Co to vlastně je?

Přerušovaný půst je v podstatě jen o stanovení si časového okénka, kdy nebudete přijímat žádné jídlo. To může být super jednoduché, jako třeba jíst večeři dřív, a pak až do pozdější snídaně následujícího dne nic nejíst.

Půst v zásadě dává vašemu tělu pauzu od toho, aby muselo trávit jídlo. Umožňuje vašemu tělu využívat část energie z toho, co jste jedli po celý den a pak z tukových zásob. Lidé tedy často tento půst praktikují při hubnutí.

Druhy přerušovaného půstu

Půst přes noc

Asi nejčastěji praktikovaná metoda přerušovaného půstu je 16:8, tedy po dobu 16 hodin hladovíte, a pak máte osmihodinové okénko, v kterém jíte. Může to tedy vypadat tak, že večer si dáte poslední jídlo v 17.00 a následující ráno v 9:00 si dáte snídani. Pokud začínáte, můžete zkusit nejdříve lehčí metodu 14:10 nebo 12:12.

Metoda 5:2

Pokud jste odhodlaní zkusit větší půst můžete otestovat tuto metodu. Po dobu 5 dnů budete jíst úplně normálně (ale samozřejmě stále zdravě!). Poté, po další 2 dny jíte pouze 500 kalorií, abyste si odpočinuli, aby se mohlo vaše tělo detoxikovat a spotřebovat veškerou svou uloženou energii nastřádanou během předešlých pěti dní. To může být velmi nápomocné při hubnutí

24hodinový půst

Pokud chcete opravdovou výzvu, můžete zkusit celých 24 hodin bez jídla. To znamená půst od večeře k večeři, snídaně k snídani nebo oběda k obědu. Tento druh půstu je náročný, ale lidé přísahají, že se díky nim cítí vyrovnaněji a energičtěji.

zdroje: lovesweatfitness.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: