Dnes se budu věnovat některým z nejběžnějších mýtů o zdraví a kondici a místo toho s Vámi podělím o lepší řešení!

Mýtus č. 1 - Sklapovačky nejsou klíčem k plochému bříšku.

Chcete ploché břicho?

Cvičení "abs", jako jsou sklapovačky nebo sedy lehy, jsou skvělé pro posílení vašeho jádra.

Ale vězte, že cviky na břišní svaly nejsou kouzelnou přísadou pro ploché břišní svaly a tónované bříško. Musíte se ujistit, že spalujete tělesný tuk, aby Vaše břišní svaly mohly skutečně prosvítat!

Dělat CARDIA videa rozhodně pomůže budovat tyto základní svaly, ale všimnete si, že cvičení obsahují mnohem víc než jen ničení se. Děláte pohyby, které Vás povzbuzují, abyste skutečně zapojili své jádro. Pohyby, jako jsou zdvojnásobení zdvihu nohou, zkroucení kyčle a trénink na trati, Vaše břicha skutečně posílí jako bláznivé! Spárujte své "abs" tréninky s HIIT a uvidíte výsledky!

Mýtus č. 2 - Sacharidy jsou špatné.

Slyšíme to znovu a znovu a znovu - že sacharidy jsou špatné a je třeba se jim vyhnout. Ale toto je NESPRÁVNÉ !

Abychom nám poskytli ENERGII, potřebujeme sacharidy. A nemluvím jen o energii, která je potřeba pro naše tréninky, ale o energii, která je potřeba k žití, práci, myšlení a prostě k existenci. Vyhýbali jste se dříve sacharidům a pak jste se cítili super, vyčerpaní a dokonce zmatení? Je to proto, že Váš mozek POTŘEBUJE, aby tyto sacharidy fungovaly. Zobecňovat, že sacharidy jsou špatné, je prostě hloupost.

Věděli jste, že ovoce a zelenina jsou také sacharidy? Zdravá zrna jako oves a quinoa jsou také sacharidy. Nejen bílý chléb, bílá rýže a těstoviny! Zdravé nerafinované nezpracované sacharidy jsou součástí zdravé výživy! Nesou také vlákno, které nás udrží déle plné.

Držte se ve své pravidelné stravě zdravých sacharidů a snažte se pravidelně vyhýbat těm méně zdravým sacharidům, jako jsou koblihy, koláče a pečivo. I když jsou vynikající, nejsou dobré pro náš pas nebo naše zdraví. Ale samozřejmě si je užívejte s mírou, protože o tom je vyvážená strava!

Mýtus č. 3 - Můžete si všimnout tuku, tam kde ostatní ne.

Všichni nosíme více tuku v různých oblastech našeho těla. Někteří z nás ho nosí v stehnech, jiní na bříšku nebo dokonce v na rukách. Takže pokud uděláte 100 dřepů, Vaše stehna se nezmění. Kardio pomůže, ale všichni máme tendenci ztrácet tuk v určitých oblastech více než ostatní a dokonce rychleji než ostatní. Proto prsa mají tendenci jít první! Smutné, já vím.

Nyní je tedy čas se přihlásit ke stravě. Pamatujte, že výživa je zodpovědná za OBROVSKOU část hubnutí. Nejlepším způsobem, jak tomu dosáhnout, je jíst čisté, výživné a odstranit polotovary. Naše těla jsou tvarována jinak a geneticky mají v některých oblastech větší váhu než jiná. Jde o práci s VAŠEM tělem a děláte, co můžete, abyste vylepšili své krásné rysy.

Mýtus č. 4 - Silový trénink vás učiní velkým a objemným.

Mnoho žen se bojí posilovat a zvedat činky, protože si myslí, že budou všechny objemné a mužné, ale to NENÍ PRAVDA! Co je vlastně „objemný“!? Co silový trénink udělá, je vybudování krásné svalové hmoty, která se projeví. Ve skutečnosti snižuje tělesný tuk a budete vypadat štíhlejší, i když máte na sobě více svalů!

A kromě vzhledu BUDETE SILNĚJŠÍ nejen ve cvičení, ale v každodenním životě. Nebojte se zesílit a posuňte své limity. Výsledky vás překvapí .. DOBRÝM způsobem! A další důvod, proč se mnoho žen bojí zvedat činky, je ten, že si myslí, že jejich počet na stupnici vzroste. Budou přibírat na váze! To může být pravda, ale pamatujte, posuďte svůj pokrok podle toho, jak se cítíte, co můžete dělat a obrázky pokroku!

Mýtus č. 5 - Kardio je odpověď na hubnutí.

Běh celé hodiny na kardio stroji není odpověď na hubnutí. Takže pokud to uděláte budete nešťastní, a proto vězte, že nemusíte! Samozřejmě, pokud vás to baví, udělejte to!

Jde mi o to dělat to, co vás dělá šťastným! Je však běžné, že si lidé myslí, že odpověď na hubnutí je způsobena velkým množstvím kardia. To není pravda. Účinnější je silový trénink kombinovaný s HIIT tréninkem.

Proč je to efektivnější? Protože se z Vás během následujících 24 hodin (nebo více) stane stroj na spalování tuků. Ano! Váš metabolismus se po tréninku zrychlí, i když sedíte na gauči. Dalším důležitým prvkem je výživa. Zdravé stravování je stejně důležité jako cvičení. Nemůžete cvičit špatnou stravu. Kombinace výživné stravy s tréninkem HIIT a silovým tréninkem Vás tedy k Vašim cílům dostane mnohem rychleji než hodiny na běžeckém pásu.

Tady to máš! 5 nejběžnějších mýtů o zdraví a fitness. Který z Vás byl jednou oklamán?

Zdroje: blogilates.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: