Brýle už nejsou, co bývaly. Díky nejmódnějším obroučkám, které jsou k dispozici, jsou dnes brýle více než jen prostředkem, který nám pomáhá vidět. "Brýle jsou nyní více než kdy jindy považovány za klíčový doplněk," řekl Idriss Nestor, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti OPR Eyewear, v rozhovoru pro The Zoe Report.

A vzhledem k tomu, že mnozí z nás stále pracují z domova - což je do značné míry důsledek pandemie COVID-19 - jsou zábavné brýle jedním z mála doplňků, které můžete během hovoru na Zoomu skutečně vystavit. "Ráda vidím na trhu nové tvary a celkově si myslím, že jedinečné styly obrouček jsou vždy v kurzu," řekla pro TZR kreativní ředitelka VADA Katie Caplener. Návrháři brýlí stále navrhují obroučky s jedinečnými tvary, barvami a vlastnostmi, které vyhovují našim obličejům a pomáhají nám projevit smysl pro individualitu.

Když může být oblečení a další doplňky módní a zábavné, proč ne brýle? Proto jsme provedli průzkum a shromáždili naše oblíbené kousky. Zde jsou nejžhavější trendy v brýlích pro rok 2022, které vám dodají chuť pořídit si nový pár - od zvířecích obrouček s kočičíma očima a odvážného retro vzhledu 70. let až po sotva průsvitné obroučky a čočky s modrým světlem, které prý pomáhají proti únavě očí.

Uvolněte své kočičí nitro s brýlemi s kočičíma očima

Jestli je letos nějaký vzhled brýlí, který je na každém seznamu, pak jsou to obroučky s kočičíma očima. Kim Nemserová, ředitelka merchandisingu společnosti Warby Parker, řekla reportérce The Zoe Report: "Výrazné obroučky jsou dokonalým doplňkem, který pozvedne jakýkoli outfit - a hravé kočičí oči vytvářejí zábavný a uhlazený vzhled."

Pokud se obáváte, že by pro vás tento trend mohl být příliš odvážný, skvělé na něm je, že se mění od odvážného po základní styl. Chcete-li vypadat minimalističtěji, zvolte černé a hnědé obroučky. Pokud chcete udělat větší dojem, poohlédněte se po výrazných barvách nebo zábavných potiscích, jako jsou například želvovinové brýle s barevným nádechem, podle TZR. Nemserová také hovořila s portálem StyleCaster o brýlích s kočičíma očima: "Jsou perfektním způsobem, jak dodat svému outfitu zábavný nádech a vykročit do nového roku svěží nohou."

Stejně jako u jiných brýlí by i zde měl zvolený vzhled vyhovovat vašemu tvaru obličeje. Biana Swanová, stylistka brýlových obrub Specsavers, doporučuje tento styl pro ty, kteří mají ostrou linii čelisti, i když se hodí pro různé tvary obličeje. Podle časopisu Woman & Home totiž tvar kočičích očí přitahuje pozornost k oblouku obočí.

Zaměřte se na pár dokonale kulatých obrouček

Pokud chcete, aby si vás ostatní všímali, vyberte si kulaté brýle. Kulaté brýle, které jsou trochu retro, trochu hipsterské a hodně cool, se hodí k různým stylům, od pracovních až po neformální. Pokud chcete vypadat odvážně, zvolte větší kulaté obroučky. Společnost Vint & York navrhuje kulaté brýle s dvoubarevným gradientem, které působí retro a ombré. Pokud však chcete kulaté brýle, které jsou trochu nenápadnější, měly by být vaší volbou menší obroučky.

Budou vám slušet kulaté rámečky? Rozhodně zvažte tvar svého obličeje. Podle časopisu Woman & Home vám budou slušet, pokud je váš obličej podlouhlý a oválný. A pokud máte výrazné, hranaté rysy, jsou to obroučky pro vás.

Pokud se od uvedení filmu "House of Gucci" do kin stále ještě vezete na vlně gucciovského šílenství, Cosmopolitan doporučuje kulaté sluneční brýle Sylvie & Web od Gucciho, které by se mohly stát vaším oblíbeným párem na dlouhá léta dopředu.

Čtvercové a obdélníkové obroučky vám zajistí ostrý vzhled

Pokud si myslíte, že když jsou kulaté rámečky pro rok 2022 populární, znamená to, že hranaté nejsou, zamyslete se znovu. Ve skutečnosti jsou letos čtvercové a obdélníkové obroučky všude. Obdélníkové brýle vytvářejí jednoduchý, ale moderní vzhled. Julia Robertsová, Gwyneth Paltrowová a Elizabeth Banksová jsou jen některé z celebrit, které si tento vzhled oblíbily, jak poznamenal časopis Woman & Home.

Nejžhavější hranaté brýle jsou nadměrné velikosti s tlustými obroučkami, které působí retro a nerdovským dojmem. Kromě pravých čtvercových a obdélníkových obrouček jsou podle společnosti Vint & York stejně módní i ty s mírně zaoblenými hranami. Jeden z našich favoritů pochází z doporučení Elle Australia: krabicové sluneční brýle Hindsight s černými obroučkami a zelenými gradientními skly od Quay, které lichotí téměř každému.

Dalším důvodem nárůstu "geek chic" brýlí? Můžeme to přičíst pandemii a všem těm schůzkám na Zoomu, že se více zaměřujeme na to, jak vypadají naše profily. Jak řekla Marie Wilkinsonová, ředitelka stylu pro Cutler & Gross, časopisu Woman & Home: "Někteří touží po hranatějších obroučkách, protože mohou zostřit profily, které se během uzamčení trochu zjemnily."

Drobné rozdíly v designu, velikosti, tloušťce a barvě zajišťují, že žádné dva páry nejsou úplně stejné. Ať už vaše osobnost křičí po jasných barvách, nebo po výrazných potiscích, zvolte si vzhled, který vás oslovuje, a můžete vyrazit.

Minimalistické drátěné obroučky sotva znatelných rozměrů

Pokud jste minimalisté nebo začínáte nosit brýle, pak jsou pro vás vhodné drátěné obroučky. Jsou tak tenké a jemné, že v určitých barvách, jako je béžová nebo růžově zlatá, nebudou téměř patrné. Optometristka Natasha Luthra ze společnosti David Clulow řekla časopisu Woman & Home: "Kovové obruby zažívají velký okamžik - téměř každá značka uvedla na trh výrazné kovové obruby s dvojitým můstkem až po měkké kulaté obruby."

Coastal označuje tento vzhled za klasický a jednoduchý. V nabídce je spousta různých barev a tvarů, od kulatých přes geometrické až po - naše oblíbené - aviatorky s dvojitým můstkem (podle Vine & York), takže si určitě najdete pár přesně pro vás. Další z našich oblíbených? Styl Aberdeen od společnosti Vint & York - kulaté obroučky, které jsou nahoře černé a dole decentně stříbrné, což vytváří výrazný kontrast.

Než však zahodíte čočky a pořídíte si pár, Woman & Home upozorňuje, že ne všechny předpisy lze podpořit drátěnými obroučkami, zejména silnějšími čočkami, které se často dodávají se silnějšími předpisy. Doporučujeme se nejprve poradit s vaším optikem.

Zahoďte kontaktní čočky za drobné a přechodné rámečky

Mikorámečky zažily svou chvíli v 90. letech a na začátku nového tisíciletí a v roce 2022 zažívají další chvíli. Podle časopisu Elle Australia mají tyto drobné brýle velký styl. Jeden vzhled, který si redaktoři časopisu zamilovali, má zlaté detaily na stranicích, které dodávají metalický nádech.

Zvláštním typem mikroobrouček, který byl populární na počátku roku 2000, jsou stále funkční přechodové obroučky, které se v interiéru mění z běžných brýlí na obroučky chránící oči před sluncem, když jste venku. Refinery29 uvádí, že přechodové brýle jsou někdy považovány za "tátovy" brýle, přičemž jejich pravidelným nositelem je komik Larry David. Ale nenechte se tím odradit!

Podle recenze časopisu Refinery29 se přechodné obroučky rychle přizpůsobí a ochrání vaše oči v okamžiku, kdy vyjdete ven. Recenzentka však upozorňuje, že neeliminují potřebu skutečných slunečních brýlí, protože neztmavnou na stejnou úroveň. Přechodné čočky navíc zvýší cenu obrouček přibližně o 80 až 130 dolarů v závislosti na tom, zda se jedná o novější nebo starší verzi technologie.

Rámy z želvoviny jsou klasické a zábavné zároveň

Želvovinové obroučky jsou klasickým stylem, protože jsou výrazné, aniž by působily přehnaně - a hodí se téměř ke všemu, co nosíte. Kim Nemserová ze společnosti Warby Parker s tím souhlasí a pro The Zoe Report uvedla: "[Želvovina] je nadčasový vzor s jemnými, ale odvážnými detaily, který se hodí úplně ke všemu."

Na brýlích s želvovinovou skořápkou je také skvělé, že jejich styl může být jak základní, tak odvážný. Pro konzervativní vzhled zvolte minimalističtější styl, a pokud chcete základní želvovinové obroučky ozvláštnit, stále více návrhářů experimentuje s tím, jak tyto obroučky vyjmout z jejich skořápky. Od silnějších hranatých obrub až po ty, které kombinují barvy s želvovinou, určitě najdete styl, který vám bude vyhovovat.

V rozhovoru pro StyleCaster Nemser uvedl další podrobnosti o tom, proč je želví krunýř tak klasický. "Je univerzálně lichotivá, všestranná a nikdy nevyjde z módy," řekla a dodala, že je to také perfektní vzhled na jaro. Je neutrální a může být vítanou změnou oproti obyčejným černým obroučkám, vysvětlila.

Vyjádřete se velkými a výraznými rámečky

Další žhavý trend pro rok 2022, který je úplným opakem minimalistického vzhledu: velké a výrazné obroučky. Jděte do maximalismu s nadměrnými brýlemi nebo slunečními brýlemi, které si žádají, aby si vás někdo všiml. Pokud jste pro rok 2022 typ, který rád dává najevo svůj názor, zvolte odvážný styl. "Letos na jaře vidíme, že se do popředí trendů v oblasti brýlí skutečně dostávají větší, silnější a odvážnější tvary," řekla Kim Nemserová, vedoucí merchandisingu společnosti Warby Parker, v rozhovoru pro StyleCaster. "Nadměrné obroučky mohou být jednoduchým způsobem, jak v mžiku oživit jakýkoli outfit - jednoduše pozvednou váš vzhled." Pár párů, na které StyleCaster upozorňuje, jsou lehké sluneční brýle Chloé s čtvercovými obroučkami o průměru 58 mm inspirované retro stylem a obroučky Warby Parker Alston Poblano v tmavě zelené barvě s nádechem zlatých detailů na stranicích.

Jednou ze super zajímavých výhod tohoto vzhledu, který se nám líbí, je podle Woman & Home to, že brýle nadměrných rozměrů jsou skvělou volbou, pokud se vám brýle zamlžují, kdykoli si nasadíte masku (což je v dnešní době poměrně často). Ředitelka Cutler & Gross Style Marie Wilkinsonová to zdůvodňuje takto: "Nadměrné obroučky ... nabízejí široké nepřerušované zorné pole a snáze se zastrčí za okraj masky, takže je méně pravděpodobné, že se čočky zapaří."

Od obrouček ze 70. let až po retro letadélka - cítíme vintage atmosféru

Specifickým typem nadměrných obrouček, které budete v roce 2022 vídat všude, jsou brýle inspirované retro stylem, které připomínají 70. léta a jsou k dispozici v široké škále tvarů a stylů, od obdélníkových obrouček až po brýle ve stylu aviator. Jak řekla Kim Nemserová ze společnosti Warby Parker pro The Zoe Report: "Maximalistický styl 70. let má nyní obrovský moment a nám se líbí, jak tento trend ožívá v brýlích."

Vážně se nám líbí letadélka v retro stylu, jak je vidíme na celebritách, jako je hvězda filmu "A jen tak..." Sarah Jessica Parkerová a návrhářka Jenna Lyonsová, jak poznamenal časopis Woman & Home. A stejně jako mnoho dalších stylů, o kterých jsme se zmínili, jsou i aviátory k dostání v běžných obroučkách - nejen ve slunečních brýlích.

Další výhodou těchto velkých, odvážných, retro obrouček? Obroučky "bug-eye" vám podle Vogue dodají vzhled vysokých lícních kostí.

Barevné rámečky jsou všude - od výrazných světlých až po bledě pastelové.

Pokud jste to z dosavadního čtení neuhodli, v roce 2022 jsou u brýlí v kurzu barvy. Idriss Nestor ze společnosti OPR Eyewear připisuje trend odvážných barev vzestupu maximalismu. "V roce 2022 jsou 'barvy' novou černou," řekl pro The Zoe Report. "[A] po těžkých a bezprecedentních časech se lidé dívají na barvy jako na způsob, jak přitáhnout a vyzařovat pozitivní, živou energii." Jinými slovy, všichni se prostě chtějí vyřádit a jít do toho odvážně, což se odráží i v současných brýlích.

A tento trend můžete nosit v každém věku. Podle časopisu Woman & Home obdivuje Prue Leithová, restauratérka a porotkyně soutěže "The Great British Bakeoff", barevné brýle natolik, že uvedla na trh vlastní kolekci s americkou značkou brýlí Ronit Furst. Publikace poznamenala, že mezi další celebrity, které byly spatřeny v barevných obroučkách, patří supermodelka Gigi Hadid a britská zpěvačka a skladatelka Celeste.

Průsvitné rámečky jsou jasnou volbou

Další styl, který letos uvidíte všude: průsvitné obroučky z čirého acetátu a veselých barev. Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti OPR Eyewear Idriss Nestor pro The Zoe Report uvedl: "Očekává se, že průsvitné křišťálové barvy budou [v roce 2022] velmi populární, dokonce více než jejich pevné neprůhledné protějšky." Nestor dodal, že skvělé na tomto vzhledu je také to, že se hodí k jakémukoli tvaru obličeje.

Navíc průsvitné obroučky jsou pro jaro ideální, jak pro StyleCaster vysvětlila Kim Nemser ze společnosti Warby Parker. "Jaro je plné svěží energie a tyto zářivé odstíny ji přinášejí," řekla. "Živé barvy také doplňují teplo, které jsme viděli na přehlídkových molech SS22, takže jsou snadnou (a zábavnou!) volbou."

Jaké jsou tedy vhodné barvy těchto módních a zábavných obrouček? Kreativní ředitel značky Linda Farrow Simon Jablon řekl časopisu Woman & Home, že letos budou u této luxusní značky brýlí velmi populární jemné, světlé tóny, a vysvětlil, že se zaměřili na barvy, jako je levandulová, nebeská modř a broskvová. Marie Wilkinsonová ze společnosti Cutler & Gross publikaci informovala, že v roce 2022 je naprosto v kurzu "ledově modrá, růžová a babičkovský šik", přičemž hlavním trendem v brýlích jsou také hlubší, náladové barvy a také ty, které postupně blednou.

Funky řetězy jsou funkční a módní

Další trend v oblasti brýlí je zábavný a funkční: brýle s připevněnými řetízky. Pokud vás představa brýlí s řetízkem přivádí k babičkovské náladě, dovolte nám, abychom vám to vysvětlili. Tohle nejsou staromódní brýle na čtení, které nosila vaše babička, když si prohlížela noviny na houpacím křesle. Jak vysvětlila Marie Claire, řetízek na brýle se konečně vyvinul z pouhého funkčního doplňku v módní doplněk.

Časopis upozornil, že návrháři brýlí přidávají řetízky z různých materiálů, včetně kovu, perel a korálků, a také v různých barvách a vzorech - od zlatých a stříbrných až po želví krunýře a pestrobarevné. Jako další důkaz uveďme následující: Gigi Hadid byla viděna, jak nosí sluneční brýle se zlatými obroučkami a zlatým řetízkem.

Co se týče způsobu nošení řetízku, Bustle vysvětlil dva jednoduché způsoby: buď za krkem, nebo pod bradou.

Udržitelnost konečně dorazila do brýlí

V dnešní době se na udržitelnost zaměřují nejrůznější odvětví, včetně brýlí. Podle časopisu Vogue Business se tento obor do svých návrhů začleňoval pomalu - nyní však budete spokojeni, když budete vědět, že i brýle, které nosíte, přispívají k ochraně životního prostředí. Mezi tyto "ekologické obroučky", jak je přezdívá Coastal, patří udržitelná řada brýlí s názvem Reincarnate, značka, která vyrábí každý pár brýlí z recyklovaných plastových lahví. Další takovou značkou je Eco Eyewear, o níž se psalo mimo jiné v časopisech Elle, Vogue, Forbes a Vanity Fair a která používá recyklované materiály jak v samotných brýlích, tak v jejich obalech. Jak skvělé to je?

Společnost Couco Eyewear of London má jiný pohled na udržitelné brýle: vdechuje nový život starým brýlím, které jste možná měli tendenci vyhodit, a mění je na nové sluneční brýle.

Další nadějná londýnská značka brýlí Wires Glasses vyrábí každý pár s drátěným rámem a umožňuje vám vybrat si, jaký design obrouček čoček chcete přidat. Můžete tak pohodlně vyměnit staré čočky, které mohou být poškozené nebo poškrábané. Nudí vás staré černé obroučky? Vyzkoušejte odvážný barevný pár. Britská modelka Lily Cole, spoluzakladatelka značky, pro Vogue Business vysvětluje: "Původem myšlenky bylo opravovat a neplýtvat. Nevyhazovat něco, když se to rozbije, a pochopit, jak udělat věci odolnější."

Chraňte své oči brýlemi blokujícími modré světlo

Už jsme se trochu zabývali funkčními brýlemi, jako jsou přechodové čočky a řetízky, ale ještě jsme se nedostali k technologii blokování modrého světla. Podle Medical News Today jsou tyto čočky navrženy tak, aby chránily oči uživatelů před působením modrého světla, které vyzařuje osvětlení v domácnosti a také obrazovky, včetně notebooků, stolních počítačů, tabletů a chytrých telefonů - na které se často díváme.

Výrobci brýlí s technologií blokování modrého světla tvrdí, že blokují dopad modrého světla na oči, a pomáhají tak chránit oči před únavou a bolestmi hlavy. Ačkoli neexistuje žádný jednoznačný výzkum, který by poukazoval na výhody tohoto trendu, Medical News Today cituje několik studií, které prokázaly zlepšení spánku u účastníků, kteří nosili brýle s touto technologií.

Kromě vědeckého výzkumu vydává stále více návrhářů brýle se zabudovanou technologií. Cosmopolitan dokonce nabízí několik párů brýlí od značek jako SOJOS a Firmoo, které blokují modré světlo.

Upozorněte na sebe výraznými vzory nebo trochou třpytu

Pokud jste si vždycky mysleli, že brýle jsou nudné nebo nelichotivé, je načase se zamyslet znovu. Díky odvážným potiskům a dalším detailům, ať už jde o cvočky nebo třpytky, dnes návrháři brýlí experimentují s nejrůznějšími styly, abyste do brýlí mohli vnést svou osobnost, stejně jako do jiných doplňků. Takové vtipné detaily můžete najít na obroučkách, spáncích nebo můstcích - nebo po celém obvodu (na pobřeží).

Pokud byste rádi přidali svým brýlím šmrnc, ale zároveň chcete, aby se vám hodily do kanceláře, nabízí vám společnost Vint & York několik stylů, ze kterých si můžete vybrat. Od krystalů Swarovski zdobených na horní části obrouček až po úplně vyzdobené obroučky pokryté kamínky - s každým párem zábavných brýlí se třpytkami určitě posunete svůj styl na vyšší úroveň.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

10 Komentářů

uhemisetoqixu

uhemisetoqixu

před 1 roky

http://slkjfdf.net/ - Aepehi <a href="http://slkjfdf.net/">Aqegeyib</a> lpx.qhgr.flatify.cz.exz.zx http://slkjfdf.net/

Reply
ugibiabus

ugibiabus

před 1 roky

http://slkjfdf.net/ - Evoaxizi <a href="http://slkjfdf.net/">Agekim</a> cnn.zlup.flatify.cz.vrg.vd http://slkjfdf.net/

Reply
znownjbxcp

znownjbxcp

před 1 roky

Nejžhavější trendy v oblasti brýlí pro rok 2022 | Flatify.cz
[url=http://www.gx3ens1e1qh96es3l8z65rk3f266g658s.org/]uznownjbxcp[/url]
<a href="http://www.gx3ens1e1qh96es3l8z65rk3f266g658s.org/">aznownjbxcp</a>
znownjbxcp http://www.gx3ens1e1qh96es3l8z65rk3f266g658s.org/

Reply
wpomjfbfy

wpomjfbfy

před 1 roky

Nejžhavější trendy v oblasti brýlí pro rok 2022 | Flatify.cz
<a href="http://www.g5jhy381mac7on8zotx26ce28133830ms.org/">awpomjfbfy</a>
[url=http://www.g5jhy381mac7on8zotx26ce28133830ms.org/]uwpomjfbfy[/url]
wpomjfbfy http://www.g5jhy381mac7on8zotx26ce28133830ms.org/

Reply
miljqvtjjm

miljqvtjjm

před 1 roky

Nejžhavější trendy v oblasti brýlí pro rok 2022 | Flatify.cz
<a href="http://www.g2x966xx9ns1ku94muk6xnaa51i72385s.org/">amiljqvtjjm</a>
[url=http://www.g2x966xx9ns1ku94muk6xnaa51i72385s.org/]umiljqvtjjm[/url]
miljqvtjjm http://www.g2x966xx9ns1ku94muk6xnaa51i72385s.org/

Reply
zhnibirib

zhnibirib

před 11 měsíce

Nejžhavější trendy v oblasti brýlí pro rok 2022 | Flatify.cz
zhnibirib http://www.g22f2y4m4o3vg78w9eaquij317m0784ls.org/
<a href="http://www.g22f2y4m4o3vg78w9eaquij317m0784ls.org/">azhnibirib</a>
[url=http://www.g22f2y4m4o3vg78w9eaquij317m0784ls.org/]uzhnibirib[/url]

Reply
nemdqfvhl

nemdqfvhl

před 11 měsíce

Nejžhavější trendy v oblasti brýlí pro rok 2022 | Flatify.cz
[url=http://www.g5tc47pm50mtw9nv4v9n3dnj061m5379s.org/]unemdqfvhl[/url]
<a href="http://www.g5tc47pm50mtw9nv4v9n3dnj061m5379s.org/">anemdqfvhl</a>
nemdqfvhl http://www.g5tc47pm50mtw9nv4v9n3dnj061m5379s.org/

Reply
dqsswksxwe

dqsswksxwe

před 10 měsíce

Nejžhavější trendy v oblasti brýlí pro rok 2022 | Flatify.cz
<a href="http://www.g0r2i4315ar9m5b688z3akj5z0tcn2h8s.org/">adqsswksxwe</a>
dqsswksxwe http://www.g0r2i4315ar9m5b688z3akj5z0tcn2h8s.org/
[url=http://www.g0r2i4315ar9m5b688z3akj5z0tcn2h8s.org/]udqsswksxwe[/url]

Reply
mjcmtkf

mjcmtkf

před 8 měsíce

Nejžhavější trendy v oblasti brýlí pro rok 2022 | Flatify.cz
<a href="http://www.g64z79zjjii1nsb29cq71kt6925b9p54s.org/">amjcmtkf</a>
mjcmtkf http://www.g64z79zjjii1nsb29cq71kt6925b9p54s.org/
[url=http://www.g64z79zjjii1nsb29cq71kt6925b9p54s.org/]umjcmtkf[/url]

Reply
erdoght

erdoght

před 8 měsíce

Nejžhavější trendy v oblasti brýlí pro rok 2022 | Flatify.cz
erdoght http://www.g82wyy5178u291fa8rij2s458csvul27s.org/
<a href="http://www.g82wyy5178u291fa8rij2s458csvul27s.org/">aerdoght</a>
[url=http://www.g82wyy5178u291fa8rij2s458csvul27s.org/]uerdoght[/url]

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: