Dieta a cvičení jsou nezbytné pro udržení zdravé hmotnosti. Vy to víte. Co však možná nevíte je, že existuje hromada triků, které vám mohou pomoci udělat to samé. Nemají nic společného s fyzickou aktivitou nebo odlehčenými lattéčkami (měli byste je však také zvážit),ale mohou vám pomoci se zbavit kil.

Tady jsou:

1. Obklopte se pozitivními lidmi ...

Očistit svůj život od toxických lidí je skvělým tahem pro štěstí.

Mohlo by to být také dobré pro váš pas, zvláště pokud tyto negativní osoby kritizují váš vzhled. Jedna studie zjistila, že ženy, které slýchaly pozitivní slova vůči jejich tělu, mnohem pravděpodobněji stabilizovaly svou váhu nebo dokonce hubly. Ty, které byly vystaveny negativním zprávám, měli větší šanci na váze přibrat.

Nikdy nepodceňujte sílu laskavého slova.

2. ... a lidmi, kteří mají sebeovládání.

Najděte lidi, kteří přijímají vaše tělo tak, jak vypadá v přítomném okamžiku, a pevně se jich držte, pokud jsou typem, který se v jídle dokáže ovládat. Tato druhá vlastnost je totiž nakažlivá.

Výzkum naznačuje, že strávníci mohou být ovlivněni jak žravými, tak střídmými stravovacími návyky svých vrstevníků. Pokud se snažíte shodit pár kil, zeptejte se toho přítele, který miluje chodit na pozdní noční nákupy do rychlých občerstvení, jestli by se k vám nepřidal v aktivitách, které nezahrnují jídlo.

Navrhněte procházku, jízdu na kole nebo cokoli, kde ani jeden z vás nebude v pokušení cpát se nezdravým jídlem.

3. Přeskočte reklamy.

Když uvidíte jídlo v televizi, budete chtít jídlo i ve svém břiše.

Výzkumy zkoumaly účinek televizních reklam založených na jídle na diváky a dospěl k závěru, že dopad je velký: zaměření reklam na potraviny způsobilo, že lidé sledující televizi více svačili. Lidé nebyli nutně nuceni jíst propagovaný produkt, ale občerstvení obecně. Podobně bylo sledování kuchařských pořadů pro inspiraci spojeno s větším rizikem obezity.

Sledujte své oblíbené pořady tam, kde se dá přeskakovat, čímž získáte sílu rychle se přes reklamy přesouvat, a porazit tak sílu všemocné reklamy vyvolávající hlad.

4. Jídlo pořádně rozkousejte.

Toto je jednoduché: Vyhraďte si doma místo pro klidné jezení, místo aby jste ho do sebe jen tak naházeli za pochodu. Žvýkání způsobí, že budete jíst jídlo pomaleji, což podle výzkumu způsobí, že přijmete méně kalorií.

Pokud si uděláte čas na jezení jídla, poskytnete vašemu tělu více času na zaregistrování plnosti, takže můžete přestat, když se budete cítit „plní“, a ne až když budete „nacpaní“.

5. Vyspi se.

Máte-li pochybnosti, spěte.

Spánek se jeví jako zázračné řešení neduhů obecně: Může zlepšit vaši náladu, zlepšit váš výkon v práci a dokonce potlačit bolesti hlavy.

Rozsáhlý výzkum ukázal, že lidé, kteří spí méně hodin, mají vyšší riziko nadváhy. Když nejste dost odpočatí, fungujete „naprázdno“ a cítíte se hladovější než s kvalitním odpočinkem.

6. Posaďte se.

Ne, žádné dřepy nejsou nutné.

Místo jídla nad kuchyňskou linkou si sedněte ke stolu. Podle výzkumu tento drobný tah zmírní bezduché stravování , protože je pravděpodobnější, že budete jíst pomaleji.

7. Před nákupem jídla se najezte.

Nedávná studie zjistila, že když si dáte něco zdravého před tím, než vyrazíte do obchodu s potravinami, budete mít menší sklon nakupovat nezdravé jídlo.

Vědci tvrdí, že pokud si před nákupem pochutnáte na kousku ovoce místo na sušence, budete mít „zdravější způsob myšlení“ a budete mít větší pravděpodobnost chytřejšího výběru potravin.

8. Jezte z talíře, ne z pytlíku.

Vidět znamená věřit, a proto je důležité, abyste viděli, kolik svačiny sníte. Jinak byste mohli spotřebovat mnohem více, než jste zamýšleli.

Pokud jste opravdu oddaní, můžete si svačinu rozdělit na jednotlivé porce ještě předtím, než začnete jíst (zbytek uložte na později do uzavíratelných plastových sáčků). To vám pomůže držet se jedné porce.

9. Pořiďte si modré talíře.

Pokud se modrá nehodí do vaší kuchyně, nebojte se. Tento návrh vychází ze série studií, které zjistily, že když barva jídla kontrastuje s talířem, na kterém je servírováno, je spotřebováno méně kalorií. Odborníci často doporučují modrou, protože modrých potravin moc není.

V jednom experimentu vědci zjistili, že lidé snědli vetší porci špaget s boloňskou omáčkou, pokud byla servírována na červeném talíři, odpovídajícím omáčce, než když byla podávána na bílém. Kontrast, podle vědců, činí porci větší.

Aby tento trik fungoval, ujistěte se, že váš talíř neodpovídá barvě vaší večeře.

10. A malý talíř.

Toto je vše o optickém klamu: Menší talíř způsobí, že vaše porce bude vypadat větší, což vás přiměje myslet si, že jíte více.

11. A napij se z vysoké úzké sklenice.

Koktejly mohou vypadat fantasticky servírované v nízkých a širokých sklenicích, ale ty možná vyvolají příjem přemíry kalorií.

Jedna studie zjistila, že lidé s nízkých sklenic vypijí o 30% více tekutiny ve srovnání s vysokými úzkými sklenicemi se stejným objemem.

12. Schovejte své nezdravé jídlo.

Sejde z očí, sejde z mysli.

Pokud spatření jídla v televizi vyvolává chutě, dává smysl, že nevidět jídlo by mohlo přispět ke snížení těchto účinků.

Jeden experiment zjistil, že administrativní pracovníci jedli méně cukrovinek z mísy, když byla miska neprůhledná nebo zakrytá , ve srovnání s tím, když byla čirá.

Tento trik můžete implementovat doma tak, že své nezdravé jídlo vložíte do barevných nádob nebo jej umístíte za zdravější potraviny ve spíži.

13. A dejte své zdravé jídlo na oči.

Uspořádejte si ledničku ve stylu: podnikání vpředu, párty vzadu. Objev s mísou s cukrovinkami lze využít ve prospěch diety tím, že nahradíte mísu se sladkostmi výživnými potravinami, jako je ovoce.

V samostatné studii vědci porovnávali spotřebu jablek a popcornu na základě blízkosti a zjistili, že lidé jedli více z mísy, která byla blíž.

14. Zahrajte si Tetris.

Pokud máte chuť na jídlo, dopřejte si raději starou dobrou hru Tetris, než abyste se pokoušeli „počkat“.

Studie z roku 2014 odhalila, že vizuální úkoly, jako hraní her, snižují pocit touhy (Angry Birds bude pravděpodobně také fungovat). Vědci tvrdí, že velká část touhy je založená na obrazu, takže rozptýlení vaší mysli něčím jiným, co je vizuální, může minimalizovat sílu touhy po jídle.

15. Přestaňte nosit příliš volné oblečení.

Nošení stylového oblečení, díky kterému se budete cítit atraktivně, na rozdíl od pohodlného a volného oblečení, které skrývá vaše tělo, vás bude povzbuzovat k jídlu způsobem, který ukazuje, že vám záleží na vašem vzhledu a vašem těle.

Oblékání těsnějších kousků může sloužit jako dobrá připomínka vašich cílů.

16. Přestaňte pít limonády.

Přestaňte navždy pít limonády. Dokonce i dietní verze.

Limonáda přispívá k řadě zdravotních problémů, včetně rizika obezity a cukrovky.

Vyměňte svou obvyklou limonádu za sklenici bezkalorické, bezrizikové vody a budete po ní zdravější (a možná i hubenější).

17. Vezměte si příslovečnou „chill“ pilulku.

Chronický stres může být hlavní příčinou nárůstu hmotnosti, takže je ve vašem nejlepším zájmu trochu se uvolnit.

Určete příčinu svého stresu a zaměřte se na ní: Zvažte o svých problémech promluvit s přítelem nebo terapeutem, a buďte iniciativní při jeho zmírňování.

Můžete zvážit účast na některých aktivitách snižujících stres. Bylo prokázáno, že hluboké dýchání, jóga, poslech hudby a zdřímnutí pomáhají uklidnit nervy.

Závěrem.

Dnes jste dostali 17 tipů na hubnutí, které lze zařadit do vašeho běžného života. Vyzkoušejte je, a sami uvidíte, jak snadné je shodit pár kil i bez větší námahy.

Zdroje: betterme.world; Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: