Jídlo, jídlo a zase to jídlo

Říká se, že nejlepší je vařit ze sezónních potravin. Když se řekne podzim, vybaví se mi houby, dýně a švestková povidla. Venku začíná být chladno, ale komu by to vadilo, když se doma můžeme zahřát báječnou domácí bramboračkou s houbami. Pečená dýně s mrkví a petrželí, ochucená dobrým olivovým olejem, česnekem a bylinkami, vám krásně provoní byt, a když si jako dezert naservírujete lívance se švestkovými, nebo hruškovými povidly, už vás nemůže nic rozházet.

 

Vyrazte do přírody

Babí léto přímo svádí k podniknutí nějakého výletu. Co si odpočinout od všedního ruchu, zajít do lesa a nasbírat si houby, do té již zmíněné bramboračky? Barevné listí, na kterém se odráží poslední paprsky slunce… Co víc může navodit tu pravou atmosféru podzimu?

 

Relaxace

V tomto období na nás často padá únava. O to více je potřeba si pořádně odpočinout. Nelákala by vás horká koupel? Navíc si do ní můžete přidat trochu soli proti stresu a únavě, bylinného olejíčku nebo voňavou pěnu. Poté to vidím na sklenku dobrého vína nebo ovocný čaj, zabalit se do deky a na chvíli vypnout u oblíbené knihy. Po takovém večeru budete mít zase dost energie na další den.

 

Tvoření s dětmi

Pokud máte malé děti, určitě je barevný podzim okouzlí. Žaludy, kaštany, spadané listí, šípky… To vše je skvělý materiál pro dětskou zábavu. Obtiskování listů na čtvrtky nebo výroba zvířátek na špejli. Jistě na internetu najdete mnoho další inspirace. A možná vás zábava dokonce pohltí natolik, že budete mít sami chuť, si nějaký podzimní obraz namalovat. Navíc vám výtvory originálně vyzdobí byt, a vy tak ušetříte za podzimní dekorace.

 

A zde jeden konkrétní tip:

SVÍCEN ZE SPADANÉHO LISTÍ

 

Potřebujete: sklenici (třeba od okurek nebo přesnídávky), lepidlo, barevné listy, čajovou svíčku, provázek/mašli

 

Na sklenici nalepte barevné listy dle fantazie, dovnitř umístěte čajovou svíčku a hrdlo můžete převázat provázkem, nebo mašlí. Už jen zapálit svíčku a podzimní dekorace je na světe.

 

Zdroje: Pixabay

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: