Hledáte účinný přípravek na ošetření skvrn? Pokud ano, jste na správném místě. Akné u dospělých je snad nejotravnějším kožním problémem, se kterým se dnes můžete setkat. Je velmi typické, že při snaze zbavit se akné vyzkoušíte všechny lektvary, pleťové vody a séra na trhu. Ne vždy je to však řešení problému.

Většina jedinců se s akné dospělých snaží vyrovnat. Problémy s akné přece končí po dvacítce. Akné dospělých se však stalo až příliš častým jevem. Nejste tedy jediní dospělí, kteří se s tímto problémem potýkají. Pokud trpíte akné dospělých, prvním krokem, který musíte udělat, je identifikovat příčinu problému. Bez pochopení toho, co ve vašem případě akné dospělých vyvolává, může být stanovení správné léčby náročné.

Jak se tedy starat o svou pleť proti akné dospělých?

Jakmile pochopíte příčinu a typ akné dospělých, se kterým se potýkáte, můžete přistoupit k nalezení účinné léčby. Zde je několik možností léčby, které vám pomohou zbavit se nepříjemných skvrn.

Exfoliace

Exfoliace je pravděpodobně nejlepším způsobem boje proti akné u dospělých, protože tento proces pomáhá léčit problém a zároveň předcházet dalším ohniskům. V současné době jsou na trhu dva základní typy exfoliátorů: chemické a fyzikální exfoliátory. Pro léčbu akné můžete použít obě varianty exfoliace.

Exfoliátory pomáhají uvolnit póry, léčí akné a zabraňují přitom jeho dalšímu propuknutí. Při používání exfoliátorů k léčbě akné byste však měli být opatrní. Například byste neměli používat exfoliaci příliš často, protože to může způsobit podráždění a vysušení pokožky.

Kupte si volně prodejné přípravky na ošetření skvrn

Další skvělou možností léčby akné u dospělých je použití volně prodejných možností léčby skvrn. Tyto možnosti léčby obsahují složky, jako je benzoylperoxid, které ničí bakterie způsobující akné a tyto skvrny léčí.

Většina volně prodejných přípravků však může být k vaší pokožce poněkud drsná. Proto byste měli zvážit jiné alternativy nebo je používat opatrně, pokud máte citlivou pokožku.

Ošetření na předpis

Pokud jste vyzkoušeli mnoho léčebných postupů proti akné u dospělých bez úspěchu, je možná na čase navštívit dermatologa. Jakmile dermatolog zjistí příčinu vzniku skvrn, předepíše vám léčbu specifickou pro váš případ.

Léčbou mohou být antibiotické tablety nebo retinoidy na předpis. Ve většině případů se tato možnost doporučuje, pokud se vaše akné vyskytuje v důsledku hormonů. Pokud tedy všechny ostatní možnosti léčby akné selhaly, může být dobré navštívit dermatologa.

Přejděte na alternativní možnosti odličování

Dalším skvělým způsobem, jak se vypořádat s akné dospělých, je přejít na alternativní make-up, který neucpává póry. Ke smůle většiny uživatelů kosmetiky je většina výrobků na trhu komedogenní. Z tohoto důvodu je u nich větší pravděpodobnost, že akné způsobí.

Pokud patříte mezi milovníky líčení, ujistěte se, že kupujete výrobky označené jako "bezolejové" nebo "nekomedogenní". Kromě toho dbejte na to, abyste si před nanesením make-upu umyli ruce. Před spaním nebo cvičením si smyjte make-up. A nakonec pravidelně čistěte štětce a houbičky, které používáte k nanášení make-upu.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: