Víte, jak důležité je pravidelné randění, abyste udrželi jiskru, že? Zhruba po měsíci pobytu doma vám "rande" pravděpodobně připadá jako vzdálená vzpomínka; jedna z těch, na které před pobytem doma vzpomínáte s láskou, jako na návštěvu posilovny nebo nákup potravin bez vážných obav. Rande by však stále mělo být součástí vaší týdenní rutiny.

Romantika je možná to poslední, na co v takovém období myslíte, ale pro vaše duševní zdraví je zásadní, abyste se cítili spojeni a spokojeni s jedinou osobou, od které nejste vzdáleni. Navíc když si naplánujete něco výjimečného (což znamená něco jiného než obyčejný Netflix a jídlo s sebou), budete se mít na co těšit. Zde je 14 večerů, které můžete vyzkoušet tento víkend:

1. Sejděte se na šťastnou hodinku

Vzhledem k tomu, že se svou drahou polovičkou pravděpodobně během dne děláte každý své věci, naplánujte si čas, kdy se můžete sejít na domácí happy hour. Řekněte partnerovi, že se sejdete v 17 hodin na terase nebo v obývacím pokoji, připravte koktejly a nachystejte olivy, arašídy, chipsy a salsu nebo sýrové prkénko, pokud se chcete vyřádit.

2. Uspořádejte herní večer

Trocha přátelského soupeření dokáže rozproudit jiskry bez ohledu na to, jak dlouho jste spolu. Vezměte si Scrabble, postavte Jengu a zahrajte si šachy. Můžete zůstat u jedné hry, nebo uspořádat celý turnaj s různými hrami pro dvě osoby, abyste zjistili, kdo je absolutní šampion. Osobně doporučuji jít do staré školy a zahrát si Gin Rummy, které jsme s přítelem hráli víc, než bych si chtěla připustit.

3. Jíst jídlo s sebou při svíčkách

Vezměte si jídlo s sebou ze své oblíbené restaurace nebo si objednejte několik různých druhů jídel a uspořádejte bufet se všemi svými oblíbenými pokrmy (pizza a pikantní tuňákové závitky, kdo chce?). Namísto běžného večera proměňte večer v rande tím, že zapálíte svíčky a vytvoříte romantickou atmosféru. Udělejte si ji výjimečnou tím, že si vezmete luxusní oblečení, nebo se třeba jen postříkejte svým hezkým parfémem. Budete se cítit jako v luxusní restauraci, ale bez drahých cen a někdy podivného jídla (je těžké předstírat, že vám pořád chutná escargot!).

4. Uspořádejte piknik

Pokud je venku teplo, rozložte si na zahradě piknikovou deku a vychutnejte si večeři (nebo láhev vína) pod hvězdami. Pokud je venku příliš chladno nebo nemáte zahradu, udělejte si vlastní piknik tak, že si rozložíte deku na podlahu v obývacím pokoji. Zútulněte si ho zapálením ohně (nebo zapálením svíček) a užijte si romantický večer, který je jednoduchý na vytvoření, ale působí výjimečněji než běžný večer.

5. Udělejte si sami večer s vínem a malováním

Tyto kurzy malování a vína jsou v dnešní době v módě pro večerní rande a rozlučky se svobodou. Proč si je nezopakovat v pohodlí domova? Objednejte si na internetu levná plátna a malířské potřeby, najděte si na Youtube video, kde se maluje krok za krokem, a nalijte si pár skleniček vína. Užijete si spoustu zábavy, zapojíte svou kreativitu a možná dokonce odejdete s novými portréty, které si můžete pověsit domů (nebo se budete smát, jak špatně dopadly, ale v každém případě to bude skvělá zábava).

6. Vařte společně

Každý večer pravděpodobně vaří jen jeden z vás (pravděpodobně ten, kdo má ten den více času), ale společné vaření promění večeři v kvalitně strávený čas. Pověřte svou drahou polovičku grilováním a připravte si luxusní steak nebo společně vyválejte těsto na domácí těstoviny. Pokud vaření není vaší silnou stránkou, objednejte si místo toho dezert a upečte ho. Dokonce i příprava jednoduché dávky brownies nebo lahodného crème brûlée (pro zkušené pekaře) bude zábavná (a chutná).

7. Prožijte jeden ze svých oblíbených výletů

Pravděpodobně se cítíte zavřeni doma, tak proč si jednu z nejlepších dovolených nepřenést k sobě domů? Pokud jste loni v létě podnikli úžasný výlet do Francie, prohlédněte si fotografie, pusťte si francouzskou hudbu a uvařte si Croque Monsieurs. Pokud si přejete být na dovolené na pláži, kterou jste absolvovali před několika lety, připravte si piña coladu a rybí tacos a oblečte si sluneční šaty. Můžete si také zopakovat výlet, po kterém jste toužili, například připravit sushi, pokud jste oba snili o návštěvě Japonska.

8. Ochutnávka vín

Přivezte si Napa Valley k sobě díky ochutnávce vín, kterou si můžete udělat sami. Stačí ochutnat několik místních vín, nebo se můžete pustit do podrobnějšího výběru a snoubit sýry nebo čokoládu. Udělejte ji mimořádnou tím, že vytvoříte kartičky s názvy nebo původem jednotlivých vín a různými poznámkami v každém vzorku (pokud chcete být extra bougie). Pokud je vaším stylem spíše pivo nebo whiskey, vytvořte ochutnávku několika různých druhů pro DIY flight.

9. Vytvoření "tematického večera"

Pamatujete si na ty opravdu zábavné tematické večírky na vysoké škole? Využijte tento nápad i pro své domácí rande a zvolte si téma a zkoordinujte s ním vše od oblečení přes jídlo až po filmy. Udělejte si večer ve stylu 50. let, vezměte si perly a midi sukni, pusťte si Elvisovy desky nebo se podívejte na film Zpívání v dešti. Pokud toužíte po evropské dovolené, udělejte si těstoviny, otevřete láhev červeného vína a pusťte si film Pod toskánským sluncem. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv "téma", vymyslete kreativní způsob, jak ho aplikovat na večerní rande.

10. Snídaně do postele

Jistě, snídaně do postele se obvykle podává ráno, ale proč z ní neudělat noční záležitost? Snídaně k večeři je vždycky zábavná (míchaná vajíčka, kdo chce?) a když si ji dáte v posteli (s mimózou nebo dvěma), budete si připadat jako v luxusním hotelu nebo na dovolené. Možná budete skutečně nadšeni, že nejdete na rande, když budete odpočívat v pyžamu a jíst palačinky.

11. Přineste si sportovní bar k sobě

Pokud nemáte náladu na luxusní rande a stýská se vám po baru, který navštěvujete, můžete si ho zopakovat doma a proměnit svůj domov ve sportovní bar. Pusťte si předem nahraný zápas, sportovní centrum ESPN nebo nejzajímavější momenty z minulé sezóny a vytvořte atmosféru. Vezměte si pár piv a připravte (nebo objednejte) všechny své oblíbené barové předkrmy, jako jsou křidélka, pizza, cibulové kroužky nebo preclíky s pivním sýrem.

12. Vytvořte si vlastní lázeňský zážitek

Kdo by chodil do lázní na párovou masáž, když máte jeden druhého? Pořiďte si příjemný masážní olej (nebo přidejte pár kapek levandulového oleje do svého oblíbeného tělového mléka a udělejte si ho sami) a masírujte se na střídačku. Můžete si také připravit pěknou pěnovou koupel se speciálními solemi a efektními koupelovými oleji pro luxusní zážitek podobný lázním bez vysokých cen lázní (nezapomeňte rozsypat okvětní lístky růží pro větší romantiku). Zasvěcený tip: Svého přítele přiměju k maskám na obličej tím, že to nazvu "večerní rande". Později mi poděkuje, až bude mít skvělou pleť i za 10 nebo 20 let!

13. Filmový maraton

Nespokojte se každý večer se stejným seriálem na Netflixu (Tygří král nebo Kancl počkají do zítřka), ale naplánujte si speciální filmový maraton. Podívejte se na tolik filmů z oblíbené série, jako je Harry Potter nebo Hvězdné války, kolik jen zvládnete, nebo si vyberte žánr, který máte oba rádi (teenagerské filmy z 80. let nebo historická dramata jsou klasickou volbou). Natočte si popcorn, odložte telefony a uvelebte se k filmovému maratonu. Možná vám bude chybět rande v kině, ale nezapomeňte, že když jste na veřejnosti, nemůžete si vzít pyžamo nebo usnout v půlce filmu (což jsou nejlepší výhody filmového večera doma).

14. Uspořádejte večírek pro dva

Protože k uspořádání večeře nepotřebujete návštěvu, naplánujte si speciální večer jen pro vás dva. Rozvěste světla, připravte mini předkrmy, přineste pěkné příbory, zesilte hudbu a oblečte se do svého oblíbeného oblečení na večeři. Pokud vaše představa "večírku" vypadá spíš jako sudy piva a hlasitá hudba, proč si ho neuspořádat doma (jen připomínáme, že na pivní pong stačí dva lidé)? Zapomenete na to, že nemůžete opustit svůj domov, a místo toho si budete přát, aby každý večer bylo domácí rande.

Které rande vyzkoušíte tento víkend?

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: