Činy samozřejmě mluví hlasitěji než slova, ale nemůžeme snižovat váhu, kterou některá slova mohou mít. Pokud jste se zapletli do nového vztahu nebo jste stále na seznamovací scéně, dbejte na těchto pět frází, které by váš potenciální životní partner nikdy neměl vyslovit (kromě sprostých slov, která jsou samozřejmostí).

"Přestaň být tak dramatická"
Pokud dělá ze všeho "vědu", nakopněte ho do kouta. Někdo, kdo si vás váží, by měl být o něco vnímavější k vašim potřebám a obavám a snažit se je jakkoli zmírnit. Automatické odmítání toho, co říkáte, nebo nebraní vašich názorů vážně je červenou vlajkou, která určitě způsobí turbulence ve vašem vztahu.

"Ty vždycky/nikdy..."
To jsou bojová slova, která určitě zažehnou jiskru v každé hádce. Hází vinu výhradně na vás, zatímco oni za případné konflikty nenesou žádnou odpovědnost. Nejenže jsou zraňující (a s největší pravděpodobností nepravdivá), ale také vás nepodněcují k tomu, abyste zhodnotili své chování nebo se pokusili podívat na věci z jejich perspektivy. Ve skutečnosti vás to téměř vždy postaví do defenzivy. I když se jedná o nadsázku, neměli byste ji používat. Tečka.

"Kdybys mě milovala, tak bys..."
Tato věta víceméně naznačuje uplácení, které se může velmi dobře zvrhnout v manipulaci, pokud se tak již nestalo. Žádný partner by vás nikdy neměl nutit, abyste se kvůli něčemu cítili provinile, natož aby k tomu používal lásku jako zbraň. Pokud má ohledně vztahu obavy, je důležité je jednoduše sdělit (ne je na vás svalovat).

"Jsi stejná/nejsi jako má bývalá"
Ačkoli se vzácně mohou vyskytnout okamžiky, kdy své bývalé partnery srovnáváme s těmi současnými, nikdy by to nemělo být něco, co bychom vyjadřovali vůči tomu druhému. To neznamená, že by měli své pocity skrývat, ale některé věci je lepší nechat nevyřčené. Z vyslovení těchto srovnání nikdy nevzejde nic dobrého - i když jde o srovnání neškodné. Oba scénáře mohou naznačovat, že váš partner může mít stále přetrvávající myšlenky na své bývalé partnery, což ukazuje, že se ještě zcela neuzavřel nebo nepřenesl přes tento vztah.

"Drž hubu"
Všichni někdy v zápalu boje říkáme věci, které nemyslíme vážně, ale tohle je prostě hrubé a povýšené. Každý partner, který rychle říká tato slova, není ten, koho byste si chtěli udržet ve své blízkosti. Je to jasný signál, že nechce slyšet, co máte na srdci, nebo že ho vaše myšlenky nezajímají. Dobrý partner by vás měl otevírat, ne uzavírat.

Dobrý partner by vás měl otevírat, ne uzavírat.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: