Pravděpodobně jste už někdy o józe a jejích benefitech slyšeli. Možná jste ji dokonce sami vyzkoušeli a zjistili jste, že se díky cvičení cítíte lépe. Jóga posiluje tělesné a duševní zdraví všech lidí různých věkových skupin. V dnešním článku se dozvíte pět benefitů, které vám může cvičení jógy přinést.

1. ZLEPŠUJE FLEXIBILITU

Když člověk stárne, jeho flexibilita obvykle klesá, čímž tělo trpí. Zejména pokud máte sedavé zaměstnaní a trávíte spoustu času sezením u počítače, můžete postupem času pociťovat bolesti a sníženou hybnost. Jóga může tento proces zvrátit. Při pravidelném cvičení vám pomůže stát se více pružnějšími /p>

2. BUDUJE SÍLU

Mnoho jógových pozic vyžaduje, abyste nesli svou tělesnou hmotnost často náročnými způsoby, například vyvážením těla na jedné noze nebo držení těla na rukou. Držení těchto pozic v průběhu pravidelného dýchaní pomáhá budovat svalovou sílu a vytrvalost. Jóga navíc pomáhá formovat svaly, především na nohou, pažích, zádech a břiše.

3. ZLEPŠUJE ROVNOVÁHU

Balanční trénink je důležitý v každém věku. Zlepšuje držení těla a funkčnost, tak abyste se mohli bez bolestí hýbat každý den. Cvičení, která posilují a stabilizují jádro, mohou podpořit hbitost a zabránit úrazům nebo pádům. Dobrá rovnováha je jednou z nejdůležitějších výhod jógy, zejména s přibývajícím věkem.

4. PODPORUJE ZDRAVÍ KLOUBŮ

Pohyby při józe nemají takový dopad na klouby jako například u běhání a riziko úrazu je zde menší. Jóga také pomáhá posilovat svaly kolem kloubů a snižovat jejich zátěž. Lidé s artritidou často vidí výrazné zlepšení jejich bolesti a pohyblivosti při pravidelném jemném cvičení jógy .

5. ZLEPŠUJE DÝCHÁNÍ

Většina z nás se příliš se nezamýšlí nad tím, jak dýchá. Jógová dechová cvičení zvaná pránájáma zaměřují naši pozornost na dýchání a učí nás, jak správně dýchat, což prospívá celému našemu tělu.

Zdroje: verywellfit.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: