Mohla by být jóga chybějícím kouskem vašeho puzzle zdraví? Mnoho lidí v důsledku pravidelného cvičení jógy pociťuje zvýšenou energii a nižší hladinu stresu. Studie ukázaly, že pravidelná fyzická aktivita může pomoci zmírnit depresi a dokonce snížit riziko jejího rozvoje.

Ale co když nejste sportovně založení, máte již vyšší věk nebo fyzická omezení? Stále můžete do svého života přidat zdravý pohyb.

Národní instituty zdraví (NIH) popisují jógu, tai chi a qi gong jako staletí staré praktiky mysli a těla. Zahrnují specifické polohy a pohyby spojené s mentálním zaměřením, dýchacími technikami a meditací nebo relaxací. Jiné formy fitness, jako je chůze, běh, tanec a dokonce i hula-hooping, lze jako formu meditace provádět také.

Nesporné benefity jógy

Některé výzkumné studie naznačují, že cvičení pohybových aktivit všímajících si zároveň mysli a dýchání, může pomoci:

- zvládat stres, deprese a nespavost

- zlepšit zdraví srdce a kontrolovat tělesnou hmotnost, krevní tlak a cholesterol

- zlepšit rovnováhu

- zmírnit chronickou bolest

- zlepšit kvalitu života a náladu

- motivovat vás k aktivnějšímu životu a zdravější životosprávě

Je zapotřebí dalšího výzkumu o přínosech pro zdraví, ale je zřejmé, že jóga je stále populárnější. Za posledních 10 let se počet Američanů cvičících jógu téměř zdvojnásobil. Nyní ji praktikuje více než 21 milionů dospělých a více než 1,5 milionu dětí.

Jóga a další vědomé praktiky mohou být jemné a mohou být prováděny téměř kýmkoli a kdekoli bez nutnosti zvláštního vybavení. Všichni, kdo už jógu někdy vyzkoušeli, zažili na vlastní kůži, že není pravda to, co se o ní říká. Vyžaduje mimořádnou disciplínu, vytrvalost a obratnost, má variace pro všechny - ať už chcete relaxovat, meditovat nebo se zpotit jako nikdy předtím.

Zdroje: heart.org; Pixabay

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: