K úbytku hmotnosti obvykle dochází, když lidé zvyšují fyzickou aktivitu a snižují počet kalorií, které konzumují. Společně tyto změny mohou vytvořit kalorický deficit. Množství cvičení potřebné ke snížení hmotnosti se bude lišit v závislosti na cílech, stejně jako na typu a intenzitě cvičení. Bez úpravy stravy a snížení příjmu kalorií budou lidé při hubnutí vyžadovat více fyzické aktivity. Pro hubnutí není nejlepší jeden konkrétní typ cvičení. Některé jsou obecně účinnější než jiné, ale u jednotlivců se budou výsledky lišit.

Běh

Běh je forma kardiovaskulárního nebo kardio cvičení. Běh způsobuje, že srdce a plíce více pracují .Tato práce navíc vede k tomu, že tělo spaluje energii, kterou si ukládá kolem těla, například v tukových buňkách.

Pokud tělo spaluje více, než spotřebuje v kaloriích, může to v průběhu času vést k úbytku hmotnosti, ten ale není okamžitý a vyžaduje pravidelné cvičení po dobu několika týdnů nebo měsíců.

Běhat můžete zdarma kdykoliv a kdekoliv. Většina lidí může běhat v parku nebo na ulici v jejich okolí a kromě tenisek nepotřebujete žádné vybavení.

Běh je možno ztížit tím, že běžíte rychleji nebo do kopce

Chůze

Chůze má na tělo podobné účinky jako běh, ale jedná se o formu cvičení s nižší intenzitou.

Chůze může zlepšit spánek, paměť a schopnost myslet a učit se.

Ačkoli jeho nižší intenzita znamená, že tělo spálí méně kalorií za minutu, má několik výhod.

Například chůze se snáze udržuje po delší dobu. Většina lidí, včetně lidí se špatnou kondicí, je schopna věnovat se chůzi a je možné chodit v mnoha různých prostředích.

Kvůli nízké intenzitě mohou někteří lidé chodit na dlouhé procházky do přírody nebo k moři. Chůze po příjemných místech zvýší požitek a motivaci cvičit.

Cyklistika

Jízda na kole je další formou kardia, která je účinná při hubnutí.

Jízda na kole je obecně intenzivnější než chůze, protože k udržení pohybu pedálů je nutná větší síla v nohou.

Na rotopedu je snadné změnit odpor a zvýšit intenzitu tréninku. Při jízdě na kole venku můžete pro zvýšení intenzity šlapat rychleji nebo jezdit do kopce.

Nákup levného kola může snížit náklady na cyklistiku na minimum. Dražší kola jsou však někdy užitečná, například při jízdě v terénu.

Někteří lidé používají cyklistiku jako způsob dopravy , což usnadňuje začlenění do každodenního života. Například jízda na kole 40 minut do práce a zpět je vynikající způsob, jak udržovat pravidelnou pohybovou aktivitu.

Silový trénink

Silový trénink může zlepšit složení těla zvýšením velikosti a hustoty svalů. Čím více svalů máte, tím více spaluje vaše tělo třeba jen v klidovém režimu.

Plavání

Plavání je vynikající způsob, jak zhubnout s nízkým rizikem zranění.

Plavání je primárně formou kardia, ale existuje také přirozený odpor vody. Tento odpor snižuje dopad plavání na klouby a snižuje riziko zranění.

Plavání je vhodné pro lidi všech věkových skupin a je to cvičení, které lidé mohou dělat klidně nebo energicky. Výzkum naznačuje, že to může být jedna z nejlepších forem cvičení na spalování kalorií.

HIIT

High intensity interval training neboli v překladu vysoce intenzivní intervalový trénink je typ cvičení, které zahrnuje cykly cviků s vysokou intenzitou. Mezi jednotlivými cviky jsou obvykle krátké pauzy.

Další typy na hubnutí

Většina lidí nebude schopna zhubnout, aniž by změnila svůj jídelníček. Obecně je nutné, aby člověk spálil více kalorií, než kolik spotřebuje.

Ideální příjem kalorií bude záviset na každém individuálně. Na internetu najdete množství kalkulaček, které vám příjem vypočítají.

Při snižování příjmu kalorií je důležité udržovat zdravou stravu.

Dalším tipem je zvolit cvičení, která jsou zábavná a která se u jednotlivých lidí liší. Lidé možná budou muset experimentovat, aby určili své preference. Užívání cvičení pomůže člověku začlenit ho jako běžnou součást své týdenní rutiny.

Trpělivost je také nezbytná. Hubnutí může nějakou dobu trvat, ale dodržování pravidelného cvičebního plánu a zdravé výživy k němu nakonec povede.

Zdroje: https://www.medicalnewstoday.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: