Co si přejete v milostném vztahu? Je to být s někým, kdo vás naplňuje pochybnostmi a podezřením? Samozřejmě, že chcete opravdového partnera a chcete někoho, komu můžete svěřit své srdce. Vlastnost, kterou možná hledáte, je autenticita.

Pamatujte, že takového člověka chce i váš partner. Jste k sobě upřímní, nebo se snažíte být někým, kým nejste? Když jste k sobě oba autentičtí, můžete pozorovat výrazné zlepšení vašeho vztahu.

Jak autenticita zlepšuje vztahy

Možná je na čase, abyste se pořádně podívali do zrcadla. Poznáváte, jakou osobou se prezentujete před svou drahou polovičkou? Zde je 15 způsobů, jak může autenticita přispět k rozkvětu vašeho milostného vztahu.

1. Autenticita je pro vás důležitá. Budujte více pozitivity a méně negativity

Když jste s milovanou osobou spolu, pozitivní atmosféra vás může sblížit. Snad nic nemůže vztah zkazit rychleji než pesimismus. Tvoří se jako temný mrak, který drží všechny a všechno ve stínu.

Když jste upřímní, pomáhá vám to mít pozitivnější pohled na život. Jste šťastní, že jste sami sebou, a nemusíte se snažit měřit se s někým jiným než se svými vlastními standardy. Pozitivita je také nakažlivá a může vám zlepšit náladu a možná i zdraví.

2. Dělá vás přizpůsobivějšími

Nebylo by hezké, kdybyste se nikdy nemuseli obávat změn? Pokud jste jako většina lidí, nacházíte pohodlí ve známém a změna je pro vás stresující. Autenticita však dává vám i vašemu milenci sílu přizpůsobit se podle potřeby.

Váš vztah časem zažije mnoho vzestupů a pádů a přizpůsobivost je klíčová. Pokud se situace nebo prostředí ve vašem životě změní, nezlomíte se kvůli nepružnosti. Oba si můžete vzájemně pomoci přizpůsobit se, když si uvědomíte nový normál.

3. Minimalizuje výlety ega

Co když křestní jméno vašeho pana nebo paní Pravé zní "Já jsem vždycky"? Pokud máte vy nebo vaše drahá polovička narcistickou osobnost, nevyhnutelně se to změní v toxický vztah. Narcistům jde jen o sebe a o to, co pro ně ostatní mohou udělat.

Jako autentická osobnost nemáte ve svém životě ani vztahu místo pro egoismus. Umožňuje vám to mít sebelásku, aniž byste sebe a své potřeby stavěli nad druhého. Snadněji se vám dělají kompromisy, když pochopíte, že jste tým.

To, že jste autentičtí, neznamená, že jste ztratili svou identitu. Oba můžete oslavovat svou individualitu a přitom zůstat párem. Přemrštěné ego nedělá nic jiného, než že vyřazuje všechny ostatní z vašeho života, včetně vaší výjimečné osoby.

4. Rozvíjejte více empatie

Mnoho lidí často považuje sympatie a empatii za synonyma, ale není tomu tak. Když vidíte někoho v bolesti nebo v bolestivé situaci, můžete mu z laskavosti projevit soucit. Empatie však jde ještě o krok dál a vy "cítíte" emoce druhé osoby.

Empatie není automatickou lidskou ctností. Přichází s autentickým já, které dokáže oslovit druhé z prožitku. Pokud jste s partnerem vzájemně empatičtí, může být váš vztah trvalejší a naplňující.

5. Jaké jsou vaše pocity? Pěstuje kreativitu

Říká se, že na nudu si stěžují jen nudní lidé. Když jste věrní sami sobě, můžete se spojit se svou vnitřní kreativitou. Nuda může být skrytým nepřítelem oddaných vztahů.

Když s partnerem necháte vyniknout kreativitu toho druhého, může být váš vztah spontánní a zábavný. Pouze v případě autenticity můžete rozvíjet své talenty a vrozené tvůrčí schopnosti.

Podporuje to také touhu učit se více a rozvíjet dovednosti, po kterých jste vždy toužili. Falešný pocit identity vás jen brzdí, nudí a deprimuje.

6. Umožňuje vám odpouštět a léčit se

Lidé jsou omylní, takže se na cestě vždy objeví chyby a nedostatky. Někdy může být cesta k tomu, abyste byli svým autentickým já, problematická a vy a vaše drahá polovička se budete potýkat s problémy. Neshody jsou nejen očekávané, ale jsou to i křivky učení, které pomáhají lidem společně růst.

Autentičtí lidé zjišťují, že chování zášti jim i jejich vztahům jen škodí. Když se naučíte odpustit svému protějšku i sobě, získáte svobodu uznat nespokojenost a překonat ji. Neomlouváte křivdu, ale necháváte ji být.

7. Pomáhá vám méně kontrolovat

Někteří lidé jsou od přírody dominantní a panovační. Tyto alfa typy osobnosti mohou mít trvalé vztahy pouze tehdy, pokud se naučí využívat své silné stránky k pozitivním věcem. V opačném případě se vztah může stát toxickým, protože partner nedokáže být upřímný.

Když se postavíte tváří v tvář svému pravému já, možná si uvědomíte, že ve vztahu uplatňujete větší kontrolu, než byste měli. Pokud jste submisivním partnerem, vidíte, že váš protějšek nerespektuje to, kým jste.

Pravdivost vám může pomoci méně se ovládat nebo vám může dát sílu mluvit za sebe.

8. Můžete více přijímat druhé

Když někoho milujete, milujete ho takového, jaký je, ne takového, jaký by podle vás měl být. Pokud jdete do vztahu s představou, že svého partnera změníte, budete bohužel zklamáni. Nejenže jste neupřímní k němu, ale nejste upřímní ani sami k sobě.

Autentičnost vám dává milost přijímat druhé takové, jací jsou, protože oni dělají totéž pro vás. Ano, oba máte chyby a selhání, ale uvědomujete si, že jsou součástí lidského stavu. Když jste upřímní sami k sobě, lépe přijímáte i to, kým jste.

9. Jakmile se vám podaří být upřímní? Dokážete být láskyplnější

Není krásné, když dokážete někoho milovat takového, jaký je? Více lásky je dar autenticity. Zjistíte, že vy i váš partner budete mít na sebe více času a budete si jeden druhého více vážit. Navíc díky tomu budou vaše intimní chvilky ještě výjimečnější.

10. Jak se vám daří milovat? Přiznáte si své chyby

Je třeba silných lidí, aby si přiznali své chyby. Nejenže najdete odpuštění, ale ostatní vás za to budou respektovat. Toxické osobnosti se vyznačují tím, že vinu přesouvají na druhé, aby vypadaly lépe.

Přítomnost autenticity znamená, že uznáte své chyby i úspěchy. Je mnohem snazší přiznat chybu a omluvit se, než ji zakrývat jednou lží za druhou. Jako opravdový člověk na sebe vezmete oprávněnou vinu a požádáte partnera o odpuštění.

11. Jak se cítíte? Vaše hádky budou spravedlivější

Slyšeli jste někdy staré rčení o tom, že se máte dohodnout, abyste nesouhlasili? Někdy se neshody mezi vámi a vaší osobou mohou rozhořet. Může dojít k výměně ostrých slov, kterých budete později oba litovat. Pokud jste k sobě upřímní a vidíte, že se ve vašem vztahu neustále hádáte, je čas to přehodnotit.

Jste upřímní, když máte oba rozdílné názory. Autenticita však jde ještě dál tím, že víte, jak nesouhlasit, aniž by to přerostlo v hádku. Pokud se hádka zvrtne, budete vědět, kdy se omluvit, abyste si oddechli a znovu se soustředili.

Vaše předplatné se nedalo zachránit. Zkuste to prosím znovu. DěkujemeDěkujeme! Ukázku knihy zdarma máte ve svém e-mailu. Pokud se vám ihned nezobrazí, zkontrolujte prosím složku s nevyžádanou poštou nebo propagačními materiály.

12. Budete věrní sami sobě

Shakespeare to dobře vystihl v Hamletovi, když napsal: "sám sobě buď věrný". Tento výraz nevyzývá k sobectví nebo narcismu. Je to spíše výzva k tomu, abyste byli pravdiví sami k sobě, abyste mohli být autentičtí pro ostatní.

Možná ve své osobnosti vidíte věci, které vám ztěžují vidět se takovými, jací jste. To je v pořádku, protože sebereflexe vám pomůže provést pozitivní změny. Může být prospěšná i ve vašem vztahu s milenkou či milencem.

13. Jaké jsou vaše pocity? Prozkoumáte svá základní přesvědčení

Jako dítě přirozeně modelujete své rodiče a přijímáte jejich přesvědčení jako evangelium. Věk a zkušenosti vás však vybízejí k tomu, abyste provedli inventuru svého systému přesvědčení. Přijímáte nějaké přesvědčení jen kvůli rodičům?"

Stále upřímnější přístup vám dovoluje vytvořit si vlastní názory a systém přesvědčení. Můžete svobodně zavrhnout, co chcete, nebo si ponechat ty, které ve vašem životě rezonují. Naučíte se být citlivější k myšlenkám a přesvědčení druhých, zejména k myšlenkám a přesvědčení svých blízkých.

14. Jaké jsou vaše názory? Budete žít v přítomnosti

Posloucháte někdy sami sebe, když mluvíte se svým milencem nebo jinými lidmi? Je váš rozhovor prošpikován minulým časem? Je krásné a prospěšné vzpomínat, ale nesmíte dovolit, aby vám to bránilo žít přítomností. Výčitky z minulosti a myšlenky typu "mohlo se", "mělo se" nebo "kdyby" neprospívají ani vám, ani vašemu vztahu.

Tučná autenticita vás přivádí do přítomnosti. Vy i váš partner si můžete užívat vědomý život, který může minimalizovat úzkost a depresi.

15. Vítejte v životě, který je pro vás důležitý. Neustále budete pracovat na svém zdokonalování

Bez ohledu na to, jak dlouho jste po škole nebo vysoké škole, nikdy nepřestanete růst, učit se a zlepšovat. Pokud to uděláte, váš život může být vynalézavý a váš milostný vztah může začít stagnovat. Opravdovost vám dává sílu vidět své nedostatky a pracovat na zlepšení.

Závěrečné myšlenky o hodnotě opravdovosti ve vašem vztahu

Nemůžete očekávat, že váš milenec a váš vztah bude opravdový, pokud vy sami takoví nejste. Sebereflexe a upřímnost mohou vybudovat naplňující vztah, který může trvat dlouhá léta. Autenticita je klíčová. Buďte upřímní sami k sobě a můžete být upřímní i ke svému partnerovi.

Zdroje: https://www.powerofpositivity.com/authenticity-improves-relationship/ , Unsplash

Podobné články

2 Komentářů

uvuhedihc

uvuhedihc

před 10 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Akpuhxe <a href="http://slkjfdf.net/">Idiwoke</a> zhf.adgh.flatify.cz.dbq.oo http://slkjfdf.net/

Reply
udusefoy

udusefoy

před 10 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Oyodepe <a href="http://slkjfdf.net/">Eraliw</a> vvh.qgne.flatify.cz.mqj.xn http://slkjfdf.net/

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: