Jak nejlépe zdravě a rychle hubnout
 

Každý z nás se nejspíš v nějakém období našeho života uchýlil k nějaké dietě. Zhubnout do plavek, shodit pár kil, dát se formy – tyto fráze jsme určitě někde zaslechly nebo dokonce sami použili. 
Co se týče diet, většinou nemají dlouhého trvání. Jsou náročné nejen fyzicky, ale hlavně psychicky.
K dietě se totiž zpravidla váže nějaký ten striktní dietní plán a hlavně pohyb. Je náročné se omezovat v jídle a hlídat, co si dáte na talíř, abyste náhodou nepřibrali nějaké to kilo navíc nebo přinejmenším nepocítily pocit viny a nedostavily se výčitky. Do toho přidejte povinný pohyb, do kterého se vám vůbec nechce, a jediné, co vám z toho vzejde je stres. Stres je známý tím, že oslabuje tělo, zpomaluje jeho funkce, nebo vám dokonce něco přivodí. Nejčastější příklad je bolest hlavy. Většina bolestí hlav je způsobena právě stresem. Můžete si tedy domyslet, co takový stres udělá s tělem, když se člověk snaží zhubnout. Správně, celý proces zpomalí, nebo ho dokonce zastaví a člověku je z toho všeho úsilí bez výsledku akorát tak zle. Cítí se nemotivovaný a pořád se snaží přijít na to, co dělá špatně.
Hubnout by člověk měl hlavně beze stresu a zdravě. Jinak se výsledky nikdy nedostaví a člověk to rychle vzdá.

 

Hubnout ano, ale zdravě


Všude na internetu můžeme narazit na reklamy o hubnutí. Zhubněte více než 10 kilo za 1 týden!  „To je snad sen!“ říká si snad každá žena po přečtení reklamy. Většinou jde o podvrhy a nikdo už nemyslí na to, že zhubnout tolik váhy za jediný týden je více než nezdravé. Optimální úbytek na váze za měsíc je 5 kg. To už ale někdo, kdo chce zhubnout co nejrychleji, slyšet nechce. Přitom zdraví a psychická pohoda je to hlavní, když jde o rychlé a správné hubnutí.
Jíst pětkrát denně, když chcete zhubnout co nejrychleji, opravdu není to nejlepší. Všude se tato metoda propaguje a říká se, že takto vypadá správná životospráva. Jistě, pokud se chcete jen udržovat ve formě a hubnout nechcete, je to správná cesta. Pokud ale chcete zhubnout co nejrychleji, měli byste zvážit přerušovaný půst

 

Co to vlastně přerušovaný půst je
 

Většina lidí se zalekne slova „půst“. Vybaví se jim nejíst několik dní a hladovět. Přerušovaný půst je sice o tom, nejíst co nejdéle, ale většinou jde o interval v noci. To znamená večer přestat jíst co nejdříve a ráno zase začít jíst co nejdéle. Jde ovšem o delší intervaly. Nejčastější formou je například držet půst 16 hodin a 8 hodin pak jíst. 
Jde to o, že když člověk hladoví, tělo si začne brát energie z tuků, co jsou už v těle. Čím déle tedy člověk nejí, tím více tělo spaluje nadbytečné tuky, které si uložilo z nezdravých jídel a cukrů.
Když jí člověk často a do toho se snaží hubnout, většinou zhubne jen to, co strávil. Proto pak hubne buď hodně pomalu, nebo vůbec. 
Přidejte k přerušovanému půstu trocha pohybu, ať už chůzí nebo během, a kila půjdou dolů rychle a budete se cítit dobře. Uvidíte rychlé výsledky, většinou člověk, co drží půst a do toho cvičí, hubne kolem 1 kila týdně. 
Cítit dobře se budete nejen kvůli rychlým výsledkům, ale hlavně proto, že nebudete své tělo vystavovat neustálému trávení. Trávení totiž zatěžuje organismus a člověk se pak může cítit vyčerpaný a často unavený. Proto je nejlepší v 8 hodinovém okně, kdy můžete jíst, dát si 3 velká a vydatná jídla, která zasytí. Jídla by měla sice měla být zdravá, ale hlavně jde o to, aby vás zasytily.
Tudíž i bůček s přílohou a zeleninou je ideální volba a žádné výčitky mít nemusíte.Zapomeňte na striktní diety


Nejlepší na půstu je, že i přes den si můžete sem tam dát něco, na co máte chuť a zdravé to není.
Díky tomu, že vaše tělo bude pak 16 hodin spalovat tuky a do toho se budete několikrát týdně hýbat, nemusíte se bát, dát si pár kostek čokolády nebo vaší oblíbenou koblihu. Díky půstu a pohybu se malá sladkost v jídelníčku ztratí a vy si můžete v klidu vychutnat, na co máte chuť. Samozřejmě není nejlepší ráno přerušit půst nezdravými cukry nebo si dávat velké množství. Přes den si ale můžete dát, co hrdlo ráčí.
Zabijete tak několik much jednou ranou a k tomu se budete cítit skvěle a uvidíte rychlé výsledky.
Přerušovaný půst je čím dál populárnější způsob hubnutí. Mnoho celebrit a hvězd tento způsob praktikují a je to jejich životní styl. Není to těžké na dodržování a člověka to nestresuje tak, jako diety a striktní jídelníčky s nadměrným cvičením.

Zdroje: Freepik, womensworking.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: