Potýkáte se s nedostatkem energie nebo únavou? Při dnešním nabitém programu mnoho lidí zažívá nepříjemný pocit, který šálek kávy prostě nespraví. Vaše energie je palivem, které vás udržuje v chodu během celého dne. Bez správné energie se vám bude nedostávat soustředění a koncentrace a může se u vás objevit deprese.

Chronická únava není něco, co by se dalo napravit jen dobrým spánkem. V mnoha případech bude potřeba změnit životní styl, abyste únavu porazili. I když existují různé příčiny únavy, jejím výsledkem je dramatický nedostatek energie, který může narušit kvalitu vašeho života.

Někteří lidé nacházejí úlevu od únavy a nedostatku energie experimentováním s esenciálními oleji. Různé vůně mají na tělo fyzické a psychické účinky, které mohou pomoci změnit náladu a zvýšit vaši energii. Podívejme se blíže na několik esenciálních olejů, o kterých je známo, že zvyšují vaši energii.

Příčiny únavy

.

Existuje mnoho různých faktorů, které mohou přispívat k vašemu neustálému pocitu únavy. V závislosti na vašem životním stylu, věku, stravě a úrovni pravidelného pohybu může být únava mírná až vysilující. U žen, které jsou v menopauze, může změna hormonů vyvolat pocit únavy a nedostatek energie.

Pokud nemáte dostatek pravidelného spánku, můžete se cítit unavení. Nedostatek spánku může vést k náladovosti, nesoustředěnosti a pocitům deprese. Pro ty, kteří trpí dlouhodobými nemocemi nebo chronickou bolestí, je únava běžným stavem. Mezi příznaky únavy patří:

  • Pocit letargie
  • .
  • Nedostatek motivace
  • Nedostatek soustředění
  • Ztráta chuti k jídlu
  • Deprese
  • Dráždivost

Jak esenciální oleje fungují

Esenciální oleje se získávají z rostlin a květů, které se vařením, drcením nebo destilací redukují na olej. Esenciální oleje obsahují drobné molekuly, které velmi účinně pronikají kůží, odkud se mohou dostat do krevního oběhu. Esenciální oleje působí tak, že mění chemické impulsy, které jsou vysílány tělem. Mnoho uživatelů volí inhalaci esenciálních olejů, kdy se vůně dostává do těla nosem a je rozváděna po těle a krevním řečišti. Náš čich může být sugestivní a může pomoci změnit vaše tělo po fyzické i psychické stránce.

Esenciální oleje pro energii

Máta peprná

Svěží a povzbuzující vůně máty peprné je dokonalým olejem, který vás ráno nastartuje. Osvěžující vůně je tak silná, že byste ji měli užívat pouze ráno, protože má potenciál udržet vás vzhůru, když jste připraveni jít spát.

Basil

Vůně bazalky vám může pomoci pročistit mysl a zvýšit schopnost soustředění. Bazalka vám pomůže odstranit duševní mlhu a dodá vám silnou dávku energie, když začnete odpoledne slábnout.

Zázvor

Trpké aroma zázvoru vám pomůže zvednout náladu, když se cítíte ospalí a unavení. Pokud používáte zázvorový esenciální olej lokálně, buďte opatrní na slunci, protože je fototoxický a může vám způsobit popáleniny.

Myrrh

Myrha má jedinečný, povzbuzující účinek, který vám může pomoci, když se cítíte letargičtí a ospalí. Myrha má silný olej a měla by se používat střídmě.

Lemon

Vůně citrusů pomáhá zlepšit náladu a okamžitě vám dodá více energie. Citron může také povzbudit váš imunitní systém.

Nejlepším způsobem, jak používat esenciální oleje, které vám dodají energii, je inhalace. Pořiďte si olejový hořák nebo difuzér a naplňte svůj pokoj vůněmi, které vám pomohou porazit únavu.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: