Není lepší čas na obnovení vaší self-care rutiny než nyní. Každý má svou vlastní jedinečnou rutinu, která je zaměřená na to, co je pro něj nejdůležitější. Mezi oblíbené self-care rutiny patří pravidelné cvičení, spánek a výživná strava. Všechno může být po chvíli snadno narušeno a může čas od času těžit z drobného vyladění.

Vytvořte si tréninkový plán

Udržet si přehled o tréninkových plánech může být náročné, protože tělo se neustále mění a plán musí držet krok s vašim tělem. Je snadné udělat tréninkový plán na týden nebo měsíc, ale také musíte každý den poslouchat své tělo. Nejdůležitější je určit aspekty tréninkové rutiny. Těmi aspekty jsou čas, kdy trénujete, místo, kde trénujete a důvod, proč trénujete. Nalezení času, který nejvíce vyhovuje vašemu rozvrhu je zásadní pro jeho dodržování.

Pokud jste ranní ptáčata je pro vás nejlepší cvičit před odchodem do práce. Pokud jste noční sovy může být pro vás nejlepší večerní cvičení. Jakmile určíte, která denní doba je pro vás ta pravá musíte vybrat to pravé místo. Jste nejproduktivnější sami v tělocvičně nebo s trenérem, ve třídě s instruktorem, venku nebo doma? Najděte místo, kde se budete cítit produktivní a motivovaní.

Pochopení důvodu „proč“ cvičíte vám pomůže udržet vaši rutinu. Předtím než se rozhodnete, kde a kdy cvičit, určete cíl. Snažíte se ztratit tělesný tuk, nabrat svalovou hmotu nebo si udržet fyzickou kondici? Všechny tyto akce vyžadují různé tréninkové styly a diety. Chcete-li se rozhodnout, co z tréninku získat, proveďte průzkum a naplánujte každý den. Jít do tréninku se stanoveným plánem může být produktivnější než bez něj. Po několika týdnech upravte plán a přidejte větší váhu, opakování nebo větší vzdálenost, abyste viděli výsledky.

Spánková rutina

Spánková rutina je rozhodující pro vaši celkovou pohodu. Spánek ovlivňuje vaši náladu, energii, stres, úzkost a úroveň deprese. Vaše spánková rutina může být snadno narušena léky, kofeinem, špatným spánkovým prostředím a přílišným vystavením modrému světlu.

Stimulanty, jako je kofein, alkohol, nikotin nebo léky na předpis před spaním mohou narušit kvalitu spánku, proto se snažte vyhnout interakci s těmito látkami alespoň 1-2 hodiny před spaním. Kromě toho, co konzumujete před spaním je důležité i to, kde spíte. Spánek v místnosti, kde je příliš horko, zima, hluk nebo jasno vám jistě nepomůžou usnout. Snažte se, aby byla vaše ložnice v teplotní pohodě a před spaním omezte používání televize a světel.

Vystavení modrému světlu je pro spánkovou rutinu obrovským faktorem narušení. S tím, jak ve svém každodenním životě zvyšujete používání digitálních zařízení, zvyšujete také svou expozici vlnovým délkám modrého světla. Vlnové délky modrého světla vydává slunce, kterému jste přirozeně vystavováni po celý den. Tyto vlnové délky stimulují vaše oči a mysl a způsobují, že se cítíte více vzhůru, jsou také na obrazovkách vašeho zařízení, jako jsou chytré telefony, notebooky a televize. To negativně ovlivňuje váš spánkový režim, protože i když slunce zapadne, stále vás stimuluje modré světlo, která vyzařuje z vašich zařízení, což mate váš mozek. Abyste zabránili narušení vaší spánkové rutiny z digitálních zařízení, můžete podniknout několik kroků:

  • koupit ochranné brýle před modrým světlem
  • zapnout na svých zařízeních „spánkový režim“
  • přestat používat zařazení asi hodinu před spaním

Zdravá dieta

Změna ve stravě nemusí být velká! Ve skutečnosti je postupný přechod na stravu plnou živin nejlepší pro udržení vašeho dlouhodobého cíle. Místo toho, abyste vynechali všechna svá oblíbená jídla, přešli pouze na zeleninu a upadli do nejnovějších módních módů, zkuste vyměňovat méně výživná jídla za ty, které jsou nabité živinami. Cílem každého týdne je provést zdravější výměnu. Pomocí této postupné metody se můžete odnaučit jíst potraviny, které vám brání v dosažených vašich cílů.

Nezapomeňte, že pomalý a vytrvalý vyhrává závod. Učinění těchto malých kroků ke zdravějšímu životnímu stylu, vám pomůžou dosáhnout udržitelných výsledků. Určením správného tréninku, spánkového harmonogramu a zvolením výživné stravy uvidíte pozitivní výsledky v celkovém zdraví, které se bude neustále více a více zlepšovat.

Zdroje: dexafit.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: