Kdo se ožení, je pro mnohé jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které v životě učiníte. Každý doufá, že osoba, kterou si vezme, je skutečným ztělesněním prince z pohádky, ale pravdou je, že každý má dobré i špatné vlastnosti a vy si musíte vybrat, s čím jste ochotni se vyrovnat. Existují však určité vlastnosti, které jsou absolutním varovným signálem. Chcete-li dát svému manželství co největší šanci na přežití, vyřaďte z něj muže, kteří vykazují tyto pochybné osobnostní rysy.

Je sobecký
Všímejte si, jak se váš muž chová k ostatním lidem, a zejména si všímejte, jak se chová k vám. Velkorysost je přitažlivá vlastnost a nemusí být zrovna miliardář a filantrop, aby ukázal, že si váží lidí kolem sebe a dokáže myslet i mimo sebe. Jde o víc než jen o schopnost dělit se - i když ta je důležitá - chcete strávit život s mužem, který není skoupý na svůj čas ani na svou náklonnost. Nakonec to, co muž říká, když se ve vaší blízkosti a v blízkosti ostatních chová sobecky, je, že bude vždy na prvním místě stavět sebe. A takový postoj povede v manželství ke zklamání a frustraci.

Neposlouchá
Je důležité vzít si muže, který si váží vašeho názoru a nechá vás vyjádřit vaše myšlenky, obavy, triumfy a zájmy. I když váš hlas nepotlačuje, pokud neprojevuje opravdový zájem o vás nebo váš život, nechte ho jít. Být s někým, kdo nikdy neposlouchá, co říkáte, může být pro vaše emocionální a duševní zdraví velmi škodlivé. Svědčí to o tom, že je k vám a vašemu vztahu apatický nebo není ochotný investovat tolik úsilí, kolik je potřeba, aby to fungovalo.

Nerespektuje vás ani vaše hranice
Hranice jsou super důležité, zejména v manželství. Musíte si je umět stanovit zdravé už na začátku vztahu, protože se snadno rozostří. Pokud váš partner nerespektuje jasné hranice ještě před svatbou - na kterých jste se vy nebo oba dohodli - nezmění se to tím, že si navléknete na prst prsten.

Je nedůvěryhodný
Pokud uvažujete o manželství s mužem, který neustále porušuje své sliby nebo se neustále vymlouvá - zvažte to znovu. Důvěra je základem každého trvalého manželství. Během života zažijete těžkosti a zkoušky, a pokud svému partnerovi nemůžete důvěřovat ani v maličkostech, bude to dlouhá a osamělá cesta.

Nikdy se neomlouvá
Nikdo není dokonalý a každý dělá chyby. Pokud však zjistíte, že jste jediný, kdo se ve vašem vztahu za cokoli omlouvá, věnujte nějaký čas tomu, abyste se zeptali sami sebe proč. Dává vám váš partner pocit, že se vždy mýlíte? Nebo prostě jen není ochoten převzít odpovědnost za jakékoli své jednání? Možná si ani neuvědomuje, že udělal něco špatně. I když byste neměli sledovat, kdo se více omluvil, ve zdravém vztahu by mělo být rozložení odpovědnosti poměrně rovnoměrné. Je to známka vyspělosti, sebeuvědomění a vědomí toho, jak vaše činy ovlivňují váš vztah.

Manželství je obousměrná ulice. I když se říká, že protiklady se přitahují, nejlepším způsobem, jak se vyhnout chlapům s těmito osobnostními rysy, je všimnout si těchto rysů u sebe a zlepšit je.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: