Vaši pleť může negativně ovlivnit to, co jíte. Vaše pleť je odrazem zdraví vašeho těla a je důležité dodržovat zdravou stravu, která vám zajistí zářivou pleť, a ne takovou, která vám zanechá nezdravě vypadající pleť. Zde je několik faktů o tom, jak jídlo, které jíte, ovlivňuje vzhled vaší pleti.

1. Toxiny

Vaši pleť mohou ovlivnit toxiny v potravinách, což znamená potraviny s vysokým obsahem pesticidů, herbicidů a růstových hormonů. Tyto typy potravin mohou způsobovat záněty a vyrážky. Z tohoto důvodu byste měli zvážit odplavení toxinů z těla pomocí očisty šťávami. To v podstatě znamená, že budete pít hodně ovocných a zeleninových šťáv po dobu jednoho až tří dnů nebo tak dlouho, jak to vaše tělo zvládne. Pro ty, kteří nechtějí rovnou sáhnout po odšťavňovači, můžete také vyzkoušet detoxikační doplněk, který vám pomůže vyplavit toxiny z těla.

2. Geny

Někteří lidé jsou prostě geneticky předurčeni k tomu, aby měli pleť náchylnou k akné, ale to neznamená, že s tím nemohou nic dělat. Pokud víte, že máte mastnou pleť, držte se stravy s nízkým obsahem cukru a jednoduchých sacharidů, které se rychle rozkládají na cukr. To znamená omezit bílý chléb, těstoviny, pečivo, koláče atd. protože tyto potraviny způsobují záněty stejně jako pesticidy a růstové hormony. Jezte více libového masa, ryb, ovoce a zeleniny.

3. Životní styl

Kouření může způsobit vrásky a předčasné stárnutí pokožky, ale také poškozuje cévy, které zásobují kožní buňky živinami. To znamená, že kouření může zvýšit pravděpodobnost spálení od slunce nebo větru, protože brání procesu hojení v pokožce. V takovém případě se může stát, že po příliš dlouhém pobytu na slunci budete mít zarudlý obličej nebo dokonce dojde k otoku obličeje v důsledku alergické reakce. Oba stavy vám zanechají nepěkné rysy obličeje, které nakonec vedou k poškozenému vzhledu pokožky. Také poruchy příjmu potravy, jako je bulimie a anorexie, mohou mít škodlivé účinky na vaše tělo, včetně způsobení problémů se zuby spolu se změnou jejich barvy.

4. Voda

Vaše pokožka se skládá přibližně ze 60 % z vody, proto je důležité udržovat se hydratovaná. Pokud jste dehydratovaní, vaše pokožka bude suchá a šupinatá - to nikomu nesluší! Nedostatek vody poznáte podle toho, že vaše moč je tmavě žlutá nebo dokonce hnědá, což znamená, že z vašeho organismu už není co vyplavovat. Zkuste každý den vypít dva litry vody, abyste byli dostatečně hydratovaní. Mějte na paměti, že kofein působí jako diuretikum, které podporuje močení, které tekutiny z těla spíše odvádí, než aby je v něm udržovalo. Pokud tedy pijete kávu, zkuste omezit její denní konzumaci, protože nadměrné množství kofeinu může způsobit, že vaše pleť bude vypadat povadle, což samozřejmě není příliš atraktivní.

5. Cukr

Namísto zpracovaného cukru jezte ovoce, jako jsou borůvky a maliny, které obsahují antioxidanty, a také celozrnné výrobky, které vám dodají energii, aniž by způsobily prudký nárůst nebo pád hladiny cukru v krvi. Když po jídle stoupne hladina cukru v krvi, uvolní se do krevního oběhu inzulín, který zpracuje přebytečnou glukózu (cukr), a pak hladina cukru v krvi klesne a my máme brzy po jídle pocit hladu, přestože jsme právě snědli jídlo. To je pro vaši pleť špatné, protože to způsobuje přibývání na váze z přejídání a vede k zánětům, které předčasně stárnou vaši pleť. Cukru byste se měli vyhýbat také proto, že stimuluje produkci hormonů, které zvyšují vylučování oleje v pokožce, což způsobuje akné.

6. Sůl

.

Měli byste omezit množství přijímané soli, protože příliš mnoho sodíku způsobuje zadržování tekutin, což může způsobit otoky v obličeji a nezdravý vzhled. To se týká hlavně obličeje a rukou, ale pokud je nadbytek tekutin v celém těle, může to mít vliv i na další oblasti, například pod očima nebo za koleny. Sůl může také způsobit nadýmání žaludku, které pravděpodobně zaznamenáte v oblasti středu těla.

Pokud se budete řídit těmito pokyny, co jíst, budete mít jistotu, že budete mít zdravou pleť, která bude zářit, a ne pleť, která bude vypadat matně a šedivě. Tyto kroky, které je třeba učinit, jsou skvělé nejen pro to, jak ovlivňují zdraví vaší pleti, ale také pro celkové zdraví, takže se kromě dobrého vzhledu budete i dobře cítit! Jídlo může ovlivnit to, jak atraktivně vypadáme, nejen tím, že ovlivňuje naše skutečné rysy, ale také tím, že ovlivňuje zdraví naší pokožky zevnitř.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: