Tetování na památku vašich vítězství nad depresí může být pozitivní připomínkou toho, co jste překonali. Život s depresí není snadný, ale cesta nikoho z nás není přímá a jednoduchá.

Možná jste přestáli pochmurné dny, ztrátu zaměstnání nebo konec vztahu. Také třeba zájmy, které jste kdysi měli, najednou ztratily na přitažlivosti. Deprese může mít vliv na vaši fyzickou i duševní pohodu a může také napínat vaše nejbližší vztahy. Ale vezměte si k srdci: Pokud toto čtete, pak jste překonali deprese a vytrvali, a to si zaslouží uznání.

Trvalé tetování může být smysluplný způsob, jak si vzpomenout na vaši výhru nad těžkými dny a depresemi.

Proč se lidé s depresí nechávají tetovat?

Tetování jakkoliv související s depresí může sloužit jako veřejné prohlášení nebo osobní připomínku toho, co jste prožili a překonali. Když se setkáte s nepříjemnou výzvou, často se dostaví ohromný pocit úspěchu, jakmile vidíte pozitivní výsledek. Poté je přirozené chtít na památku této události tetování.

Je možné, že jste se rozhodli pro tetování tohoto typu, abyste ukázali svou podporu ostatním, kteří s tímto psychickým onemocněním žijí. Je například známo, že tetování s motivem středníku symbolizuje jednotu mezi lidmi, kteří žijí s problémy duševního zdraví. Představuje pokračování - nikoli konec - věty nebo vašeho příběhu. U některých lidí může být tetování součástí impulzivity, která deprese někdy doprovází.

"Když má někdo depresi, není neobvyklé, že rozhodování a impulzivita jdou ruku v ruce," vysvětluje Dr. Betsy Greenleaf, expertka ženského zdraví z New Jersey.

Jak může tetování pozitivně ovlivnit duševní zdraví?

  • Přináší pocit sounáležitost s dalšími lidmi, kteří žijí s depresí.
  • Zvyšuje povědomí o duševním zdraví.
  • Je to prostředek k sebevyjádření a osobitosti.
  • Zvyšuje vlastní sebevědomí.
  • Pomáhá při procesu sebeuzdravování.
  • Nabízí příležitost pro emocionální vyjádření.
  • Posiluje pocit hrdosti a síly.


Zdroje: Pixabay, Psychcentral.com
 

Podobné články

1 Komentářů

Radka

Radka

před 1 roky

Spojení slov terapie a duševní zdraví není vhodné, protože význam slova terapie je léčba - a léčit duševní zdraví je protimluv. Takže lépe: terapie duševních/ psychyckých problémů nebo podpora duševního zdraví.

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: