Když si vzpomenete na své dětství, máte dobré vzpomínky, o které se můžete podělit se svými dětmi, nebo jsou věci, kvůli kterým se snažíte být lepší? Chcete se svými dětmi vytvářet vzpomínky a bavit se. Máte je jen na pár krátkých let, pak odejdou a jdou dál svým životem.

Mnoho rodičů je natolik pohlceno prací od 9 do 5 hodin, že zapomínají na malé lidi, kteří je potřebují ze všeho nejvíc. Vaše práce je možná nezbytná, ale pro dítě jste celý jeho život. Potřebují vědět, že je máte rádi, a abyste byli přítomni u jejich milníků a po celé jejich mládí.

Patnáct způsobů, jak si s dětmi vytvořit vzpomínky

Je snadné nechat děti hrát si na technologiích, zatímco vy se věnujete práci nebo přátelům přes sociální sítě. Co to však bude pro vaše děti znamenat, až budou starší? Chcete, aby vaše děti říkaly, že jste na ně nikdy neměli čas?

Chcete, aby si po skončení vašeho života myslely, že jste byli úspěšní v podnikání nebo že jste byli dobrými rodiči? Rodina je důležitější než cokoli jiného. Práce a přátelé přicházejí a odcházejí, ale vaše děti znamenají všechno. Zde je několik způsobů, jak s nimi můžete trávit více času a vytvářet si vzpomínky.

1. Jak se s dětmi vypořádat? Na rodinné dovolené si vytvářejte vzpomínky na šťastná místa

Když se vydáte na rodinnou dovolenou, vytvoříte si vzpomínky, které vám vydrží celý život. Budou s vámi rádi trávit čas při činnostech, které se vymykají normálu. Ať už to bude ležení na pláži nebo túra v horách, dopřejte jim spoustu příběhů, o které se budou moci podělit se svými dětmi.

2. Trvejte na jídle u společného stolu

Na rodinném jídelním stole je něco důležitého a výjimečného. Při setkání nad dobrým jídlem se vede mnoho skvělých rozhovorů.

Je to čas, kdy vypnete elektroniku a navzájem se dozvíte, jaký měli den. Při jídle neseďte u televize, abyste se zabavili. Komunikujte spolu.

3. Ulož je a popřej jim dobrou noc

Když jsou malé, vždy si najděte čas, abyste je uložili a popřáli jim dobrou noc. Když už jsou na ukládání příliš velké, pak byste je přesto měli obejmout a dát jim najevo, že doufáte, že se jim bude dobře spát. Je to takové malé gesto, které znamená, že jste tu pro ně kdykoli.

4. Zaměřte se na zážitky, ne na materialismus

Mnoho lidí se zaměřuje na získávání hmotných statků, ale vy byste se měli zaměřit na to, abyste s rodinou zažívali nové a vzrušující zážitky. Vaše děti potřebují vyprávět kamarádům příběhy o tom, jak s nimi máma a táta šli lézt po skalách, jezdit na laně nebo surfovat. Zážitky jsou to, co formuje a dělá dětství nezapomenutelným.

5. Jaké jsou vaše zážitky? Často říkejte "Mám tě rád"

Bez ohledu na to, kolik je vašim dětem let nebo v jaké životní fázi se nacházejí, dbejte na to, abyste jim vždy říkali, jak moc jsou milovány. Vědí, že je máte rádi, ale když vás slyší znovu potvrzovat své city, uklidní se. To platí zejména tehdy, když měly špatný den nebo udělaly velkou chybu.

Ačkoli musíte být někdy pevní, nikdy nezapomeňte tuto pevnou ruku doplnit uznáním, že to nic nemění na tom, co cítíte.

6. Omezte technologie a vytvořte vzpomínky tím, že si vyhradíte drahocenný čas

Příliš mnoho technologií je špatná věc. Nenechávejte své děti sedět celý den před televizí nebo herním zařízením. Pokud chcete vytvořit vzpomínky, budete muset elektroniku vypnout a věnovat jim svou plnou pozornost.

Podle společnosti News and Medical Life Sciences tráví zhruba 86 procent dětí příliš mnoho času u technologií. Děsivé je, že to může namáhat jejich oči a brzdit jejich kreativitu. Videohry navíc mohou ovlivňovat spánek, způsobovat problémy ve školním prospěchu a vyvolávat společenské rozpaky.

7. Uspořádejte rodinný herní večer

Ačkoli jsou videohry skvělé, není nad staromódní večer s rodinou plný deskových her. Vytáhněte některou ze skvělých deskových her, vezměte si oblíbené občerstvení a společně se zasmějte.

Víte, že mnoho dětí dává přednost hraní těchto her, protože se do nich zapojí celá rodina? Nezapomeňte se podívat na nejnovější deskové hry ve stylu deskových her a zapojte se do zábavy s rodinou.

8. Vytvořte si vzpomínky oslavou milníků

V životě budou vždycky nějaké milníky a tyto události je třeba oslavit. Dostalo se vaše dítě, které mělo problémy se známkami, konečně na seznam vyznamenaných? Musíte z těchto událostí udělat velkou událost, protože to pro ně byl významný úspěch.

Nejenže oslava těchto milníků vykouzlí úsměv na jejich tváři a posílí jejich ego, ale umožní jim vytvořit si vzpomínky se spoustou fotografií.

9. Jaké jsou vaše vzpomínky? Vždy pořádejte narozeninové oslavy

Narozeninové oslavy patří mezi nejlepší způsoby, jak si s dětmi vytvořit vzpomínky. Není třeba najímat cirkus se třemi kruhy na produkci na dvorku, protože většinou jsou nejzábavnější menší oslavy.

Upečte dort, pozvěte pár přátel a udělejte z jejich výjimečného dne velkou událost. Nebudete litovat žádného času ani úsilí, které do oslavy dne narození svého dítěte vložíte.

10. Oslava dne narození dítěte. Projevujte lásku

Bylo by zajímavé sledovat, kolik dětí vyroste a bude sedět v ordinaci svého terapeuta a říkat, že jim v dětství nikdo nikdy neřekl ani neprojevil lásku. Ve vašem doteku je síla a vaše dítě ji potřebuje cítit. Ujistěte se, že mají vaši náklonnost. Podle Národního lékařského institutu vaše děti potřebují vaši lásku, která jim pomůže

No, různí lidé mají různou míru lehkosti, pokud jde o projevy náklonnosti. Dělejte to, co je vám příjemné, ale ujistěte se, že se posouváte mimo svou komfortní zónu, aby vaše dítě vědělo, že je máte rádi, a cítilo to.

11. Děti se snaží, abyste je měli rádi. Udělejte si schůzku u večeře

Děti často soupeří o pozornost svých rodičů. Pokud máte více než jedno dítě, bude pro vás náročné věnovat jim všem stejnou pozornost. Jedním z nejlepších způsobů, jak dát každému dítěti pocit důležitosti, je věnovat mu čas jen pro sebe.

Požádejte ho tedy o formální rande jen ve dvou a pak naplánujte něco speciálního, co je bude bavit. Tyto ukradené chvíle s vaším dítětem je podrží a pomohou jim pocítit sílu vašeho pouta.

12. Vezměte si k ruce své dítě, abyste mu mohli pomoci. Vyprávějte jim příběhy z rodinné historie

Pamatujete si, jak vám rodiče vyprávěli o historii vaší rodiny? Kdo by zapomněl na to, jak seděl babičce nebo dědečkovi na klíně a oni vyprávěli příběhy o věcech, které v životě prožili?

Nezáleží na tom, zda jsou příběhy humorné nebo drsné. Většina dětí bude při vašem vyprávění pozorně sedět a viset na každém slově.

Vaše předplatné nebylo možné uložit. Zkuste to prosím znovu. DěkujemeDěkujeme! Ukázku knihy zdarma jste obdrželi do svého e-mailu. Pokud se vám ihned nezobrazí, zkontrolujte prosím složku s nevyžádanou poštou nebo propagačními materiály.

13. Vytvářejte vzpomínky společným sněním

Vždy si najděte čas na snění se svým dítětem. Čím chtějí být, až vyrostou? Jaké auto chtějí jako své první vozidlo? Chtějí se vdát a mít děti, nebo se vidí jako kočovník, který se toulá po světě a prohlíží si ho?

Vaše a jejich sny se nemusí shodovat, ale alespoň získáte zážitek z toho, že si vyslechnete jejich měnící se představy o budoucnosti a budete jejich součástí.

14. Jaké jsou vaše sny? Buďte vždy u toho

Přestože musíte pracovat a zabezpečit rodinu, abyste si vytvořili vzpomínky, musíte být v danou chvíli přítomni. Tolik lidí se potýká s přítomností, protože jejich život je tak chaotický. Udělejte si čas na svou rodinu, protože je to nezbytné pro výborný základ jejího růstu.

15. Věnujte se své rodině. Hrajte si na sněhu

Kdo by nerad dělal sněhové andílky nebo stavěl pevnost z chmýří? Děti si rády hrají ve sněhu a myslete na to, jak se budou chlubit na sociálních sítích, až se pochlubíte svými ledovými výtvory. I když nemáte rádi zimu a mrazí vás až do morku kostí, dopřejte svým dětem zážitek z hraní venku na sněhu a následné horké čokolády.

Závěrečné myšlenky o tom, proč musíte s dětmi vytvářet vzpomínky

Chcete svým dětem dopřát dobře prožité dětství a ne takové, k jehož překonání potřebují roky terapie. Můžete být tím nejlepším rodičem s kartami, které jste v životě dostali. Nepotřebujete balík peněz, jezdit luxusním autem ani je brát do exotických zemí.

Všechny tyto věci jsou sice krásné, ale můžete dělat věci, které nezruinují banku, ale přesto jim pomohou vytvořit vzpomínky na celý život. Dopřejte svým dětem hezké dětství, které budou moci sdílet se svými dětmi. Vštípíte jim hodnotu společně stráveného času a ukážete si; máte je rádi.

Tolik lidí se zaměřuje na materialismus a nechává své děti bavit technologickými zařízeními. Hraní videoher je sice s mírou přijatelné, ale to, co vaše děti potřebují ze všeho nejvíc, jste vy. Potřebují, abyste byli přítomní, projevovali jim lásku a byli tu pro ně při každém milníku a narozeninách.

Zdroje: https://www.powerofpositivity.com/create-memories-kids/ , Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: