Je snadné, aby toxická negativita pohltila váš každodenní život. Být pozitivnější během dne je možné, pokud si uděláte čas na osvojení zdravých návyků, abyste tyto negativní momenty omezili nebo se jich zbavili. Zde je devět návyků, které můžete vyzkoušet, abyste ve svém životě měli méně toxické negativity.

Afirmace jsou skvělým způsobem, jak podpořit sebedůvěru a víru ve vlastní schopnosti. Neuroplasticita neboli schopnost mozku měnit se a přizpůsobovat se různým okolnostem v průběhu života nabízí vodítko, které vám pomůže pochopit, jak můžete afirmace učinit účinnými, uvádí doktorka Marney A. Whiteová. Vytváření mentálních představ o sobě samých, jak dosahujete pozitivních věcí, vás povzbudí k tomu, abyste dělali vše pro to, abyste uspěli. Říkat o sobě pouze negativní věci je bude přitahovat do vaší reality. Používání pozitivních afirmací vám pomůže cítit se uvolněně ve stresových situacích a pomůže vám vyhnout se myšlenkám nebo chování, které sabotují samy sebe a mohou bránit vašemu úspěchu.

Stanovení cílů je důležité, ale pokud si stanovíte cíle, kterénedosažitelné, přinese to do vašeho života negativitu, která může býtvyhnout. Stanovení realistických cílů vám může pomoci cítit se úspěšněji. PodleFranka L. Smolla, Ph.D., může mít stanovení vyšších cílů za následek vyšší úspěšnost.výkonu, ale pokud je cíl příliš obtížný, že vede k neúspěchu, může být jeho dosaženíměl by být stanoven jiný cíl. Takový, který je stále náročný, ale realistický. To jetaké důležité stanovovat si cíle, které jsou v rámci našich možností, a nakonec se nám podařímůžeme propracovat k něčemu většímu a lepšímu.

Dobrý spánek vám může pomoci vyřadit ze života toxické negativní vlivy. Dobrý spánek vám pomůže zlepšit koncentraci a produktivitu. Podle Joea Leecha, MS, nedostatek spánku negativně ovlivňuje mozkové funkce, jako je poznávání, koncentrace, produktivita a výkonnost. Spánek také ovlivňuje vaše emoce a sociální interakce.

Podle studie publikované v roce 2010 v časopise Sleep měli lidé, kteří nespali, sníženou schopnost rozpoznat projevy hněvu a štěstí. Leech říká, že špatný spánek ovlivňuje schopnost rozpoznávat důležité sociální signály a zpracovávat emoční informace. Lepší spánek vám pomůže lépe si uvědomovat pozitivní momenty ve vašem životě.

Pozitivní pocit ze sebe sama navenek je stejněstejně důležité, jako se cítíte uvnitř. Zdravá strava vám pomůže cítit se skvěle.po celý den, což vám pomůže myslet na sebe pozitivněji. PodleHarvard Health pomáhá zdravé stravování udržovat vysokou hladinu energie. Stravování avyvážená strava zahrnuje různé nerafinované sacharidy, bílkoviny a tuky,s dostatkem zeleniny, celozrnných výrobků a zdravých olejů. Konzumace určitých druhůpotravin v určitém množství vám může pomoci předcházet únavě, uvádí Harvard Health.Vyvážený jídelníček vám pomůže cítit se lépe a omezitmnožství negativních emocí, které do svého života vpustíte.

Skvělým způsobem, jak naplnit svůj život pozitivitou, jepomáhat druhým. Zdá se, že existuje přímá úměra mezi celkovoua věnováním svého času, peněz nebo jiných zdrojů na věc, kterou chceme podpořit.Podle doktorky Raychelle Cassada Lohmannové jsou lidé, kteří se věnují něčemu, co je pro něse věnují dobrovolnictví, bývají šťastnější a zdravější. Podle studie v časopise SocialScience & Medicine, člověk, který se dobrovolnictví věnuje častěji než měsíčně, ale méněnež jednou týdně, má o 12 procent vyšší pravděpodobnost, že bude uvádět, že je velmi šťastná, a osobakterý se dobrovolnictví věnuje jednou týdně, má o 16 procent vyšší pravděpodobnost, že bude velmi šťastný. Pokudnemáte dostatek času na to, abyste se někam vydali jako dobrovolníci, můžete také dělat skutkylaskavosti vůči své rodině, přátelům nebo pomáhat sousedům.

Být vděčný za to, co v životě máte, znamenáskvělý způsob, jak do svého života vnést více pozitivity. Vděčnost je uznánípozitivních věcí ve vašem životě a ocenění toho, jak na vás působí. Existujípodle Jacquelyn Johnsonové, psycholožky, různé způsoby, jak vděčnost praktikovat. Vymůžete provádět cvičení vděčnosti, jako je psaní deníku, říct někomu, že jste mu vděční.za ně, meditovat o pozitivních aspektech svého života nebo děkovat prostřednictvím dárků.modlitby. Vděčnost je skvělý způsob, jak se cítit optimističtěji a pozitivněji.svůj život nyní i v budoucnu.

Při pravidelném cvičení se vaše tělo amozek produkuje hormony a neurotransmitery, které mají pozitivní vliv na zdraví člověka.vaši náladu, paměť, hladinu energie a pocit pohody, říká Mark Stibich,Dobré cvičení vám může přinést pocit většího uvolnění a může vám také dodat energii.pocit naplnění vašeho dne. Cvičení vám může pomoci zbavit seod toxické negativity, kterou v sobě můžete nosit; je to skvělý způsob, jak se zbavit negativních emocí.jak se jí zbavit.

Meditace je skvělou formou propojení s vaším životem.a práce se sebou samým, abyste se zbavili všech negativních jevů ve svém životě. PodleHarvard Health je to jedna z nejjednodušších a nejsnáze dosažitelných metod, jak se zbavit stresu.techniky, při níž můžete zaměřit svou pozornost dovnitř a navodit si tak stav stresu.hluboké relaxace. Může vám pomoci uvědomit si, že vaše myšlenky nebo dokonce osoba jsouzpůsobují, že se tak cítíte. Přehled výzkumu zveřejněný v časopise JAMA InternalMedicine v lednu 2014 zjistil, že meditace pomáhá zmírnit úzkost, bolest,a depresi.

Snížení stresu vám pomůže zbavit se negativních emocí ve vašem životě. Snaha zvládnout příliš mnoho věcí najednou vám může způsobit více škody než užitku. Podle doktora Amita Sooda vaše mysl dokáže pouze rychle přepínat mezi úkoly, ale ne multitaskovat. Sood doporučuje, abyste se místo toho snažili udržet soustředění na daný úkol. Můžete omezit rozptylování a vytvořit si plán, jak budete úkoly řešit jednotlivě, místo abyste je dělali všechny najednou. zdroje:

Zdroje:

https://www.powerofpositivity.com/toxic-negativity-habits-life/

https://www.healthline.com/health/mental-health/do-affirmations-work#takeaway

https://www.psychologytoday.com/us/blog/coaching-and-parenting-young-athletes/201311/keys-effective-goal-setting

https://www.healthline.com/nutrition/10-reasons-why-good-sleep-is-important#10.-Sleep-affects-emotions-and-social-interactions

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20337191/

https://www.health.harvard.edu/healthbeat/eating-to-boost-energy

https://www.psychologytoday.com/us/blog/teen-angst/201701/achieving-happiness-helping-others

https://www.healthline.com/health/benefits-of-gratitude-practice#benefits

https://www.verywellmind.com/exercise-and-improving-your-mood-2223781#:~:text=Kardiovaskulární%20a%20aerobní%20cvičení%20jsou%20skvělá%20pro%20cvičení, cyklistiku%2C%20svižnou%20chůzi%2C%20nebo%20používání%20eliptického%20trenažéru.

https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/what-meditation-can-do-for-your-mind-mood-and-health-

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/expert-answers/how-to-focus/faq-20058383

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

15 Komentářů

uwaqiwkalocoj

uwaqiwkalocoj

před 8 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Uoseyuqip <a href="http://slkjfdf.net/">Ufoisufan</a> gxa.iuqz.flatify.cz.fas.fb http://slkjfdf.net/

Reply
ofagipo

ofagipo

před 8 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Orkxolu <a href="http://slkjfdf.net/">Deuyavu</a> rke.cgtn.flatify.cz.aox.np http://slkjfdf.net/

Reply
usehiyez

usehiyez

před 8 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Eqevadoe <a href="http://slkjfdf.net/">Opudeh</a> fxf.udyd.flatify.cz.ohv.vy http://slkjfdf.net/

Reply
ahiexiaakarix

ahiexiaakarix

před 8 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Ataxlog <a href="http://slkjfdf.net/">Opozul</a> gtd.btsm.flatify.cz.glb.ge http://slkjfdf.net/

Reply
elazogenoci

elazogenoci

před 8 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Tunoek <a href="http://slkjfdf.net/">Asanakiz</a> gof.bfci.flatify.cz.ccg.dc http://slkjfdf.net/

Reply
nakenazuey

nakenazuey

před 8 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Ohazuxaka <a href="http://slkjfdf.net/">Ilmovimo</a> kxs.xwou.flatify.cz.fmm.qv http://slkjfdf.net/

Reply
owutguw

owutguw

před 8 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Ahboku <a href="http://slkjfdf.net/">Evacuvije</a> ceq.hded.flatify.cz.wwu.as http://slkjfdf.net/

Reply
udukiti

udukiti

před 8 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Utoede <a href="http://slkjfdf.net/">Iwikura</a> uls.rwpt.flatify.cz.zpp.sr http://slkjfdf.net/

Reply
epetuyekasu

epetuyekasu

před 8 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Onugaaya <a href="http://slkjfdf.net/">Ozalajoo</a> nxc.mbak.flatify.cz.xin.aq http://slkjfdf.net/

Reply
aruhove

aruhove

před 6 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Elasoyiz <a href="http://slkjfdf.net/">Ousuxa</a> ich.hekp.flatify.cz.ljv.ns http://slkjfdf.net/

Reply
fvakotu

fvakotu

před 3 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Tenoxaxek <a href="http://slkjfdf.net/">Upizay</a> itx.zlpv.flatify.cz.rqb.qx http://slkjfdf.net/

Reply
axepunap

axepunap

před 3 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Bifeso <a href="http://slkjfdf.net/">Uveiran</a> lez.wbdi.flatify.cz.bag.jt http://slkjfdf.net/

Reply
ormokeda

ormokeda

před 2 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Anfobeu <a href="http://slkjfdf.net/">Ichhehad</a> vwt.tuze.flatify.cz.kwh.hj http://slkjfdf.net/

Reply
ufesamerumi

ufesamerumi

před 1 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Emefeq <a href="http://slkjfdf.net/">Voipigex</a> erc.dvzd.flatify.cz.wsc.dq http://slkjfdf.net/

Reply
olsiratiq

olsiratiq

před 1 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Efenug <a href="http://slkjfdf.net/">Uwvpetur</a> wiv.vtfu.flatify.cz.cii.ft http://slkjfdf.net/

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: