Při hledání lásky a šťastného vztahu se můžeme setkat s případy, kdy se vztah stane toxickým. Zatímco toxická osoba ve vztahu projevuje negativní chování, mohou existovat návyky, které mohou způsobit, že se hned vrátíte do dalšího toxického vztahu. Zde je pět návyků, které byste mohli mít a které přitahují toxickou lásku, a jak je zvládnout, abyste mohli najít lásku, kterou si skutečně zasloužíte.

Vztah, který se skládá z toxické lásky, přineseproblémy, jako když s vámi manipulativní partner hraje myšlenkové hry. Vysi nemusíte uvědomovat, že se o to váš partner pokouší, ale bude se snažit o to, abyste se o todělat vše pro to, aby změnil vaše myšlenky a způsob, jakým vnímáte realitu. Pokud jim to dovolítemyšlenkové hry pokračovat, bude to to, co začnete ve vztahu hledat,což není zdravé.

Způsob, jak se vypořádat s myšlenkovými hrami, je povznést se nad ně.Podle autora Stanleyho C. Loewena byste se měli vyvarovat snahy "porazit je ve hře".jejich vlastní hře", protože to může skončit zraněním vás obou. Myšlenkové hry jsoupoužívají proto, že se dotyčná osoba bojí konfrontovat přímo s vámi, nebo ví, že se s vámi chce setkat.že hádku vyhrajete. Pokud přestanete lidem dovolovat, aby s vámi hráli myšlenkové hry.pak začnete nacházet lidi, kteří s vámi mají správné úmysly.

Pokud máte tendenci přitahovat do svých vztahů toxickou lásku,je pravděpodobné, že máte tendenci měnit se, protože jstevýznamného partnera. Změníte to, kým jste a v co věříte, abyste uspokojili.druhou osobu ve vztahu, což by se nemělo stávat. Musíte zůstatvěrní sami sobě, abyste se mohli naučit, že až přijde ta pravá osoba, bude vás milovat prokým jste.

"Ukázat své pravé já může v některých případech znamenat vyjádřit se.názory, které by váš partner považoval za urážlivé nebo rozrušující," říká Susan Kraussová.Whitbourneová, Ph.D., "Ve vyvážené autenticitě dosáhnete optimální úrovně, která vám umožní sebrát ohled na pocity partnera a zároveň umožnit, aby vaše skutečné pocity byly v souladu s tím, co si myslíte.vyniknout svému skutečnému já." Člověk, který vás miluje, vás bude milovat takové, jací skutečně jste.a ne takového, jakého si myslíte, že vás chce mít.

Toxická láska může spočívat v tom, že váš partner vždy chce.ovládat a vy mu to dovolíte. To je pro vztah nezdravé.protože se předpokládá, že budete spolupracovat a snažit se, aby vztah fungoval.něco, co by vás naplňovalo a do čeho by stálo za to investovat čas. Přitahujete tytotoxické vztahy, protože musíte být pevní ve svých hranicích a mluvit s nimi.když vám něco vadí.

Pokud ze vztahu odejdete nebo se pokusíte tuto jeho část napravit,mohou nastat problémy, když se budete snažit tyto staré návyky odstranit. Podle AndreyBonior, Ph.D., to vyžaduje péči, plánování a více kroků. Pokud váš prvnípokus o změnu nebo odchod ze vztahu neuspěje, nadechněte se,a dejte si pauzu, pak to zkuste znovu. Můžete vyhledat podpůrný systémlidí, kteří vám budou ochotni pomoci dostat se z toxické situace. Změnaspočívá v tom, že si dokážete uvědomit, že jste důležitou součástívztahu a máte právo rozhodovat o tom, co se děje, a vaše pocity jsou platné.

Pokud máte tendenci obviňovat se za činy, které vašeto může být důvodem, proč si stále přitahujete toxickou lásku. Chceteudělat cokoli, abyste vztah udrželi, ale pokud je necháváte, aby se dostali donepřijatelné věci bez omluvy, pak je to pro vás nepřijatelné.není to zdravý vztah. Váš partner by měl být schopen přijmoutzodpovědnost a omluvit se za svá pochybení.

Než se pustíte do dalšího vztahu, ujistěte se, že jste se naučilijak se přestat obviňovat ze všeho, co se ve vztahu stane.Podle Prestona Ni, M.S.B.A., byste se neměli sebeobviňovat, ale místo toho se zaměřit na to, abyste sina sebe dívejte jako na pokračující práci a na každou obtížnou zkušenost jako na příležitost, jak sepříležitost učit se, růst a vyvíjet se. Umět se omluvit za vlastníje důležité, ale omlouvat se za to, že se ostatní neomluvili, není důležité.byste neměli dělat.

Když nevěříte, že si zasloužíte něco lepšího.uvíznete ve vztazích, které nabízejí pouze toxickou lásku. Pokud jsteneuznáte svou hodnotu, začnete si myslet, že tyto vztahy jsou pro vás důležité.jsou jediné, které si zasloužíte. To není pravda, protože jakmile přijmete to, koho.jste a jste si tím jisti, budete vědět, že toxická láska není to, co potřebujete.ve svém životě chcete.

Pokud začnete znát svou hodnotu a věřit si,začnete přitahovat lidi s podobnými vlastnostmi jako vy. PodleCarolyn Rubensteinové, Ph.D., abyste dosáhli pocitu, že jste dostatečně dobří, je třebamusíte tomu nejprve věřit. Pokud se rozhodnete to neudělat, nikdo to nemůže udělat za vás.za vás nemůže udělat nikdo. I když můžete mít nejistoty, pokud je přijmete jako součást toho, kým jste, můžete si být jistí, že jste.jste, ten správný člověk se vás naučí milovat a oceňovat za všechno.že jste.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: