Poznámka redakce: Doufáme, že vás tento článek, který původně vyšel v lednu 2020, inspiruje k tomu, abyste dnes a vždy šířili trochu lásky mezi své nejbližší.

Povídejme si o lásce. Ne o lásce na úrovni Kardashianové, Kennyho G a okvětních lístků růží. (Pokud se tomu vůbec dá říkat slovo na "l".) Zde vám rozebereme pět ultrajednoduchých způsobů, jak svým nejlepším lidem připomenout, že jsou, no, nejlepší. Žádná velká gesta, žádné velké výdaje nejsou potřeba.

Buďte tu pro ně i ve zlých časech.

Jednoduché "Ahoj, vím, že dnešek může být těžký, posílám ti lásku" je na dlouhou trať. Možná morous, ale já si do kalendáře píšu poznámky o těžkých dnech svých přátel: výročí úmrtí, výročí svatby rozvedených párů, termíny porodu potracených dětí. Tímto způsobem se jim mohu dát k dispozici, ať už ten den chtějí a potřebují jakoukoli lásku a pozornost, a přinejmenším jim určitě pošlu zprávu, že na ně myslím.

Přátelům v jejich těžkých chvílích ukazujete, že jste všudypřítomní, v nemoci i ve zdraví, bohatší i chudší, nebojíte se smočit rameno jejich slzami. Nebojte se, že to ještě zhoršíte. Oni nezapomněli, ale bojí se, že všichni ostatní zapomněli. Ne, jejich smutek není břemenem. Ano, jste k dispozici pro naslouchání, poskytování rad nebo rozptýlení. Smutek bohužel nezmizí za kalendářní rok, takže zvažte, zda si do kalendáře nezapíšete opakovanou poznámku.

Přiklonit se k těžkým chvílím svých přátel jim ukazuje, že jste všudypřítomní, v nemoci i ve zdraví, bohatší i chudší, nebojíte se smočit rameno jejich slzami. Nebojte se, že to ještě zhoršíte. Oni nezapomněli, ale bojí se, že všichni ostatní zapomněli.

Buďte jejich největším fanouškem.

Možná nedokážete udělat roznožku, ale můžete být největším roztleskávačem svých blízkých a mávat za ně pověstnou pomlázkou. Je to snadné. Navštěvujte jejich akce, sdílejte jejich práci, kupujte jejich umění, spojte je se svým milovaným účetním. Posílejte jim virtuální pětky, zprávy typu "jsme na tebe pyšní", emotikony s tleskajícíma rukama.

Těšit se z jejich malých vítězství je výhra pro všechny.

Ukažte se.

Posledně jsem své čerstvě těhotné kamarádce, které se zvedá žaludek z gauče, donesla hromadu časopisů a ona mi půjčila roli izolepy. Návštěva trvala třicet vteřin. Víc jsme obě nepotřebovaly.

Jak se můžeš ukázat? Můžete si naplánovat týdenní sezení přes FaceTime? Můžete odvézt jejich dítě na hodinu baletu, aby mohli být hodinu sami? Co takhle přinést hromadu kuchařek a pomoci s přípravou jídla na celý týden? Zjistěte, jak vaši lidé potřebují, abyste se ukázali, ať už to znamená doslova zaklepat na jejich dveře, nebo být přítomen virtuálně.

Mluvte jejich jazykem lásky.

PSA mému blízkému okolí: Můj jazyk lásky je mazlit se na gauči, povídat si, tak nějak, ale ticho je taky fajn, a ideálně je v tom víno, občerstvení a/nebo seriál Real Housewives. To je pro unaveného Býka ideální kombinace kvalitního času a fyzických doteků. Chápu však, že ne pro každého je to ideální kombinace jazyků lásky.

Ptáte se, jaké? Pět jazyků lásky - jak lásku prožíváte, dáváte a přijímáte. Pokud je neznáte, seznamte se s nimi a vyplňte bezplatný kvíz zde. Jsou to: kvalitní čas, skutky služby, slova potvrzení, fyzický dotek a dárky.

Přestože vaše jazyky lásky mohou být jedny, jejich jazyky mohou být jiné a to, jak máte oba tendenci dávat lásku, může být úplně jiná kategorie. Například zatímco já toužím po sezení mezi čtyřma očima (kvalitní čas), mám větší sklon drhnout někomu podlahu (skutky služby) a zasypávat ho svým bože, jsi tak hezký (slova potvrzení). Ukazuje se, že to, co ve skutečnosti potřebují, je dobré objetí (fyzický dotek) a několik hodin před skládačkou (zpět ke kvalitnímu času). Oddělit své potřeby, abyste rozpoznali, jak potřebují být milováni, je nesobecký tah přítele/partnera/dcery/čehokoli.

Jaký větší projev lásky existuje než naslouchání? Naslouchání = být slyšen = být viděn = být pochopen.

Napněte své naslouchající uši.

Pokládejte otázky. Hluboké, hloupé i hypotetické. Zjistěte jméno jejich prvního polibku, příběh o tom, jak přišli k té jizvě na bradě, že jsou alergičtí na kraby, ale ne na humry, co cítí ke své nevlastní matce. Získejte si skutečný zájem o to, co jim dělá dobře. Až pak příště budou potřebovat povzbudit, můžete je překvapit kyticí žlutých jiřin nebo lahví toho šumivého lambrusca, které mají tak rádi, nebo taškou plnou sendvičů s pečeným hovězím od Arby's - čímkoli, co jim v rozhovoru uniklo a je pro ně výjimečné.

Jaký větší projev lásky je než naslouchání? Naslouchání = být slyšen = být viděn = být pochopen.

Připravit, nastavit, jít, milovat - jednoduchý způsob.

Zdroje: https://witanddelight.com/2022/04/how-to-show-love/ , Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: