Kolikrát jste svým dětem říkali, aby se odpojily a přestaly používat technologie?

Americká pediatrická asociace doporučuje, aby vaše dítě trávilo u elektronických zařízení jen asi 2 hodiny svého času, a to včetně času stráveného u televize. Přemýšleli jste tedy někdy o tom, jaká jsou doporučení pro rodiče a co je zdravá doba strávená u technologií?

Pokud jste rodiči už dlouho, pak víte, že vám vaše děti budou vmetat do tváře, že jste na technologiích závislí také. I když se snažíte zachovat klid a dokázat jim, že mají pravdu, musíte uznat, že máte pravdu, ale rodičům jde o to, co je nejlepší pro jejich růst, a ne vždy berete v úvahu své zdravotní potřeby. Jediný rozdíl mezi vámi a vaším dítětem je ten, že se nemusíte nikomu zodpovídat.

Nikdo vám nestojí nad ramenem a neříká, kdy se můžete a kdy nemůžete připojit ke světové síti. Musíte však brát v úvahu potřeby svého těla a míru stresu, kterou nepřetržité připojení působí na vaše duševní zdraví.

Každodenní přítomnost elektronických zařízení

Mnoho odborníků označuje množství elektronických zařízení, která jsou dnes k dispozici, za žrouty času, a skutečně zabírají tolik času, který by se dal využít k něčemu jinému. Sledovali jste někdy, kolik času strávíte na mobilním telefonu kontrolou e-mailu nebo posíláním zpráv sem a tam? Šokující je, že podle studie, na kterou odkazuje server Kommando Tech, stráví průměrný člověk na svém mobilním telefonu každý den asi 5 hodin.

Kolikrát jste si řekli, že byste si přáli mít více hodin denně, protože nestíháte všechno? No, možná nemůžete stihnout všechno, protože ztrácíte čas procházením sociálních sítí, psaním zpráv přátelům a doomovým surfováním po nejnovějších zprávách. Naštěstí si můžete přidat pár hodin navíc do dne tím, že se jednoduše více odpojíte od sítě.

Co když máte vyhrazený čas, kdy se celá rodina odpojí od sítě? Co byste s tím časem navíc dělali? Jak by ovlivnilo váš život, kdybyste si občas vzali volno od elektroniky?

Proč byste se měli na víkend odpojit od sítě?

Pokud potřebujete důvody, proč byste se měli vy i vaše rodina na pár dní odpojit od sítě, zde je dobrý seznam. Existují vědecká i osobní zdůvodnění, proč je dobré si od technologií odpočinout. Co můžete ztratit, když to zkusíte?

1. Pokud se odpojíte, sníží se vám hladina stresu

Mnoho lidí si neuvědomuje, že zdrojem velké části jejich stresu může být právě připoutání k telefonu. Nikdy se nemůžete od lidí vzdálit, protože jste vždy na dosah telefonu nebo textové zprávy. Hladinu stresu můžete snížit, pokud vypnete přístroje a budete trávit více času v přírodě.

Jestliže jste stejně příliš často uvnitř, máte pravděpodobně nízkou hladinu vitaminu D. V případě, že jste příliš dlouho uvnitř, můžete se rozhodnout, zda se vám podaří stres snížit. Trocha slunečního svitu vám neublíží a může pomoci vašemu celkovému zdraví.

2. Nižší stres znamená lepší duševní zdraví

Jedním z nejničivějších účinků stresu na organismus je, že může vyčerpat vaše duševní zdroje. Když jste neustále pod tlakem, vaše tělo pociťuje bolest. Může se vám zvýšit krevní tlak i hladina glukózy.

Potřebujete se odpojit a odpočinout si. Budete se divit, o kolik lépe se budete cítit, když si budete moci odpočinout a nebudete si dělat starosti s dalším e-mailem nebo textovou zprávou, na kterou musíte odpovědět.

3. Když se jednou za čas odpojíte, můžete resetovat své vášně

Jak je to dlouho, co jste vzali do ruky tužku a papír, sedli si a napsali si své cíle? Proč si nesednout s partnerem a neresetovat své vášně bez použití technologií? Jedním z důvodů, proč tolik manželství ztroskotává, je to, že lidé přestanou společně snít a uvíznou ve vyjetých kolejích.

Vraťte svému vztahu šmrnc tím, že si připravíte vzrušující plány na všechny vaše zítřky. Je zábavné si sednout a společně snít a k tomu, abyste se s partnerem bavili, nepotřebujete mít po boku připojený kabel.

4. Odpojte se, abyste měli více času na vyřizování věcí

Pokud strávíte pět hodin denně u technologií, což je základní odhad, mohli byste mít o víkendu 10-15 hodin navíc, pokud se od nich odpojíte. Co byste teď mohli s tímto časem dělat? Možná byste si mohli vyzkoušet namalovat mistrovské dílo, které jste vždycky chtěli udělat.

Co kdybyste s dětmi upekli nějaké dobroty? Existuje tolik věcí, do kterých se můžete zapojit, že možnosti jsou neomezené.

5. Jak se vám daří? Užívejte si umění komunikace tváří v tvář

Jedním z největších nešvarů mnoha jedinců je, že se snaží vést rozhovor a druhá osoba se dívá do telefonu. Vzpomeňte si na všechny ty úžasné příběhy, o které jste přišli, protože jste nedávali pozor.

Vaši přátelé a rodina by s vámi rádi trávili čas bez vašeho zařízení v ruce. Někdy je stará dobrá konverzace mnohem lepší než textová zpráva.

6. Více spánku

Kolikrát se vám stane, že si lehnete spát, ale nemůžete usnout, protože projíždíte sociální sítě? Sociální média jsou návyková, a protože v dnešní době existuje tolik stránek, je snadné strávit hodiny času na spaní tím, že se budete bavit. Naštěstí když se na víkend odpojíte od sítě, můžete to dohnat.

7. Dopřejte svým očím odpočinek

Všechna světla z těchto zařízení si vybírají daň na vašich očích. Únava očí je vážným problémem a právě modrá světla jsou za tuto zátěž zodpovědná.

Když zařízení vypnete, budete překvapeni, jak se vaše oči cítí mnohem lépe. Nebudete také potřebovat všechny ty zvlhčovací kapky z únavy očí.

8. Zaměřte se na osobní vztahy

Kdy jste naposledy hráli hru s manželkou nebo dětmi? Ne hru přes internet, ale zahráli jste si staromódní deskovou hru. Kdy jste se naposledy vydali na hon za úlovkem, vzali jste rodinu k jezeru na ryby nebo jste si na zahradě zahráli na honěnou?

Je tolik věcí, které můžete dělat pro zlepšení svých vztahů a které nevyžadují elektronické zařízení.

9. Věnujte se svým vztahům. Může zlepšit vaši kreativitu

Co se stalo s tím, že lidé používají mozek k vytváření věcí? Teď všichni hopsají na sociálních sítích a kopírují nápady jiných lidí.

Nepotřebujete nějakého mistra kutila v televizi nebo video na internetu, aby vám poradil, jak být kreativní. Když se odpojíte a budete přemýšlet sami, bez jakéhokoli rozptylování, budete překvapeni tím, co objevíte.

Vaše předplatné nebylo možné uložit. Zkuste to prosím znovu. DěkujemeDěkujeme! Ukázku knihy zdarma máte ve svém e-mailu. Pokud se vám ihned nezobrazí, zkontrolujte prosím složku s nevyžádanou poštou nebo propagačními materiály.

10. Zlepšení fyzického zdraví, když se odpojíte od elektřiny

Vaše fyzické zdraví se může zlepšit pouze tehdy, když odstraníte elektroniku. Proč je to takový problém? No, víte, že to může způsobovat úzkost, ale také, když jste na zařízení, sedíte. Musíte se projít, proběhnout se kolem dráhy, ujet několik kilometrů na běžeckém pásu a projet se na kole. K těmto činnostem nepotřebujete mobilní telefon ani jiné zařízení.

11. Jaké jsou vaše potřeby? Zlepšuje rozhodování

Když máte rozhodnutí, která musíte v životě udělat, musíte je udělat bez jakýchkoli překážek zvenčí. Pokud uvažujete o koupi nového domu, může vás odradit, když uvidíte zprávy a všechna ta dramata ve světě. To, co se děje u vás doma, by nemělo být závislé na zbytku světa.

Jistě, má to nějaký vliv, ale nepotřebujete, aby všechny tyto odtažité faktory ovlivňovaly vaše kroky. Někdy stačí pustit si náladovou hudbu, třeba svíčky a být sám se svými myšlenkami. To je ten nejlepší způsob, jak řešit problémy.

12. Jaké jsou vaše problémy? Pěstujte si zdravé návyky

Nakonec, jakmile se na víkend odpojíte, možná zjistíte, že se vám to líbí. Proč si tyto dny bez technologií neplánovat pravidelně? I když se to vašim dětem zpočátku nemusí líbit, mohou se k této myšlence zahřát, pokud si uvědomí, že to znamená, že mají více vaší pozornosti. Možná budete překvapeni, až uvidíte, jak zábavné je trávit čas povídáním si s lidmi, aniž by vám cinkaly zprávy a přicházely e-maily.

Závěrečné myšlenky na téma "Take the Plunge-Unplug for A Weekend!"

První, co vás pravděpodobně napadlo, když jste viděli tento článek, je, že se bez mobilního telefonu nikdy neobejdete. Co když ale nastane nějaká nouzová situace? Existuje několik věcí, které je třeba při odpojování zvážit. Musíte si však uvědomit, že odpojení neznamená, že telefon nemůžete používat; znamená to pouze, že ho vypínáte pro běžné použití.

Pokud si myslíte, že bez svých zařízení nevydržíte 2-3 dny, začněte menšími. Možná byste se jich měli vzdát jen na několik hodin nebo dokonce na jeden den. Tento elektronický sabatikl je spíše o prozkoumání vašich dalších zájmů a o tom, abyste si udělali čas na vztahy, které vyžadují vaši plnou pozornost.

Pokud máte navíc zdravotní problémy, protože vám v práci nepřetržitě volají a píší zprávy, může to být způsob, jak zachránit vaše duševní zdraví. Stres vás může zabít, a než vás vyřadí, bude vám z něj fyzicky špatně. Proč nezkusit víkend bez přístrojů a nezjistit, o kolik lépe budete myslet, vypadat a cítit se?

Zdroje: https://www.powerofpositivity.com/unplug-whole-weekend/ , Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: