Některé věci se zdají velmi malé, že od nich ani nic velkého nečekáte. Pravdou ale je, že každá akce, kterou provedete, se počítá.


Lidé často chtějí udělat hromadu věcí za jeden den, ale ve skutečnosti je mnohem efektivnější dělat pouze jednu, byť malou věc denně.


Nejde ani tak o to, kolik toho uděláte, ale jak kvalitně to odvedete. Když se zaměřujete na několik věcí naráz, nesměřuje vaše plná pozornost ani na jednu z nich. Přemýšlíte totiž nad tím, jak musíte stihnout ještě ty ostatní věci, které jste si naplánovaly.

Efektivnější je vybrat si jednu věc, na které budete pracovat. Tím bude všechna vaše pozornost směřovat pouze na ní, budete vědět, že máte dostatek času a tím více kvalitně práci odvedete.

Důležité je se plně soustředit na věc, kterou zrovna vykonáváte. Dejte do toho všechnu svou pozornost a energii. Takto budete co nejvíce efektivní a výsledek bude o mnoho lepší, než kdyby jste byli rozptylováni vašemi myšlenkami.

Nemusíte se bát, že by tím, že uděláte méně práce za jeden den, nebylo efektivní. Je to spíše naopak. Jak už bylo zmíněno, jde hlavně o kvalitu, než o kvantitu. Řekněte si, že tím jedním malým rozhodnutím každý den jste blíž ke svému vysněnému cíli. Tyto každodenní rozhodnutí za rok udělají dohromady obrovský pokrok. Ať jde o cvičení, hru na hudební nástroj, osobní rozvoj nebo třeba podnikání.

 

Zdroje: healthline.com, Pixabay

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: