Ať už jste stávajícím srdečním šampionem, nebo vám bylo nedávno doporučeno, že jím nejste, vždy je dobré zkontrolovat zdraví svého srdce a ujistit se, že děláte vše pro to, aby se vaše srdce chovalo tak, jak má.

Abyste se tedy ujistili, že začíná rok 2022, srdce silné a zdravé, zde je několik věcí, na které byste měli myslet.

Začněte snadno, ale silně!

To znamená uvědomit si, jaké jsou vaše cíle pro tento rok, pokud jde o zdraví vašeho srdce. Chcete být aktivnější? Potřebujete změnit jídelníček? Potřebujete kombinaci různých cílů, abyste obnovili nebo zlepšili své zdraví srdce?

Všechny tyto věci je třeba udělat, to ano - ale to, co je zaručeným způsobem, jak velmi rychle ztratit zájem, přijímání příliš mnoha změn najednou, častěji vede ke zklamání. Lidé jsou zvláštní tvorové a motivují nás výsledky. Takže když se nejprve pustíte do menších změn životního stylu a pak těchto cílů dosáhnete, povede to později k větším změnám.

Na stravě záleží

Jistěže záleží, a pokud vám váš kardiolog řekl, že je čas na změnu, pravděpodobně tomu tak je. Berte to tedy vážně, protože strava má obrovský vliv na zdraví našeho srdce, a vzhledem k tomu, že srdeční choroby se ve většině západních zemí tvrdošíjně drží na předních místech jako příčina úmrtí, berte to vážně. Skvělým začátkem je dieta založená na chudých bílkovinách, do které zařaďte ryby a mořské plody a zároveň snižte množství živočišných bílkovin, což může pro zdraví vašeho srdce znamenat skutečnou změnu.

Rozhodně vyřaďte zpracované maso a tučné potraviny (ty špatné - nechte si poradit zde), pokud chcete posílit srdce.

Na cestu, Jacku

Máme na mysli cvičení, nikoli střelbu +1 (pokud ovšem opravdu není čas právě na to). Nedostatek pohybu zůstává jednou z největších nevýhod moderního způsobu života a v budoucnu vás bude draze stát účty za zdravotní péči a kvalitu života, a nejhorší na tom je, že tato budoucnost není zcela nezbytná ani nevyhnutelná.

Zdravého a vyváženého životního stylu lze stejně snadno dosáhnout řízením příjmu kalorií spolu s mírným pohybem. Chůze je králem pro fyzicky nenadané a solidních 5 km denně je vše, co potřebujete k tomu, aby vaše srdce bylo silné a dobře fungovalo a pěkně tikalo, a pozor - nemusíte se k tomu ani maratonem prokousávat.

Snaha omezit výskyt srdečních onemocnění by měla být na seznamu úkolů pro rok 2022, protože rychlost, jakou srdečních onemocnění přibývá, je velmi znepokojující a problémy se srdcem začínají mít i mladší lidé, což tuto obavu pevně vyřazuje z kolonky "Dostanu se k tomu, až budu starší".

Mnoho zdravotníků však frustruje, že to nemusí být rozsudek smrti, jak se až příliš často ukazuje, klíčové je včasné odhalení a včasná prevence.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Unsplash

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: