Rychlejší léčba křečových žil

Křečové žíly jsou zvětšené žíly, které vyčnívají skrz povrch kůže a ukazují se v tmavých barvách (modrofialově). Takové žíly jsou výsledkem poškozených chlopní, které jsou odpovědné za udržování průtoku krve skrz ně. Jakmile jsou ventily nefunkční, krev se stále shromažďuje uvnitř žil a ty bobtnají. To může mít za následek nepohodlí a bolest.

Léčba křečových žil pomocí jídla

Faktem je, že druh životního stylu a stravovacích návyků má přímý dopad na vaše kardiovaskulární zdraví.

Lidé, kteří žijí sedavým způsobem života a jedí nezdravé a zpracované potraviny jsou tedy náchylnější k rozvoji křečových žil.

Dalšími faktory odpovědnými za tyto abnormálně velké žíly jsou:

 • Těhotenství

 • Obezita

 • Pravidelné nošení bot na podpadcích

  Vzhledem k těmto faktorům je postupem času prokázáno, že ženy jsou náchylnější na křečové žíly.

  Pokud tedy hledáte přirozené způsoby, jak ukončit tento problém vypouklých zkroucených žil, jste na správném místě. Křečové žíly se mohou stát předmětem rozpaků, starostí a dokonce vám mohou bránit ve zdravém a kvalitním životě.

  Prostřednictvím tohoto článku se dozvíte několik jednoduchých, ale účinných dietních tipů, které je třeba dodržovat při křečových žilách.

  Pojďme tedy začít se všemi užitečnými poznatky o správné stravě pro léčbu křečových žil.

  Poznámka: Před provedením jakýchkoli dietních změn, nebo pokud máte z jakéhokoli důvodu bolesti, navštivte svého lékaře.

  Zbavte se nezdravého jídla a přijímejte vlákninu

  Jak již bylo zmíněno dříve, obezita a nadměrný tlak na dolní část těla jsou dvě nejčastější příčiny křečových žil. Proto, pokud již máte křečové žíly, musíte řídit svoji tělesnou hmotnost, abyste zabránili tomu, aby se jiné žíly nezměnily v křečové žíly.

  Abyste to zajistili, držte se co nejdále od nezdravých, mastných a olejových potravin. Zahrňte do stravy potraviny bohaté na vlákninu, abyste udrželi zdravý pohyb střev a předcházeli zácpě, která souvisí s tlakem na dolní část těla.

  Celozrnné potraviny, ovoce, ořechy, zelená listová zelenina jsou nabité vlákninou.

  Zůstaňte plně hydratovaní

  Zůstat hydratovaný je nejlepší způsob, jak zlepšit krevní oběh v těle. Pití dostatečného množství vody po celý den zabrání zhuštění krve a zajistí tak správný průtok krve žilami, čímž zabrání hromadění krve uvnitř žil.

  Měli byste také jíst čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, které zlepšují krevní oběh a udržují zdravé žíly.

  Zahrňte tyto bylinky do pravidelné stravy

  Některé bylinky mají léčivé vlastnosti a pomáhají zlepšit zdraví žil a krevní oběh. Některé z těchto bylin a rostlin zahrnují kajenský pepř, extrakt z koňského kaštanu, extrakt z hroznových jader, extrakt z borové kůry, listnatec bodlinatý a vilín.

  Tyto byliny mají léčivé vlastnosti a jsou velmi prospěšné při léčbě vypouklých oteklých žil. Snižují zánět a bolest způsobenou křečovými žilami.

  Kromě poskytnutí symptomatické úlevy také podporují krevní oběh a posilují stěny a chlopně cév, čímž zlepšují příznaky chronické žilní nedostatečnosti.

  Tyto potraviny jsou životně důležité pro žíly

  Vaše strava hraje zásadní roli při rozhodování, zda se stav vašich křečových žil zlepší, či nikoli. Mezi nejlepší potraviny na křečové žíly patří:

 • Potraviny bohaté na rutin (pohanka, hrozny, třešně, meruňky)

 • Avokádo

 • Chřest

 • Řepa

 • Rozmarýn

  Tyto potraviny jsou bohaté na různé vitamíny, minerály a prospěšné chemické sloučeniny. Tyto potraviny zmírňují otoky a bolestivost křečových žil a také zabraňují zvětšení dalších žil.

  Kromě toho zajišťují správný průtok krve a oběh v celém těle a také zlepšují zdraví cév.

  Co byste neměli jíst nebo pít s křečovými žilami?

 • Konzervované a zpracované potraviny- konzervované a zpracované potraviny se obvykle dodávají v plechové nebo plastové nádobě lemované sloučeninou zvanou bisfenol. Bisfenol působí stejným způsobem jako estrogen v našem těle a může zhoršit stav křečových žil. Snažte se proto vyhýbat konzervovaným a zpracovaným potravinám

 • Potraviny a nápoje s přidaným cukrem- nadměrné množství cukru, zejména rafinovaného a přidaného cukru, může mít nepříznivé účinky na zdraví žil. To může vést ke snížené funkci žil a stav křečových žil se může zhoršit.

 • Sycené nápoje a alkohol -sycené nápoje a alkohol mohou nepříznivě ovlivnit zdraví cév. Mohou poškodit žíly. Mohou navíc působit jako diuretika a vést k dehydrataci, což může zase způsobit, že se zdravé žíly změní v křečové.

 • Rafinované sacharidy -rafinované sacharidy a rafinovaná zrna nejsou zdravou volbou pro křečové žíly. Mají nižší nutriční hodnotu a mohou vést k potížím při vyprazdňování, případně k zácpě. To může vystavit spodní část těla tlaku a zhoršit příznaky.

 • Potraviny obsahující přebytečnou sůl - slaná jídla mohou vést k zadržování vody v krvi, čímž se zvyšuje objem krve v těle. To může způsobit tlak na žilní ventily a vést k nesprávnému fungování.

 • Nadměrné množství kofeinu - kofein v omezeném množství není příliš škodlivý, ale nadměrné množství kofeinu může způsobit dehydrataci a zvýšit pravděpodobnost hromadění krve v žilách.

  Jedná se tedy o snadno sledovatelné dietní tipy pro rychlejší léčbu křečových žil. Ale to není vše, co pro vás máme. Přečtěte si dále a dozvíte se také další fitness tipy.

 • Osvojte si zdravý a aktivní životní styl. Zbavte se sedavého způsobu života a trochu si zacvičte, jděte na krátké procházky nebo si trochu zacvičte. Tím udržíte svoji tělesnou hmotnost pod kontrolou a také zvýšíte krevní oběh.

 • Neseďte nebo nestůjte příliš dlouho. Udělejte si malou přestávku, trochu se projděte, aby krev proudila.

 • Při běžných činnostech noste kompresní punčochy. Pomůže to minimalizovat tlak na nohou.

 • Když sedíte nebo ležíte, použijte dva nebo tři polštáře, aby vaše nohy byly zvednuté. Nechte gravitaci dělat svou práci při udržování správného oběhu krve.

 • Vyvarujte se zvedání velmi těžkých vah. Také se zdržujte intenzivních činností, které mohou tlačit na dolní část těla.

  Rychlá poznámka - Pokud jsou křečové žíly ve vašem případě závažné nebo opakující se, měli byste se poradit také s odborníkem. Ano, v takovém případě je podstoupení hledání lékařské pomoci nezbytné pro úplnou úlevu. Jinak může prodloužený stav křečových žil způsobit další komplikace. Vyhýbání se konzultaci s lékařem tedy v tomto scénáři nesedí dobře.

  U kterého lékaře byste se měli poradit ohledně křečových žil?

  Jakmile si všimnete příznaků křečových žil, obraťte se na zkušeného vaskulárního specialistu. Křečové žíly mohou být nepříjemné, ale jsou léčitelné.

  Včasná konzultace s odborným lékařem vás může zachránit před složitostí léčby křečových žil. Pokud se budete věnovat křečovým žilám včas, je pravděpodobné, že k vyřešení problému by stačily domácí léky a změny životního stylu.

  Pokud však nefungují, můžete vždy použít moderní laserovou léčbu křečových žil. Pokročilé laserové ošetření je bezpečné, účinné a bezproblémové ošetření křečových žil, které vám pomůže zbavit se křečových žil během jediného dne.

  Při léčbě křečových žil se ujistěte, že jste vybrali správného lékaře.

  Shrnutí

  Křečové žíly vám mohou způsobit velké potíže, pokud se na ně nezaměříte včas. Díky proaktivnímu a pečlivému způsobu léčby křečových žil se jich zbavíte, protože jsou zcela léčitelné.

  Spolu se změnami stravy a životního stylu nezapomeňte zůstat v kontaktu také s lékařem. To vám pomůže nejen s rychlejší léčbou křečových žil, ale také vás to ušetří od nepříjemných komplikací.

  Zdroje: diyactive.com, Freepik

 • Podobné články

  0 Komentářů

  Napište komentář

  Články z dalších našich webů: