Existuje tolik stereotypů a mylných představ o veganství, které se objevují jak na sociálních médiích tak v běžném hovoru. Pokud jste zvědaví nebo se chcete dozvědět více, jste na správném místě. Zde je pět mýtů o veganství, které vás možná přimějí přemýšlet o změně životního stylu.

1. BÝT VEGANEM JE DRAHÉ

Ano, balené potraviny se někdy mohou zdát trochu drahé, ať už jsou veganské nebo ne. Ale když vezmete v úvahu, že vegani nejí maso - což je jedna z dražší položek na nákupním seznamu, - můžete vaše úspory navýšit tím, že maso z nákupního seznamu vyškrtnete. Také základní základní součásti veganské stravy - celozrnné výrobky, rýže, luštěniny, zelenina a ovoce jsou téměř vždy cenově dostupné. Celkově vzato může být veganská strava velmi příznivá pro váš rozpočet!

2. KDYŽ JSTE VEGAN NEPŘIJÍMÁTE DOSTATEK BÍLKOVIN

Vegani získávají cenné rostlinné bílkoviny například z ovsa, quinoi, fazolí, špenátu, tofu, čočky, brokolice, ořechů, semen a dalších. Protein je takzvaný „stavební kámen života“, který vás udrží déle sytý, dodá vám energii a pomůže vám budovat svaly. A veganská strava poskytuje vašemu tělu dostatek k použití.

3. BÝT VEGANEM JE OMEZUJÍCÍ

Pro většinu lidí se může zdát omezující vzdát se všech živočišných produktů, včetně masa, sýrů, vajec a ryb. Místo toho, abyste se soustředili na to, co nemůžete mít, zaměřte se na to, co můžete jíst - možná vás překvapí rozmanitost, kterou veganství nabízí. Veganství ve skutečnosti může otevřít vaši mysl mnoha dalším možnostem a možnostem stravování , které mohou zahrnovat zkoušení nových příchutí, koření a metod vaření.

4. VEGANSTVÍ NEMÁ ŽÁDNÉ ZDRAVOTNÍ VÝHODY

Je známo, že veganství a jiná rostlinná strava snižuje riziko chronických onemocnění, jako je rakovina, cukrovka, hypertenze a srdeční choroby. Veganská strava vám také pomůže udržet si zdravou váhu, kontrolovat hladinu cukru v krvi, poskytnout vám potřebné živiny a ještě mnohem více.

5. BÝT VEGANEM JE PŘÍLIŠ TĚŽKÉ

Učinit změnu životního stylu a zvyknout si na cokoli nového může být trochu výzva. Jakmile se však budete držet plánu, veganská strava se pro vás může stát naprostou přirozeností. Mnoho z vašich oblíbených jídel má chutné veganské náhrady, stačí si udělat průzkum. Existuje spousta zdrojů, které vám pomohou nastartovat váš veganský životní styl.

Zdroje: selecthealth.org, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: