Zima je obdobím svátečních večírků, útulných večerů u krbu a čerstvého, kouzelného sněhu. Lidé si toto roční období užívají z mnoha důvodů, ale zdravá pleť mezi ně pravděpodobně nepatří. Svěží zimní počasí má bohužel tendenci pokožku vysušovat a dráždit. Proti účinkům chladného počasí můžete bojovat jen s malou přípravou. Zde je sedm kroků, které můžete podniknout k vytvoření účinné zimní péče o pleť.

1. Používejte zvlhčovač vzduchu

Zimní vzduch má velmi nízkou vlhkost, protože v chladném vzduchu je méně vlhkosti. Aby mnozí lidé zatlačili na chlad, zvyšují v zimě teplotu. Bohužel ústřední topení, krby a ohřívače vzduchu vysušují vzduch v interiéru.

Chcete-li si udržet hydrataci pokožky, zvažte investici do zvlhčovače vzduchu. Tento přístroj zvýší vlhkost vzduchu uvnitř vašeho domova a ochrání vaši pokožku před vysoušením. Poděkují vám také vaše dutiny.

2. Vyhýbejte se horkým sprchám

Pro mnoho lidí je horká sprcha v zimě jediným okamžikem, kdy se cítí skutečně v teple. Bohužel horké sprchy jsou nechvalně známé tím, že vysušují pokožku. Pravděpodobně jste to již zažili u svých rukou poté, co jste si je opakovaně myli v horké vodě.

Chcete-li si udržet hydrataci pokožky, vyhněte se horkým sprchám a snižte teplotu na teplou. Studená voda je pro vaši pokožku nejlepší, ale nesmyje nečistoty a mastnotu tak účinně jako teplá voda. Pokud se prostě musíte sprchovat horkou vodou, zkraťte si ji nebo se sprchujte méně často.

.

3. Zbavte se drsných přípravků

Vysušená pokožka má tendenci se šupinatět, a proto mnoho lidí sahá po pleťových přípravcích, které ji peelingují. Ačkoli je peeling důležitou součástí péče o pleť, často může suchou pleť ještě více podráždit a problém zhoršit.

Jedním z nejlepších způsobů, jak pečovat o pleť v zimním období, je omezit používání exfoliátorů, drsných čisticích prostředků a jakýchkoli dalších produktů, které pleť dráždí nebo vysušují. Ačkoli produkty s vitaminem C mohou vaši pleť rozjasnit, nadměrné používání citrusových produktů může vést k podráždění.

4. Používejte opalovací krém

Mnoho lidí si spojuje opalovací krém s nadměrným slunečním zářením a letními aktivitami, jako je plavání nebo plavba lodí. Opalovací krém však ve skutečnosti funguje tak, že blokuje dva různé druhy paprsků - paprsky UVB, které vedou ke spálení, a paprsky UVA, které poškozují a stárnou pokožku.

V zimě, kdy je UVB záření nízké, může být UVA záření stále vysoké. Sníh může účinek těchto paprsků ve skutečnosti zesílit, protože na vás odráží UVA záření ze země i z oblohy. Protože na vás UVA paprsky mohou působit i v zimě, je důležité používat opalovací krém i v tomto období. Opalovací krém s ochranným faktorem SPF 30 nebo vyšším používejte každý den, i když se nechystáte být příliš venku.

5. Zvyšte množství hydratačního krému

Pokud hledáte jednoduchou změnu produktu v boji proti zimní suchosti, zkuste vyměnit pleťová mléka za silnější krémy. Vaše pleť se během dne přirozeně vysušuje, takže použití extra hydratačního krému přes noc může pomoci vaší pleti omládnout, zatímco spíte.

Balzámy na rty a oční krémy jsou v zimních měsících také nezbytností. Jak pravděpodobně víte z vlastní zkušenosti, opakované olizování rtů způsobuje pouze jejich větší vysušení. Hledejte výrobky bez alkoholu nebo etanolu, protože tyto složky vaši pokožku dlouhodobě skutečně vysušují.

6. Rehydratujte pomocí pleťových masek

Jednou z nejlepších věcí, které můžete pro svou pleť v zimě udělat, je chránit přirozenou kožní bariéru. Mnoho kosmetických přípravků může narušit přirozený koloběh oleje v pleti, který pomáhá uzamknout vlhkost a udržuje pleť voděodolnou.

Pokud je vaše pleť napjatá a suchá, je to pravděpodobně proto, že jste poškodili její přirozenou bariéru. Kromě omezení používání drsných produktů můžete přirozenou olejovou bariéru své pleti obnovit pomocí hydratačních pleťových masek. Používání nočních pleťových masek může být obzvláště užitečné pro ozdravení suché a napjaté pleti.

7. Vrstvení produktů

Když jdete v zimě ven, pravděpodobně nosíte vrstvené oblečení, abyste své tělo ochránili před nepříznivým počasím. Stejný princip platí i pro vaši pokožku. Začněte nejprve lehkými vrstvami a poté můžete nanášet vrstvy hydratačního krému a dalších hydratačních produktů péče o pleť, které vaši pleť ochrání před drsným a suchým vzduchem.

Pokud máte mastnou pleť, možná budete muset dávat pozor na to, kolik vrstev hydratačního krému použijete. Vždy je však dobré nanést krém před odchodem z domu, abyste pokožce poskytli další ochrannou vrstvu. Dobrým pravidlem je, že více vrstev stejného produktu je lepší než vrstvy mnoha různých produktů.

Záříme v této sezóně

Udržet si zdravý lesk pleti je v zimě náročné. Postupujte podle těchto kroků a vytvořte si zimní pleťovou rutinu, která udrží vaši pleť hydratovanou a spokojenou navzdory počasí. Stačí několik jednoduchých změn a vaše pleť se může výrazně zlepšit.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: