Tip č. 1 - Pestrost je přeceňována

Určitě jste někdy slyšeli radu, že jíst můžete prakticky cokoliv, ale s mírou. Dle Chicagského experta na diety Dawna Jacksona Blatnera se však ukazuje, že pestrost stravy nutí často jíst více. Například výzkumy ve Francii ukázaly, že lidé sní více hranolek pokud jim k jídlu byl nabídnut kečup či majonéza. To samé se ukázalo se sušenkami a krémem.

Tip č. 2 - Zlepšete svůj obědový salát!

Salát se často pojí s hubnutím. Chceš zhubnout? Dej si salát! Ano, množství zeleniny je dobrý nápad. Jenže musíme také dávat pozor na to, aby byl pokrm výživný a zasytil nás. Oběd má být nejvýživnější jídlo dne a proto není dobré si k němu dát pouze zeleninový salát s minimem dresingu. Je dobré ho vylepšit masem, nejlépe např. grilovaným kuřecím prsem. Chuť salátu se zlepší a nebudete mít tak brzy hlad.

Tip č. 3 - Zásobujte se mraženou zeleninou!

Jasně, čerstvá zelenina je výborná a velmi výživná, ale řekněme si to narovinu. Kdo jí má stále doma? A kdo má chuť ji připravovat předtím než jí začne vařit či konzumovat? Mražená zelenina je již kompletně připravena a stačí jí dát do mikrovlnky nebo uvařit. Příprava zabere pár minut a jedná se o velmi zdravou a rychlou přílohu.

Tip č. 4 - Udělejte si obložený talíř

Řeč je samozřejmě o převážně zeleninovém obloženém talíři například s nízkokalorickým dipem, abychom zamezili nezdravému mlsaní převážně večer. Pokud víme, že nás občas honí mlsná, je dobré nedělat si doma zásoby nezdravých sladkostí a brambůrků. Studie totiž prokázaly, že lidé sní o 48 % více bonbónů, když je mají při ruce, než když si pro ně musí někam dojít. Takže žádnou paniku! Když se dobře připravíte, máte napůl vyhráno.

Tip č. 5 - Vypněte topení

Tohle se Vám možná bude zdát jako zvláštní rada, ale pravdou je, že pokud trávíme čas v chladnějším prostředí, můžeme v našem těle nastartovat sílu tzv. hnědého tuku. Jedná se o tuk, který zodpovídá za ohřívání našeho těla a má schopnost spalovat bílý tuk, který kumuluje kalorickou energii z jídla. Proto je otužování tak zdravé!

Tip č. 6 - Používejte menší talíře

Stejně tak v případě misek a dalšího nádobí. Experti tvrdí, že čím větší talíř máte, tím máte větší tendenci si nandat více jídla. Opticky vypadá stejná porce na velkém talíři mnohem menší než na tom malém. Jde o to, oklamat mozek!

Tip č. 7 - Vyzkoušejte si své skinny džíny každý pátek

Každý máme určitě ve svém šatníku džíny, které sice zapneme, ale jsou nám jen tak tak. A proč si je zkoušet právě v pátek? Protože právě o víkendech máme největší tendenci hřešit a porušovat dietu. Ranní zkoušení těchto džín nás může správně namotivovat, abychom si vůli udrželi i přes náročný víkend. Pokud v pátek ráno na kalhotách poznáte progres, budete motivováni v hubnutí pokračovat. Pokud rozdíl nepoznáte, vydržte! Příští týden to určitě bude lepší.

Zdroje: Freepik, webmd.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: