Manželství je svazek dvou lidí, který, doufejme, trvá navždy. Jak ale poznáte, zda manželství skutečně vydrží? Jedním ze způsobů, jak zjistit, jak silné je pouto, je pozorovat, jak dobře spolu oba komunikujete. Možná máte pocit, že jste na manželství připraveni. Pokud však nejste schopni se svým partnerem mluvit o následujících věcech, možná byste si to měli dvakrát rozmyslet.

Co je pro vás oba důležité (vaše hodnoty a budoucí cíle)
Čeho si vážíte? Mít děti? Psi? Chodit každý týden do kostela? Pokud váš protějšek nebere vážně to, co je pro vás důležité, nemusí mít váš vztah světlou budoucnost. Partner by se měl zajímat o to, na čem druhému záleží, i když to není jeho prioritou.

Vaše myšlenky a emoce
Akt verbalizace toho, jak se cítíte, může s partnerem urazit dlouhou cestu při řešení problémů, kterým mohou páry čelit. Je důležité umět se podělit o to, co máte na srdci, a naopak. Nejenže to posílí vztah, ale zabrání vám to uzavírat své emoce do sebe, což je nezdravé (fyzicky i psychicky). Navíc vědomí, že máte někoho, kdo vás vyslechne, ať se děje cokoli, je uklidňující.

Finance
V každém vztahu hrají finanční záležitosti klíčovou roli. Vzhledem k tomu, že peníze budou proudit do společné domácnosti i z ní, je nutné porozumět zvyklostem toho druhého v oblasti výdajů a úspor. Zpočátku může být nepříjemné nebo trapné odhalovat své příjmy nebo výdaje, ale budete spolupracovat jako tým.

Intimita
Intimita není výhradně jen o sexu. Ano, je její důležitou součástí, ale sahá hlouběji než k tomu, co se odehrává v ložnici. Mluvte spolu o tom, co funguje a co ne. Studie časopisu Journal of Sex & Marital Therapy zjistila, že partneři, kteří spolu komunikují, považují svůj sexuální život za spokojenější.

Osobní prostor
Ačkoli je kvalitní společný čas nezbytný, stejně důležité je trávit čas mimo sebe. Ujistěte se, že vy i váš partner chápete, že čas o samotě bude čas od času potřeba k péči o vlastní zdraví, zájmy a blízké. Vyjednávání o společném čase a čase o samotě je pro zdravý a rozvíjející se vztah klíčové.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: