Snažíte se zhubnout a vaše váha jde pořád nahoru? Jste z toho zoufalí a nevíte čím to je? Možná děláte jednu z těchto chyb.

1. Málo jíte

Když nepřijímáte dostatek kalorii, jste nejen unavení, ale také zpomalujete svůj metabolismus. Když máte dostateční příjem, máte dostatek energie na cvičení, které je při hubnutí také velmi důležité. Proto se nepouštějte do žádných extrémů. Dbejte na to, aby ve vašem jídelníčku byl dostatečný příjem bílkovin, sacharidů a zdravých tuků. Stejně tak je velmi důležitá zelenina a ovoce. Je na vás, jestli budete jíst třikrát, čtyřikrát nebo pětkrát denně. Jezte dostatečně velké porce, nejdůležitější je nemít hlad.

2. Pijete kalorie

Možná to zní zvláštně, ale ve své podstatě je to hodně důležité. Prostě a jednoduše, chcete hubnout, změnili jste svůj jídelníček, ale nezvládli jste se vzdát kupovaných džusů, alkoholu a podobných věcí. Osobně nechápu lidi, co si kupují zero colu, protože hubnou. Hubnete, pijte vodu. Voda je skvělá a nemá žádné kalorie. Jsou lidé, kterým samotná voda nechutná, pokud mezi ně patříte dejte si do vody třeba citrón, limetku, pomeranč nebo jahody. Vlastně je jedno, který druh ovoce si tam dáte, všechno je lepší než kupované džusy.

3. Neděláte kardio

Kardio je při hubnutí důležité. Tím nemyslím, že budete dělat pouze kardio, ale určitě ho zařaďte do svého tréninkového plánu. Když kardio zkombinujete s posilováním, vše půjde snáze.

4. Málo spíte

Asi vám sem nemusím psát o důležitosti spánku. Všichni víme, že bez dostatečného spánku nemá dostatek energie. Spánek je také důležitý k regeneraci, proto spěte alespoň osm hodin denně.

5. Špatné cíle

Možná jste si dali špatný cíl nebo jste jen čekali, že to půjde rychleji. Musíte si uvědomit, že hubnutí je dlouhodobý proces, který prostě trvá. Ano, někdo může hubnout rychleji, ale vy mezi ně zrovna nemusíte patřit. Dejte tomu čas a vše půjde snáz. Stejně tak si nedávejte cíl tipu zhubnu deset kilo za měsíc. Buďte realisté a nespěchejte.

Zdroje: lovesweatfitness.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: