Možná máte dýně spojené s americkým svátkem Halloween, ale dýně by neměly být spojovány pouze s tímto obdobím. Teď samozřejmě nemyslím dýni jako dekor, ale na dýni jako potravinu. Dýně nabízí nespočet výhod pro vaše tělo. Dýně jsou důležité pro zdraví vašich očí, pokožky a podporují hubnutí. Navíc se jedná o univerzální potravinu, můžete ji nakrájet a podusit s masem nebo nastrouhat a přidat do těsta na koláč.

Pokud jste s dýní ještě nikdy nevařili, nepanikařte. Je to poměrně jednoduché. Opravdu, vaření s dýní je je jako vaření s čímkoliv jiným. Jasně musíte ji vydlabat a nakrájet, ale to je asi to nejtěžší z celé práce s dýní, takže vlastně nic až tak náročného. Pokud vás dýně doposud nezaujala, přečtěte si těchto pět důvodů, proč by měla.

1. Dýně jsou dobré pro vaši kůži

Léto se pomalu blíží a s tím i opalování. Díky tomu dostává naše pokožka pořádně zabrat a stárne. Dýně má spoustu antioxidantů, které pomáhají chránit pokožku před poškozením. Navíc jsou bohaté na beta-karoten, který je vlastně takovou sluneční clonou. Neříkám, že byste měli opalovací krém přeskočit, to opravdu ne, ale pokud hledáte další vrstvu ochrany pro vaši pokožku, zkuste dýni. Kromě toho všeho může dýně pomoci vašemu tělu vytvářet kolagen a s bojem proti vráskám.

2. Dýně mají spoustu vitamínu

Pouze jeden šálek vařené dýně má dvojnásobek doporučeného množství vitaminu A na den, ale obsahuje i vitamin C, B12 a E, draslík, mangan nebo třeba vlákninu. Tyto vitaminy jsou obzvlášť v dnešní době důležité.

3. Pomáhají očím

Jak už jsem na začátku zmínila, dýně je důležitá pro naše oči. V dnešní době trávíme obrovské množství času na internetu. Je to i díky situaci s pandemií, naše práce teď probíhá hlavně online. Naše oči jsou teď unavené, jak nikdy předtím, proto se o ně musíme starat. V tomto může být dýně našim velkým pomocníkem. Jak už bylo řečeno, dýně obsahuje vitamin A, ale kromě toho taky lutein a zeaxanthin, který pomáhá chránit naše oči.

4. Pomáhají s hubnutím

Dýně obsahují 94% vody, takže v zásadě jsou téměř jen voda, kterou naše tělo potřebuje. Navíc šálek dýně má jen 49 kalorií. Dýně je chutná, nízkokalorická a zasytí, takže ideální potravina.

5. Jsou chutné!

Nesmíme zapomenout na jednu důležitou věc, dýně jsou chuťově výborné. Jsou skvělé, jak do slané, tak do sladké kuchyně. Třeba taková dýňová polévka. Je jednoduchá na přípravu a chuťově výborná. Tak vyzkoušejte a uvidíte.

Zdroje: lovesweatfitness.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: