Když začínáte chodit s někým novým, některé otázky se objevují přirozeněji. Co děláte? Odkud pocházíte? Jak trávíte neděle? Jakmile se dostanete dál, rozhovory se stávají trochu více zatížené, ale jsou stále stejně běžné: definování vztahu, cíle a přání do budoucna atd. Téma sexu není pro mnoho lidí přirozené. Kolik z vašich partnerů se vás zeptalo, jaké jsou vaše sexuální fantazie? A co víc, kolik z vašich přátel o tom mezi sebou vůbec mluví?

Fantazie často vyvolávají zbytečný stud, který se pojí s pocity trapnosti a domnělou potřebou utajení, ačkoli výzkumy ukazují, že mnohé z fantazií, kterým se lidé nejvíce vyhýbají, jsou mnohem častější, než si možná myslíte. Dr. Justin Lehmiller ve studii, které se zúčastnilo 4 200 Američanů, zjistil, že mezi nejčastější fantazie patří mimo jiné skupinový sex, mocenské hry (tj. dominance, sadismus nebo masochismus atd.), nemonogamie, fetiše/kinky a sexuální fluidita.

Certifikovaná sexuální terapeutka a licencovaná manželská a rodinná terapeutka Shadeen Francisová říká, že "sexuální fantazie mohou být o překonání a pocitu kreativity a osvobození v úplně jiném světě, bez jakýchkoli omezení každodenního života." Fantazie nám dávají možnost vystoupit z naší typické komfortní zóny a objevit jiné scénáře, které by nám mohly přinést potěšení. Přesto může být otevření tohoto tématu s novým partnerem (nebo dokonce s někým, s kým jste již dlouho) přinejmenším zastrašující.

Mluvit s partnerem o svých fantaziích - nebo se jich chopit sami - je stejně účinné jako mluvit o masturbaci a tyto rozhovory mohou dokonce pomoci zlepšit váš sexuální život. Francisová sice připomněla, že "ne všechny fantazie jsou věci, které skutečně chceme nebo jsme připraveni dělat", ale zdůraznila, že "sdílení [vašich] fantazií může zvýšit intimitu" s vaším partnerem. Jak tedy můžeme začít budovat tuto komunikační linku?

Pokud váháte, zda se k tomuto tématu přiblížit, zde jsou čtyři způsoby, jak zmírnit nepříjemné pocity, které vám přináší rozhovor s partnerem o vašich fantaziích.

1. Ať je to zábava a lehkost

Klinická sexuoložka Dr. Kristie Overstreetová v nedávném podcastovém rozhovoru řekla, že bychom o fantaziích měli přemýšlet jako o "sexuálním bufetu". Navrhla, abyste své touhy partnerovi představili jako možnosti. Otevřeně mluvte o věcech, které vás zajímají, a ujistěte se, že ví, že si může vybrat, které z nich chce nebo nechce vyzkoušet. Který partner by odmítl sexuální bufet, že? Udržujte konverzaci lehkou a zábavnou, abyste partnerovi připomněli, že na něj není vyvíjen žádný tlak, aby vaše fantazie realizoval, pokud nechce.

2. Nastavení nálady

Francis doporučoval věnovat pozornost času a místu, které si vyberete pro zahájení rozhovoru. Chcete, aby byl váš partner ve správném rozpoložení, a vy se také chcete cítit pohodlně. Tato situace bude pro každého jiná. Pro některé lidi to může znamenat, že o tom začnou mluvit až poté, co jste měli sex a toto téma je jasně na prvním místě. Pro jiné to může být třeba u večeře doma. Dnes častěji to může být přes textovou zprávu. V takovém případě se ujistěte, že máte čas a pozornost, abyste nezůstali v rozpacích a nečekali na odpověď.

3. "Mám přítele, který..."

Nejstarší trik. Nejste připraveni přiznat, že trávíte noci fantazírováním o skupinovém sexu nebo nemonogamii? Ponořte se do vody a řekněte jim o svém "příteli". Tímto způsobem můžete začít zjišťovat, jak se váš partner k tomuto tématu staví. Pokud nejste nadšeni jeho reakcí na zprávu o vašem "kamarádovi", můžete se rozhodnout, zda vám nevadí, že se o tom budete bavit, nebo zda to bude váš vztah zatěžovat. Opět platí, že možná chcete, aby vaše fantazie zůstala fantazií, ale pokud máte chuť ji uskutečnit, je vytvoření této otevřenosti s partnerem důležité pro zdraví vašeho vztahu.

4. Opírat se o popkulturu a média

Dr. Overstreet navrhl, abyste partnerovi řekli o něčem, co vás zajímá v sexuální oblasti, a to tak, že mu řeknete, že jste to viděli ve filmu, slyšeli v podcastu nebo o tom četli v nějakém článku. Pokud jste nervózní říct, že se jedná o existující fantazii, říct, že jste to viděli, slyšeli nebo o tom četli, pomůže normalizovat to a sejmout z vás tlak a pozornost. Hele, jestli chceš, můžeš použít i tento článek.

"Vytváříme scénáře, abychom dosáhli nějakého pocitu, abychom uspokojili své potřeby," vysvětlil Francis. Fantazie, které si vytváříme v mysli, mohou být skvělým způsobem, jak o sobě zjistit více. A jak připomněl Francis, "cokoli dalšího chcete s fantaziemi dělat, je na vás a na síle souhlasu a komunikace".

Ať už se rozhodnete sdílet své fantazie s někým dalším, nebo si je necháte pro sebe, nejdůležitější je, abyste se i nadále naladili na své touhy a nevyhýbali se věcem, které vám přinášejí potěšení.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

2 Komentářů

ewocgruv

ewocgruv

před 1 roky

http://slkjfdf.net/ - Aicobu <a href="http://slkjfdf.net/">Xeyeesoye</a> uto.vwhn.flatify.cz.zql.nv http://slkjfdf.net/

Reply
oqubegvabux

oqubegvabux

před 1 roky

http://slkjfdf.net/ - Ohiigo <a href="http://slkjfdf.net/">Efinoloqo</a> nyh.hzlk.flatify.cz.cdn.ii http://slkjfdf.net/

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: