Brunch party s dokonalým bufetovým stolem je okouzlující způsob, jak se sejít s přáteli a vychutnat si některá oblíbená jídla. Vždyť kdo by nevěřil, že dobrá snídaně není nejlepší jídlo dne? Od vaflí přes quiche až po nezbytnou rundu mimózy - je toho tolik, co si můžete zamilovat, když si pro tento druh jídla uděláte zvláštní příležitost. Abyste zajistili, že vaše brunchové setkání proběhne bez problémů, nezapomeňte si v dostatečném předstihu naplánovat menu a seznam hostů. Nechce se vám hostit, ale přesto se chcete sejít s přáteli? Ve vašem okolí se jistě najde spousta barů a restaurací, které nabízejí bezedný brunch na střeše.

Pokud pořádáte nadcházející brunch party a nejste si zcela jisti, jak zaplnit stůl, v tomto článku najdete několik užitečných tipů a triků, díky kterým bude pořádání pohodovější. První organizační radou, kterou se budete chtít řídit, je uspořádat snídani formou bufetu, místo abyste svým hostům servírovali snídani o čtyřech chodech. Druhá rada spočívá jednoduše v tom, že nemusíte všechno připravovat sami. Požádejte o pomoc svou oblíbenou místní pekárnu nebo požádejte každého, kdo přijde, aby přinesl něco konkrétního. Přece nechcete strávit celou dobu v kuchyni.

Potraviny pro váš raut

Kdo by neměl rád jídlo na brunch? Pokud jde o plánování jídla na vašem stole, technicky neexistuje špatná odpověď. Existuje však několik klíčových způsobů, jak můžete vybrat položky potravin tak, aby jejich organizace nebyla tak náročná. Připravte co nejvíce položek večer předem a co nejvíce potravin připravte v předstihu před akcí. Díky tomu nebudete muset vstávat za úsvitu jen proto, abyste nakrouhali pár brambor.

Quiche nebo vaječný koláč

Vajíčkový pokrm je základem každého víkendového snídaňového stolu, což znamená, že je nezbytnou položkou vašeho brunchového setkání. Quiche a frittaty jsou vhodným způsobem, jak jídlu dodat pikantní nádech a dát si příležitost propašovat do něj několik druhů zeleniny. Špenát, rajčata a cibule jsou oblíbenou volbou pro vmíchání do pokrmu, která dobře hraje s ostatními ingrediencemi v pokrmu. Nezapomeňte na ozdobu nahoře černým pepřem a třeba malou snítkou máty. Pokud zde hledáte skutečně kreativní variantu, zvažte, zda vaječný pokrm nepřipravit v několika malých zapékacích miskách o velikosti jednotlivých porcí, spíše než ve větší koláčové formě.

Maso z uzenin

Dokonalé prkénko na charcuterie začíná sýrem. Vyberte si něco lehkého, co není na ostřejší straně a případně se lépe roztírá. Jistě, patnáct let zrající bílý čedar je pěkný sýr, ale ke zbytku jídla se nebude hodit. Přidejte kvalitní džem a jablečné máslo, které dodá zdejším položkám teplejší, sladší chuť. Vejce natvrdo, prosciutto a slanina se sem hodí, stejně jako okurky. Nezapomeňte vše doplnit několika plátky ovoce a bobulovitých plodů - obvykle se hodí jablka a ostružiny.

Jogurtové misky na míru

Snídaňový bufet můžete ještě více ozvláštnit jogurtovými miskami s různými náplněmi na výběr. Granola je pro tuto část jídla jasnou volbou a můžete si ji pro větší pohodlí zakoupit, nebo si vyrobit vlastní granolu. Sušené ovoce je obvykle dobrým doplňkem této potraviny, stejně jako čerstvé ovoce, zejména bobulovité. Dýňová semínka, vlašské ořechy nebo mandle mohou přidat trochu dalších bílkovin. Čokoláda, med a zmrzlinové kornouty jsou vždy perfektním způsobem, jak si ji ještě více osladit.

Koupit dokonalé pečivo

Přestože si potraviny, jako jsou muffiny a buchty, můžete vždy připravit předem, nejlepší jsou obvykle v den, kdy je vyndáte z trouby. Ve většině případů můžete tyto položky vždy raději koupit, než je vyrábět, což vám ušetří značnou část času a starostí. Místo toho, abyste běželi do nejbližšího obchodu s potravinami, vyzvedněte si tyto položky v místní pekárně. Získáte výrazně kvalitnější zboží, zdravější suroviny a možnost podpořit místní podnik. Před nákupem si nezapomeňte ověřit, zda je někdo bezlepkový! Zjistíte, že mnoho těchto pekáren nabízí neuvěřitelné bagety, snídaňový chléb a croissanty, které je prostě příliš těžké si nechat ujít.

Množství čerstvého ovoce

Stejně jako mísa s vejci je i talíř s čerstvým ovocem nezbytnou součástí snídaňového bufetu. Vyberte pro své hosty řadu možností a možná budete překvapeni, jak rychle vše zmizí. Ananas, bobulovité ovoce a mandarinky jsou fantastickou volbou, díky níž si hosté snadno sestaví zdravější talíř. Navíc dodají nabízené kolekci potravin výrazně větší chuťovou vyváženost.

Vafle, ne palačinky

Pokud připravujete snídaňový bufet s některými standardnějšími kontinentálními prvky, volte raději vafle než palačinky a francouzské toasty. Důvod této volby souvisí se snadnou přípravou. Vafle jsou položkou, kterou můžete připravit přes noc a zmrazit. Palačinky a francouzské toasty nejsou tak všestranné. Poslední věc, kterou chcete během brunch party dělat, je přijímat od všech vlastní objednávky na palačinky a francouzské toasty.

Nezapomeňte na nápoje

Kde by byl váš snídaňový bufet bez konvice horké kávy? V tuto chvíli je to v podstatě samozřejmost - jen nezapomeňte nabídnout smetanu a cukr. Vedle kávy budete potřebovat několik variant čaje, džusy a samozřejmě také tolik důležité mimózy. Pokud plánujete podávat více možností, pokud jde o alkohol, zvažte zřízení samostatného stolu s nápoji, kde si hosté mohou vybrat nápoj, který jim nejvíce vyhovuje. Dokonalý bufetový stůl zajistí, že vaše brunch party bude hitem.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Unsplash

Podobné články

4 Komentářů

ezacodezio

ezacodezio

před 4 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Ilqumomv <a href="http://slkjfdf.net/">Erulfiso</a> dyn.gelh.flatify.cz.sfo.ct http://slkjfdf.net/

Reply
ipolidilak

ipolidilak

před 4 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Jolujac <a href="http://slkjfdf.net/">Tafejoes</a> znj.ofku.flatify.cz.chd.yk http://slkjfdf.net/

Reply
uuyuocayi

uuyuocayi

před 4 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Iruxodihi <a href="http://slkjfdf.net/">Isefod</a> zgy.iple.flatify.cz.xry.sv http://slkjfdf.net/

Reply
icalooxa

icalooxa

před 4 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Iguawi <a href="http://slkjfdf.net/">Ahefib</a> ncp.twrw.flatify.cz.tsx.ff http://slkjfdf.net/

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: