Existuje nespočet způsobů, jak zhubnout a proto může být těžké si vybrat. Než se o to však zhubnout, je důležité zvážit, zda je to pro vás hubnutí vůbec zdravé.

Jakmile se pustíte do hubnutí, může se stát, že nezhubnete tolik kil, kolik jste chtěli. Chcete-li vidět výsledky, možná vám postačí přidat pohyb nebo upravit stravu. Ale někdy to zkrátka nestačí. Zde je několik běžných důvodů, proč tomu tak může být:

1. Jíte příliš mnoho

Chcete-li zhubnout, musíte přijmout méně kalorií, než spálíte. Tomu se říká kalorický deficit . Pokud jste v kalorickém nadbytku, vaše tělo ukládá tyto extra kalorie jako tuk. Abyste zajistili, že konzumujete správné množství kalorií, sledujte svůj kalorický příjem i fyzickou aktivitu. Můžete to udělat sledováním kalorií, které jíte a spalujete prostřednictvím fitness aplikací nebo v kalorických tabulkách. Velká studie z roku 2006 zjistila, že ti, kteří plánovali jídlo a sledovali kalorie, úspěšně zhubli a udrželi si hubnutí více než ti, kteří ne.

2. Pijete alkohol

Alkohol má vysokou energetickou hustotu, což znamená, že obsahuje vysoké množství kalorií na objem. Pro srovnání, alkohol má asi sedm kalorií na gram, zatímco sacharid má čtyři kalorie na gram. Alkohol může také zvýšit chuť k nezdravému jídlu, což zvyšuje pravděpodobnost výběru vysoce kalorických potravin.

Míchané nápoje mají obzvláště vysoký obsah kalorií kvůli ovocným šťávám s obsahem cukru a dalším přísadám, které se často míchají. Například jedna pina colada může obsahovat 526 kalorií . Proto, pokud se snažíte zhubnout, je důležité omezit příjem alkoholu, abyste zůstali v rámci svých kalorických cílů.

3. Nepijete dost vody

Studie z roku 2007 zjistila, že pití 500 ml vody zvýšilo výdej energie o 24% u lidí s nadváhou nebo u obézních jednotlivců. Malá studie obézních lidí z roku 2015 navíc srovnávala účastníky, kteří před jídlem vypili dva šálky vody, s těmi, kteří tak neučinili. Zjistilo se, že ti, kteří pili vodu, zhubli podstatně více.

Pokud obvykle pijete sladké nápoje, nahraďte je vodou. To vás nejen udrží hydratovanější, ale také již nebudete konzumovat kalorie z cukru, který je ve sladkých nápojích obsažený.

4. Málo spíte

Studie z roku 2008 zjistila, že deprivace spánku může poškodit metabolismus - proces, který vaše tělo používá k přeměně kalorií na energii. Zjistilo se, že méně spánku narušuje hormony, které regulují chuť k jídlu, což může lidi přimět k hladu.

Pokud jsou lidé ospalí a unavení, je pravděpodobnější, že si vyberou potraviny, které jsou energeticky vysoké, jako jsou potraviny s vysokým obsahem cukru nebo s vysokým obsahem sacharidů, jako je zmrzlina a pizza. A pokud jsou lidé vzhůru pozdě v noci, je pravděpodobnější, že sáhnou po rychlém občerstvení nebo si dají něco k jídlu.

5. Jste ve stresu

Když jsou lidé ve stresu, je větší pravděpodobnost, že si vyberou kaloricky bohatá jídla namísto nízkoenergetických. Také, pokud jste ve stresu, může být méně pravděpodobné, že si nenajdete čas na cvičení nebo vaření, místo toho se budete spoléhat na rychlé občerstvení.

Chcete-li snížit stres , zkuste cvičit. To vám také pomůže spálit více kalorií.

6. Celý den sedíte

Je rozdíl mezi sedavým pohybem a fyzickou neaktivitou. Pokud například sedíte celý den v práci, ale zároveň splňujete doporučených 150 minut týdenní fyzické aktivity, budete stále považováni za sedavého.

Podle studie z roku 2006 je u obézních lidí pravděpodobnější, že budou sedět o 2,5 více hodin denně než jejich protějšky s normální hmotností . Studie navrhuje strávit o 2,5 hodiny více času - odděleně od cvičení - stáním a chůzí, aby se pomohlo v boji proti obezitě. To může zahrnovat pořádání pracovních schůzek nebo sledování televize ve stoje.

zdroje: insider.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: