1. Plnohodnotná výživa

Je jasné, že výživa je velmi důležitá. Když nedáváte tělu to, co potřebuje, cítíte se malátně. To komplikuje situaci dostat se z gauče a dokopat se vůbec k cvičení. Pokud tedy hledáte způsob, jak zvýšit svoji motivaci k fitness, zkontrolujte to, co jíte. Je samozřejmé, že trénovat se bude snáz, když budete mít stravu, která vám dodá dostatek energie a ještě vám bude chutnat.

A pamatujte, nemluvím o omezení toho, co jíte nebo o tom, že svoji stravu snížíte tak, že budete mít v jednom kuse hlad. Pokud budete málo jíst, snížíte i vaši motivaci. Je důležité jíst vyváženě a jídlo co vám chutná. Přehnaně se neomezujte a nezakazujte si vaše milované, i když ne moc plnohodnotné jídlo. Zkuste jen snížit jeho množství a přidat víc toho plnohodnotného jídla.

Pokud máte problém, představit si váš jídelníček, existuje spousta výživových plánů. Z mé zkušenosti, ale vím, že tyto plány ne každému vyhovují. Já osobně pár vyzkoušela, ale moc dlouho jsem u nich nevydržela. Jedná se o to, že spousta plánu vyžaduje vaši stravu vážit a hlídat, což mě osobně moc nevyhovuje. Jsem toho názoru, že je nejlepší udělat pár zdravých výměn, přidat zeleninu a místo sladkých sirupů začít pít vodu, nesmažit maso, tak že se topí v oleji, ale třeba na 2 čaj. lžičkách oleje. Prostě si nastavit jídelníček vyváženě a uvědomit si, že všechno jídlo jde udělat ve zlehčené formě i bez toho, aby jste se nějak extrémně omezovala.

2. Nastavte si rutinu

Dobré návyky vám vše usnadní. Určete si čas tréninku, který budete dodržovat. Uvidíte, že vše půjde snáz, když si zvyknete na to, že v tento čas cvičím a v tento jím. Jakmile máte rutinu nepotřebujete tolik motivace k cvičení. Vše, co děláte se stává vaší součástí.

Dám vám příklad. Snažím se cvičit každý den před obědem. Když vím, že musím trénovat před obědem, je pro mě snadnější si na to udělat čas. A tak se nemůžu ocitnout v situaci, že je 5 hodin večer, nemám odcvičeno a už se mi nechce.

Najděte si čas, který vám bude vyhovovat a dělejte to co vás baví, ať už je to běh, tanec, jóga, plavaní.

3. Zkoušejte nové věci

Pokud cvičíte jeden plán půl roku, cvičení jsou neustále stejné. Stejně tak, když cvičíte podle jednoho videa nebo trénujete jen jednu část těla. To není úplně nejlepší. Snažte se neustále svůj plán obměňovat. Můžete se zeptat svých přátel, čerpat inspiraci z YouTube nebo z různých webů. Je to jen na vás, inspirace je všude víc než dost. I toto vám může pomoci udržet motivaci.

4. Cvičte s přáteli

Když máte kamaráda nebo kamarádku, který má stejné záliby jako vy a to včetně cvičení, vše půjde snáz. Můžete se vzájemně motivovat a pomáhat si. Pokud nemáte kamaráda nebo kamarádku se zájmem o fitness, nezoufejte. Je spousta internetových skupin. V těchto skupinách se setkáte se spoustou žen, které mají stejný cíl jako vy. Můžete se navzájem podporovat a motivovat se svými výsledky.

Pojďme si to zrekapitulovat. Mějte plnohodnotný jídelníček, který vás nebude přehnaně omezovat. Udělejte si čas na naplánování tréninku. Pokud vás tréninky nudí, udělejte změnu. Poraďte se se svými přáteli a vzájemně si pomáhejte.

Získáním motivace k cvičení se pořádně připravíte na léto a plavkovou sezónu. A pamatujte, ze začátku to bude těžké, ale pak se budete cítit skvěle a léto si užijete na 110%.

Zdroje: lovesweatfitness.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: