Každý rok si dáváme novoroční předsevzetí, kterými se chceme řídit, abychom se stali lepšími lidmi, a to jak v profesním, tak v osobním životě. Po téměř dvou letech s pandemií COVID-19 dostává změna k lepšímu téměř nový význam, protože se snažíme zůstat šťastní a zdraví i v nejtěžších dobách.

Když si dáváme předsevzetí pro rok 2022, je důležité zamyslet se nad tím, jak se můžete zlepšit, aby se vám v novém roce dařilo. Jsme tu proto, abychom vám poskytli návod, jak si můžete osvojit nové návyky a provést pozitivní změny, pokud jde o vaše peníze, tělo a svět obecně.

Finančně úspěšný nový rok

Od té doby, co udeřila pandemie, se mnoho lidí trochu potýká s financemi, zejména pokud vaše zaměstnání muselo během výluky zavřít své dveře. Nyní, kdy se vakcíny dostávají do oběhu, je vhodná doba začít přemýšlet o tom, jak si vybudovat finančně silný rok 2022, a prvním krokem je vytvoření rozpočtu.

Sepsáním všech výdajů, které měsíčně platíte, a jejich porovnáním s tím, kolik vám přinášejí, si můžete udělat jasný obrázek o tom, co skutečně potřebujete a co můžete pustit. Například během výluk jste pravděpodobně vybrali slušný podíl na streamovacích službách. Pokud je již nesledujete, můžete je ze svého rozpočtu vyřadit a ušetřit tak balík peněz.

Pandemie vás pravděpodobně také poučila o tom, že je třeba mít záložní finanční plán, takže si rok 2022 zařaďte do roku, kdy si slíbíte, že budete šetřit peníze na budoucnost. Tento proces si můžete usnadnit tím, že požádáte svého zaměstnavatele o rozdělení výdělku mezi běžný účet a samostatný spořicí účet s vysokým úrokem, na kterém budete získávat další úroky. Tato finanční investice je dobrým způsobem, jak být připraven na cokoli.

Dalším předsevzetím v oblasti peněz by mělo být, jak se můžete rozvíjet v profesním životě a osvojit si další dovednosti, které by vás mohly odlišit od vašich spolupracovníků. To může zahrnovat kurzy managementu nebo učení se nového jazyka. Dvojjazyčnost přináší mnoho výhod, včetně schopnosti ocenit nové kultury a rozšířit si obzory. Jednou z nejvýznamnějších je schopnost komunikovat s více lidmi v zaměstnání. Vzhledem k tomu, že se společnosti stávají stále globálnějšími, budou potřebovat lidi, kteří se dokážou domluvit s klienty z jiných zemí a pomohou jejich podnikání prosperovat. Mohli byste se stát člověkem, na kterého se obrátí, a vaše kariéra by mohla vystoupat do zcela nových výšin.

Upevněte své tělo a mysl

Jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí, které si mnoho lidí dává, je touha více cvičit a zhubnout. Pandemie nás opět naučila, že být zdravý je dobrý způsob, jak eliminovat možné komorbidity, které nás mohou učinit náchylnějšími k onemocnění COVID-19, takže pokud je nějaký rok, kdy je třeba brát toto předsevzetí vážně, je to právě tento. Dobrou zprávou je, že nemusíte běhat maratony, abyste dosáhli svých kondičních cílů. Místo toho vám může 150 minut cvičení každý týden dodat energii, kterou potřebujete k tomu, abyste zhubli a cítili se skvěle.

Nejlepším způsobem, jak se udržet v kondici, je měnit své aktivity, a skvělým způsobem, jak se cítit lépe na těle i na duchu, je kempování. Můžete se vydat do místního kempu nebo si postavit stan na zahradě. Ať už se pustíte do čehokoli, vždy si předem zkontrolujte předpověď počasí a ujistěte se, že vy i děti máte dostatek opalovacího krému a spreje proti hmyzu. Kempování je skvělé, protože vám dává možnost věnovat se různým fyzickým aktivitám, od pěší turistiky až po koupání v místním jezeře, a tyto aktivity jsou skvělé pro spalování kalorií.

Díky pobytu venku se budete cítit lépe nejen po fyzické stránce, ale čerstvý vzduch vám také skvěle pomůže vyčistit mysl a zmírnit vaše obavy. Tím, že se obklopíme zelení, obnovíme spojení, které máme s přírodou, a cítíme se v pohodě. I když nejste venku, musíte si udržovat pozitivní myšlenkové rozpoložení v roce 2022. Každé ráno se probuďte a usmějte se do zrcadla nebo hodinu denně dělejte něco, co máte rádi, a snažte se nepotit se nad maličkostmi.

.

V roce 2022 myslete udržitelněji

Jak čas běží a zprávy nás stále informují o negativních dopadech klimatických změn, mnozí z nás začali více přemýšlet o tom, jak můžeme změnit životní prostředí a naši planetu. Pokud patříte do této skupiny, začněte své myšlenky v roce 2022 proměňovat v činy.

Existuje mnoho malých změn, které můžete každý den udělat, abyste pomohli planetě. Dokonce i tím, že vypnete elektroniku, když nejste v místnosti, eliminujete potřebu spalovat fosilní paliva, která jsou potřebná k výrobě této elektřiny. Další krok můžete udělat i tím, že odpojíte televizi a další nepotřebná zařízení, když je nepoužíváte, protože i když jsou vypnutá, spotřebovávají malé množství elektřiny, aby zůstala v pohotovostním režimu.

Velkou změnu můžete také udělat tím, že změníte způsob nakupování. Kromě toho, že si s sebou budete nosit látkovou tašku na opakované použití, měli byste také vynechat obchodní řetězce a místo toho si obstarat potraviny v místním obchodě nebo na farmářském trhu. Nejenže získáte chutnější jídlo, ale pomůžete snížit potřebu velkých nákladních aut, která převážejí potraviny do restaurace řetězce z celé země, což vede ke zbytečnému znečišťování životního prostředí. Místní potraviny se často prodávají v blízkosti místa, kde byly vypěstovány, takže se výrazně snižuje riziko znečištění. Můžete také zvážit pěstování zahrádky na dvorku, která vám poskytne co nejčerstvější potraviny a navíc si při práci skvěle zacvičíte.

Jak vidíte, existuje mnoho návyků, které si můžete osvojit, aby se standardní novoroční předsevzetí stala skutečností. Začněte s výše uvedenými tipy a pokračujte v jejich rozvíjení v průběhu příštího roku i po něm.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: