Přiznejme si, že změnit barvu vlasů je zábava. Někteří z vás možná chtějí jinou barvu, protože vás nudí vaše přírodní vlasy, a jiní chtějí zakrýt šediny. Někdy vidíme svou oblíbenou celebritu, jak se chlubí novou barvou vlasů, a chceme ji také. Podle deníku Times of India je hlavním účelem barvení vlasů vylepšit barvu, kterou již máte. Mnozí si také barví vlasy, aby získali dokonalý lesk nebo aby vypadali mladší.

Staří Egypťané byli jedni z prvních známých lidí, kteří si barvili vlasy hennou, většinou k zakrytí šedin. V Římské říši používaly sexuální pracovnice směs na rostlinné bázi k zesvětlení svých vlasů, protože podle Madison Reedové musely být blond. Kultura barvení vlasů není nová, jiné je to, že dnes máme tolik možností.

Příliš mnoho čehokoli může být škodlivé, a to bohužel platí i pro barvení vlasů. Všichni jsme slyšeli hororové příběhy o tom, jak se vlasy po barvení lámou, vysušují a celkově poškozují. Bohužel musíme konstatovat, že pokud si vlasy barvíte příliš často, můžete je poškodit. Vaše vlasy jsou nejzdravější, když se jich barva nedotkla. Účinek můžete zmírnit používáním přírodních barev na vlasy, domácích produktů nebo delšími přestávkami mezi jednotlivými barveními.

Přečtěte si, co se může stát, když se příliš často barvíte.

Chemické látky v barvách na vlasy mohou poškodit vaše vlasy

Na trhu jsou k dispozici především tři druhy barev na vlasy: dočasné, polopermanentní a permanentní. Rozdíly mezi nimi souvisejí s tím, jak moc pronikají do vlasového stvolu a jak dlouho vydrží (prostřednictvím Times of India). Všechny barvy na vlasy jsou chemické látky, které mění povahu a strukturu vlasů. Přitom se musíte vypořádat buď s krátkodobým, nebo dlouhodobým poškozením.

Podle portálu Healthline dochází při použití jakéhokoli druhu permanentního barviva nebo odbarvovače k chemické reakci, která způsobuje, že se bílkoviny ve vlasech zvedají, aby chemikálie mohly proniknout do pramene vlasů. Bohužel, když změníte strukturu bílkovin ve vlasech, abyste získali nádhernou barvu, kterou chcete, může to také vést ke ztrátě pevnosti vlasů, snížení tloušťky a zvýšení drsnosti vlasových folikulů. Stylecraze souhlasí s tím, že přílišné barvení vlasů může způsobit, že vlasy budou náchylnější k poškození, protože barva se dostane hluboko do vlasového stvolu a změní pigment. Výsledkem může být odstranění ochranné vrstvy z vlasů a vysušení vlasů. Chemikálie v barvách na vlasy mohou také způsobovat alergie a zarudnutí nebo svědění pokožky hlavy.

Nejlepší je omezit barvení vlasů na minimum. Pokud jste však na tomto procesu závislí, společnost Mother Earth Living doporučuje vyhýbat se chemickým látkám, jako je P-fenylendiamin (PPD), peroxid vodíku, amoniak a octan olovnatý.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: