Danny Kavadlo a jeho bratr Al jsou odborníci ve fitness a kalistenice. Danny říká:

„Je důležité si uvědomit, že i při sestaveném programu byste měli být vždy připraveni improvizovat. Nikdo, kdo vás kdy potkal, nemůže vytvořit přesný program. Při tréninku bude vždy potřeba intuice. “

Danny Kavadlo

Jinými slovy, je jen na vás, abyste zjistili, co funguje.

Nadšenec a neformální cvičenec

Svět fitness je filtr, který odděluje nadšence od příležitostných cvičenců. Toto oddělení však neznamená diskriminaci. Nadšenec a příležitostný cvičenec nemají stejné myšlení, nežijí stejným způsobem, a co je nejdůležitější, nemají stejnou víru. Například příležitostný cvičenec bude vždy hledat motivaci ve svém prostředí.

Bratři Kavadlovi říkají:

„Trénovat může kdokoli, když má motivaci! Stejně je to s kariérou.“

Bratři Kavadlovi

Pravidla jsou velmi jednoduchá. Je nutné věnovat potřebný čas pravidelnému tréninku. Neméně důležitá je disciplína a síla. Jedná se nejen o sílu svalů, nýbrž o skutečnou sílu, která přesahuje fyzickou sílu.

Danny popisuje fyzickou sílu slovy:

„Skutečná fyzická síla pro mě znamená schopnost volně se pohybovat v tomto světě. Je to kombinace síly, rovnováhy a mobility."

Danny Kavadlo

Mnozí z nás sice nezahrnou do svého tréninku rovnováhu ani mobilitu, přesto je to nutné, pokud chcete dlouhodobě získat skvělou kondici.

Vyzvěte svou sílu

Budování síly není pouze o zvedání těžkých závaží, běhání maratonů nebo získávání co nejvíce bodů. Jde o osobní rozvoj a touhu jít až na hranice svých možností. Jedině tak poznáte své limity, poznáte, kam až můžete zajít.

Jde o přijetí výzvy, která je před námi, jde o to ji přijmout jako lekci. To je důvod, proč žádný program nemůže změnit váš život. Způsob zdolání výzvy musí vyhovovat vašim vlastním potřebám a situaci.<\p>

Pravidelné cvičení či trénink jsou nezbytné. Regulují průtok krve, zbavují vás toxinů v těle a pomáhají vám vyčistit hlavu. Avšak pokud jste ochotni jít hlouběji a ponořit se do myšlení, naučíte se o sobě mnohem více. Váš zisk bude vyšší než jen fyzická síla. Cvičení odstraňuje nejen fyzickou nepoddajnost, dodává také duševní odvahu, emoční pohodu, soucit i ochotu pomáhat druhým.

Budoucnost fitness průmyslu může být v tomto okamžiku bohužel nejistá. Mnozí lidé považují fitness za luxus, přestože by se ve skutečnosti mělo jednat o velmi důležitou věc.

Danny Kavadlo říká:

„Přestože jsem zarmoucen z devastace průmyslu, více mě zarmucuje devastace celkového zdraví, kterou současná situace přináší - děti nechodící do školy, deprese, domácí násilí, sebevraždy, alkoholismus a zneužívání drog. Lidé musí nyní cvičit více než kdy jindy. Je ironií, že jsou od cvičení odrazováni ve jménu zdraví.“

Danny Kavadlo

Pokud čtete tyto řádky, možná, že se rozhodnete přihlásit se do posilovny, ve které budete každý den trávit čas poznáváním svého zdraví. Možná, že vaše kroky budou směřovat do fitness centra s pravidelnými programy, které vás otestují. Možná, že ke cvičení vůbec nebudete potřebovat tělocvičnu.

Al Kavadlo dodává:

„Současná situace nás neodradí! Ve skutečnosti jsme s Dannym několik let hovořili o výhodách cvičení bez posilovny! Takže každý, kdo si myslí, že bez tělocvičny nemůže cvičit, je naivka! K tomu, abyste se dostali do formy, nepotřebujete moc, dokonce nepotřebujete žádné vybavení! “

Al Kavadlo

Kniha Dannyho a Al Kavadla „Get Strong“, se zaměřuje na výbušnou kalisteniku. Je to úžasný průvodce, který vám pomůže rozvíjet sílu, hbitost a reflexy připravené na boj s využitím pouze vaší tělesné hmotnosti.

Pokud jste již docela fit a nemáte problém s protahovacími cviky, navrhuje Danny:

„ Než se pustíte do cvičení, udělejte nejméně náročných deset protahovacích cviků. Cvičení mého těla na rozcvičení zcela změnilo moje vnímání mechaniky těla a tréninkového režimu. Bylo to potěšující a doufám, že získáte stejnou hodnotu nebo dokonce více, než jsem získal."

Danny Kavadlo

A co je nejdůležitější - nezapomeňte dýchat

Al říká:

„Doporučuje se vydechovat při námaze a vdechovat negativní fázi cvičení. Dechová cvičení vám nejen pomohou aktivovat jádro, pomohou vám také se zotavením."

Al Kavadlo

Zdroj:

https://breakingmuscle.com/fitness/effective-fitness-requires-an-intuitive-mindset

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: