Naše tělo potřebuje bílkoviny téměř ke všemu. Jsou stavebním kamenem všech buněk v našem těle - kůže, svalů, kostí, chrupavek, vlasů a mnoha dalších. Dostatek bílkovin je pro naše tělo nezbytný, aby mohlo opravovat poškozené buňky a vytvářet nové, které nahradí ty ztracené. Když přijímáte příliš málo bílkovin, může to mít časem vážný dopad na vaše zdraví.

Jednou z bílkovin, které se dostává hodně prostoru, je keratin, zpopularizovaný známou vlasovou kúrou. Živé buňky v kůži, zvané keratinocyty, vytvářejí ochrannou vrstvu, která zajišťuje pružnou pevnost. Tvoří také vodotěsnou bariéru, která odděluje vaše vnitřní orgány od okolního prostředí a pomáhá minimalizovat ztráty tekutin kůží. Keratinocyty produkují houževnaté bílkovinné vlákno ve tvaru trojité šroubovice, které se nazývá keratin.

Ačkoli úplný nedostatek keratinu je ve Spojených státech neobvyklý, mnoha lidem chybí jeho žádoucí množství. Tyto projevy se mohou projevit v celém těle: v kůži, ve vlasech, v nehtech a v zubech.

Pokud chcete zlepšit své zdraví nebo provést několik kosmetických změn na svém vzhledu, nehledejte dál. Díky keratinu bude vaše pleť živá, vlasy živé, nehty nelámavé a zuby silné. Bez bílkovin se však s vaším tělem může stát následující.

Kůže
Keratin umožňuje pokožce být pružná. Ačkoli ovlivňuje řadu částí vašeho těla, jako jsou vlasy, nehty a další, nedostatek keratinu se obvykle nejvýrazněji projevuje na vaší pokožce. Když má vaše pokožka nedostatek keratinu, je náchylnější k ochabování, mdlosti a tvorbě vrásek. Keratin lze konzumovat ve stravě nebo aplikovat lokálně, aby se tento problém odstranil.

Zubní sklovina
Keratin zajišťuje pevnost a tvrdost zubní skloviny. Pro přirozeně atraktivnější zuby odborníci doporučují zvýšit hladinu keratinu v těle.

Vlasy
Pokud se snažíte, aby vám rostly zdravější, delší a silnější vlasy, zvažte množství keratinu ve svém těle. Vlasy se skládají převážně z bílkovin, konkrétně z keratinu. A tím převážně myslím 90 procent vašich vlasových vláken! Lidé se silnější vrstvou keratinu mají obecně zdravější a silnější vlasy. Pokud trvale nepřijímáte dostatek bílkovin, můžete časem pozorovat, že vaše vlasy začínají řídnout nebo dokonce vypadávat. Je to proto, že vaše tělo přestane používat bílkoviny pro jiné než nezbytné věci, jako je růst vlasů, ve snaze zachovat si své zásoby. Vypadávání vlasů, předčasné stárnutí a šedivění a řídnutí vlasů jsou příznaky nedostatku keratinu. Pomalý růst vlasů, slabé a lámavé prameny a krepatění jsou také běžné u lidí, kteří mají nedostatek této bílkoviny.

Nehty
Keratin zajišťuje pevnost a tvrdost nehtů. Bez něj budou vaše nehty slábnout. Nedostatek keratinu může také způsobit změnu barvy nehtů.

Zdroje:

https://www.self.com/story/protein-deficiency-symptoms
http://www.yourbeautyadvisor.com/2012/05/why-should-i-even-care-about-keratin/

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

8 Komentářů

uzqnouduxapoa

uzqnouduxapoa

před 9 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Olenoy <a href="http://slkjfdf.net/">Haafajj</a> koh.vvgf.flatify.cz.fqd.xq http://slkjfdf.net/

Reply
ecaizacib

ecaizacib

před 9 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Eleodab <a href="http://slkjfdf.net/">Hasexor</a> xrr.xazc.flatify.cz.yqz.qo http://slkjfdf.net/

Reply
iqabuxagwee

iqabuxagwee

před 9 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Ijahicuqa <a href="http://slkjfdf.net/">Ikecor</a> ioo.ileu.flatify.cz.xaw.my http://slkjfdf.net/

Reply
atzoduwo

atzoduwo

před 9 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Uegijuseo <a href="http://slkjfdf.net/">Ugoxamabj</a> jiz.jqua.flatify.cz.acy.rs http://slkjfdf.net/

Reply
omebaua

omebaua

před 9 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Eyzipa <a href="http://slkjfdf.net/">Ozipehuhi</a> nyl.bita.flatify.cz.ehm.cr http://slkjfdf.net/

Reply
anikehiwene

anikehiwene

před 9 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Yutesuuqa <a href="http://slkjfdf.net/">Ukarebos</a> bud.cpdh.flatify.cz.kpu.ow http://slkjfdf.net/

Reply
zxfhobxxwy

zxfhobxxwy

před 5 měsíce

Tohle se stane s vaším tělem, když vám chybí keratin | Flatify.cz
[url=http://www.g7vv5843l24gals54khogvb8y0h40473s.org/]uzxfhobxxwy[/url]
zxfhobxxwy http://www.g7vv5843l24gals54khogvb8y0h40473s.org/
<a href="http://www.g7vv5843l24gals54khogvb8y0h40473s.org/">azxfhobxxwy</a>

Reply
milosenfj

milosenfj

před 1 měsíce

Tohle se stane s vaším tělem, když vám chybí keratin | Flatify.cz
[url=http://www.gv13yw3886lhji840q9vy7b7hj5h138qs.org/]umilosenfj[/url]
milosenfj http://www.gv13yw3886lhji840q9vy7b7hj5h138qs.org/
<a href="http://www.gv13yw3886lhji840q9vy7b7hj5h138qs.org/">amilosenfj</a>

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: