Pokud chcete vybudovat štíhlé a fit tělo, nemůžete se držet jen běžeckého pásu nebo eliptického trenažéru. Získat tu silnou a vytesanou postavu vyžaduje těžké zvedání. Ve skutečnosti, i když chcete být lepším běžcem, stále musíte do své rutiny začlenit silový trénink. Proč tomu tak je najdete v tomto článku.

Proč silový trénink?

V nedávné studii publikované v časopise The Journal of Strength and Conditioning Research vědci postavili proti sobě tři taktiky cvičení: samotný silový trénink, běh a jízda na kole. Zjistili, že cvičenci prováděli méně opakování vzpírání, pokud právě běhali nebo jezdili na kole. Přesto silové cvičení bez kardia předem mělo za následek více opakování.

"Podle mých zkušeností jsem zjistil, že většina cvičenců se cítí 'silnější', když se nejprve zapojí do tréninku odporu," říká Robert Confessore, PhD, fyziolog fyziologických cvičení v Summit Medical Fitness Center v Kalispell, MT. Mnoho vědeckých studií také ukazuje, že aerobní trénink může negativně ovlivnit rozvoj síly, když se provádí před zvedáním (zatímco výzkum chybí v opačném smyslu), říká. Je to způsobeno fyziologickými změnami ve svalech, které vám pomáhají pohybovat se. Když tato vlákna použijete k únavě před cvičením na odpor, pravděpodobně utrpí vaše forma a síla. A to může mít znatelný dopad. Podle Lacey Stone , trenérky celebrit se sídlem v LA, pokud chcete výhody silového tréninku pro budování svalů, je nejlepší začít s těmito cviky. "Je důležité, abyste se zvedli před kardio tréninkem, protože budete mít největší sílu a největší sílu ke zvedání těžších břemen, což vás zase zesílí," říká.

Kdy záleží více na kardiu?

Z hlediska boje s tukem jsou klíčová jak cvičení na odpor, tak anaerobní cvičení. "Když naberete svaly, zvýší se váš metabolismus, což vám pomůže spalovat tuk rychleji," vysvětluje Stone. A podle výzkumu, jak síla, tak kardio snižuje tělesný tuk výrazně více než každá metoda samostatně. Pravděpodobně se tedy můžete držet stejného vzorce uvedeného výše, ale pamatujte na toto upozornění: Stejná studie ukázala, že zatímco tuková hmota a obvod pasu se snižují, když provádíte kombinaci těchto dvou technik nebo jen aerobní aktivitu, samotné zvedání není donutit tě zhubnout.

Pokud tedy chcete zhubnout, musíte nastartovat své kardio - i kdyby to znamenalo vynechat závaží, když nemáte dost času. "Pamatujte si toto: Silový trénink mění váš tvar a kardio mění vaši velikost," říká Stone.

Pokud je pro Vás lepší kardio, které hledáte, Stone říká, že existují smíšené recenze ohledně toho, co je třeba řešit jako první. Stále je chytré posilovat, i když chcete být lepší běžec nebo cyklista. Jedna studie ve skutečnosti zjistila, že odporová cvičení zlepšila výkon, svalovou sílu a ekonomiku vytrvalostních sportovců. Možná budete potřebovat delší a častější kardio pohyby (některé z nich jsou samostatnými aerobními cvičeními).

Hledání vzorce pro úspěch

Samozřejmě každý jednotlivec má různé nápady, co chce dostat ze svého času v tělocvičně, takže si přizpůsobte své cíle těm svým. "Rekreačnímu cvičenci doporučuji experimentovat s pořadím dvou typů tréninku v rámci stejného tréninku a poté měřit, který pro vás funguje nejlépe," říká Confessore. Pokud si stále nejste jisti, co dělat, Confessore navrhuje naplánovat tyto dva typy cvičení na různé dny - tímto způsobem se nemusíte starat o to, aby jeden ovlivňoval druhý.

Sečteno a podtrženo

Dělejte, co funguje pro vaše tělo, ale pokud potřebujete vědět, kde začít: Vyrovnejte se se silou, pak s kardio.

Zdroje: www.health.com, Freepik

Podobné články

1 Komentářů

Lumpík

Lumpík

před 2 roky

Je to psáno trochu kostrbatou češtinou, jak automatický překlad. Ale obsah je jasný. Pro úspěch je třeba nejdřív posilovat a pak vyběhnout, dělat jen jedno nebo v opačném pořadí, nestačí.

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: