Vrásky na rtech se často označují jako linky po rtěnce, vertikální linky nebo kuřácké linky. Jsou součástí přirozeného procesu stárnutí. Tyto jemné vrásky se často táhnou svisle na horní části rtů a mohou se objevit i v celé oblasti úst.

Mezi faktory, které mohou přispívat ke vzniku vrásek na rtech, patří poškození sluncem, opakované pohyby svalů, kouření a genetika. Vrásky na rtech stárnou obličej, ale naštěstí máme pět způsobů, jak se vrásek na rtech zbavit. Čtěte dál a dozvíte se více!

Proč mám vrásky na rtech?

Vrásky na rtech vznikají z mnoha důvodů, včetně stárnutí a konzumace potravin a nápojů, které mohou podporovat tvorbu vrásek na rtech. Proces tvorby vrásek na rtech může urychlit i každodenní chování. Mezi ně patří:

  • Pití z brčka
  • .
  • Dlouhodobé vystavování se slunečnímu záření
  • kouření
  • Pískání

Jak jsou rty neustále poškrábané nebo našpulené, podporuje to vznik vrásek na rtech.

Jak se zbavit vrásek na rtech?

Naštěstí máme pět způsobů, které vám pomohou zbavit se vrásek na rtech.

1. Exfoliace rtů

Exfoliace je klíčem k tomu, abyste se zbavili vrásek na rtech.

Používáním peelingu nebo balzámu na rty se můžete zbavit popraskaných rtů, snížit jejich vysušování a zlepšit bariérovou funkci. Ideální je používat peeling na rty alespoň dvakrát týdně, aby byla zajištěna důkladná exfoliace. Při peelingu se zaměřte na linie a vyhněte se přílišnému tlaku na jemnou pokožku rtů.

Několik jednoduchých domácích receptů na peeling rtů:

  • Základní peeling - 1 lžička medu, 2 lžičky cukru
  • Cukrový peeling - 2 lžíce jemného cukru, 1 lžíce olivového oleje, ½ lžičky medu, 1-2 kapky oblíbeného esenciálního oleje
  • Medový peeling - 2 lžičky cukru, 1 lžička medu, 1 lžička mandlového oleje
  • Ovesný peeling - 1/2 šálku mletých ovesných vloček, 1/4 šálku cukru, 1 lžíce medu, 1/4 šálku rostlinného oleje

2. Používejte balzám na rty s ochranou proti slunečnímu záření

Vrásky na rtech jsou často patrnější, když je pokožka suchá.

Balzám na rty s ochranou proti slunečnímu záření pomůže chránit rty před škodlivým slunečním UV zářením a udrží je hydratované. Je důležité používat balzám na rty s širokým spektrem ochranného faktoru SPF, který chrání před UVA i UVB zářením. Ideální je zaměřit se na minimální ochranný faktor SPF 30, nejvhodnější je však SPF 50+.

Mezi naše oblíbené balzámy na rty s ochranou proti slunečnímu záření patří např: Nivea Ultra Care and Protect SPF 30, balzám na rty Bondi Sands SPF 50+ a balzám na rty Blistex Ultra SPF 50+

3. Užívejte kolagenové doplňky

Kolagen je ideální pro udržení mladistvého vzhledu pleti.

Naše tělo přirozeně produkuje kolagen, ale s přibývajícím věkem se jeho produkce vyčerpává. To může vést mimo jiné k tvorbě vrásek na rtech a dalším známkám stárnutí.

Doplňky stravy s kolagenem pomáhají zvyšovat hladinu kolagenu v těle a udržovat mladistvý vzhled pleti. Mezi skvělé kolagenové doplňky patří např: Hydrolyzovaný kolagen, mořský kolagen a kolagen Biocell. Kolagenové doplňky lze smíchat s vodou, přidat do oblíbených koktejlů nebo jídel.

4. Přestaňte kouřit

Kouření je jednou z nejhorších věcí, které můžete pro svou pleť udělat.

Jelikož kouření vyžaduje opakované pohyby rtů a jejich špulení, může způsobit vrásky na rtech. Kouření také přispívá k předčasnému stárnutí a zvyšuje riziko rakoviny kůže. Kouření snižuje prokrvení pokožky, čímž ji připravuje o kyslík a živiny potřebné pro zdravou pleť. Čím déle kouříte, tím více vrásek se vám pravděpodobně vytvoří. Pokud jste dlouholetým kuřákem, nic se neděje - ještě není pozdě přestat kouřit.

Pokud se chcete zbavit vrásek na rtech, zvažte, zda nepřestat kouřit.

5. Nechte si aplikovat injekce do rtů

Pokud hledáte trvalejší řešení vrásek na rtech, řešením pro vás mohou být injekce do rtů.

Injekce do rtů představují rychlý a snadný způsob, jak redukovat vrásky na rtech. Jedná se o injekční aplikaci dermálních výplní do rtů, které vyplní vrásky na rtech a dodají jim plnější a mladistvější vzhled. Riziko a doba odstávky jsou minimální, což z ní činí ideální způsob ošetření.

Existuje celá řada různých injekcí do rtů, proto je důležité poradit se s kvalifikovaným lékařem, která by pro vás byla nejvhodnější. Mezi běžné injekční výplně rtů patří: kolagen, kyselina hyaluronová a tukové buňky.

Doufáme, že vám těchto pět tipů pomohlo zbavit se vrásek na rtech! Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete poradit, obraťte se jako vždy na kvalifikovaného odborníka.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: