Všude kolem nás vidíme samé příspěvky o tom, jak bychom měli udržovat zdravý životní styl. Na sociálních sítích nevidíme nic jiného než motivující příspěvky se zdravými jídly a cvičením. Ale co když se z motivujících příspěvků stanou demotivující?

V březnu minulého roku jsem se snažila jíst zdravá jídla, cvičit několikrát týdně, myslet pozitivně (protože o tom to nakonec celé je), ale stejně jsem viděla čím dál tím vyšší číslo na váze a neúspěch. Proč se hnát za něčím, když se mi stále nedaří uspět? Proč se vystavovat nátlaku, brečet večer v posteli, vstávat v 5 ráno, abych si šla zaběhat, když stále nevidím nižší číslo? Zamyslela jsem se a udělala seznam věcí, které mi pomáhají v době pandemie nezbláznit se a nějakým způsobem nepřibírat, naopak, hubnout a posouvat se.

1. Zdravé myšlení – vidíme všude kolem nás, že bychom se nejdříve měli přijmout takoví, jací jsme. Tomuto bodu jsem nedávala tolik pozornosti, protože mi to ze začátku přišla jako hloupost. Postupem času jsem ale přišla na to, jak důležitý je. Proto je uvedený také jako první bod. Přijmutí sebe samého není otázka týdne, měsíce nebo roku. Je to zdlouhavý proces, kterým musí projít každý z nás, abychom se v životě posouvali. Stále nejsem spokojená se všemi částmi celého těla, občas jsou dny, kdy se sama sobě nelíbím celá, ale pracuji na tom. A o tom to je.

2. Hydratace – voda je základ. Správným příjmem vody můžeme předejít například nafouknutí spodní části břicha (což u nás žen bývá velmi častý problém). Můžeme předejít pupínkům na obličeji, kruhům pod očima, a dokonce správná hydratace zmírňuje celulitidu.

3. Vyvážená strava – strava je takový můj malý oříšek, stále jsem nepřišla na to, jak ji vybalancovat. Některé dny nejím vůbec, některé zase až moc. Každý si musíme přijít na to svoje. Snažím si sestavovat jídelníčky na den dopředu a vidím, že to postupně začíná fungovat. Tak proč to taky nezkusit?

4. Pohyb – je období jara, tak proč nevytáhnout paty z domova a nejít na procházku do lesa? Je tolik možností, co můžete dělat, ať už doma (například různé cvičení podle internetu), nebo venku mimo civilizaci. Můžete se zlepšovat i na kolečkových bruslích, které máte zapadlé doma a nevytáhly jste je několik let, stejně jako já.

5. List 10 – 10 - 10 – naučila jsem se novou metodu nastavení mysli. Je to list 10 – 10 – 10. Ne vždy na něj mám čas, ale když mám, ráda si ho napíšu. Vezměte si papír a napište 10 věcí, čeho byste chtěli dosáhnout, 10 věcí za které jste vděční a 10 věcí, které milujete dělat. Donutí Vás to zapřemýšlet nad věcmi, nad kterými nepřemýšlíte tak často, které berete za samozřejmost a dostatečně je neoceňujete.

Těchto 5 kroků mi ulehčují karanténu. Ne každé ráno se mi chce vstát z postele, ale když se donutím, jsem na sebe pyšná. Každý máme co zlepšovat a tohle je můj seznam, který mi pomáhá.

Zdroje: Pixabay

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: