Už léta píšu o zdraví a vedla jsem desítky žen na jejich cestě za zdravím. Ze svých zkušeností jsem zjistila, že nic není tak klikací a vzrušující jako tipy na hubnutí. Nicméně to, co se objevuje na titulních stranách novin, se v každodenním životě obvykle neosvědčí a všeobecná posedlost hubnutím není známkou toho, že bychom dávali přednost svému zdraví, ale spíše toho, že se necítíme být hodni takoví, jací jsme. Pokud jste na tento článek klikli v očekávání obvyklých rad typu "Jezte méně cukru" nebo "Cvičte HIIT", vězte, že o tom to není. Toto není typický článek o hubnutí, který si přečtete a na konci se budete cítit znechuceni nebo ho zapomenete skutečně aplikovat do svého života.

A to proto, že Dr. Adrienne Youdimová není typická specialistka na hubnutí. Svým pacientům neříká, aby počítali kalorie nebo více cvičili. Místo toho se zaměřuje na "proč", které stojí jak za touhou zhubnout, tak za neschopností zhubnout, aby každému pacientovi pomohla dosáhnout sebelásky a trvalých zdravých návyků. Dr. Youdimová je internistka, která se specializuje na hubnutí a výživu a před otevřením vlastní soukromé praxe v Beverly Hills působila jako lékařská ředitelka Centra pro hubnutí Cedars-Sinai. Přečtěte si: Pomohla mnoha pacientům dosáhnout (a udržet si) zdravou váhu.

Jako by její dlouhý seznam referencí a zkušeností nestačil, je také autorkou knihy Hungry For More, která vysvětluje, jak naše emoce nebo životní okolnosti ovlivňují váhu. I když je na papíře odbornicí na hubnutí, není jako každá jiná odbornice na hubnutí. Svým pacientům mění nejen čísla na váze, ale také jejich životy. Bojujete s dosažením váhy, které chcete dosáhnout? Přečtěte si nejlepší tipy doktorky Youdimové, jak dosáhnout svého nejlepšího já.

Začněte s myšlením

Co uděláte jako první, když chcete změnit svou váhu? Začnete vyřazovat cukry nebo zpracované sacharidy nebo zintenzivníte trénink? Dr. Youdim navrhl, že před jakýmkoli hmatatelným cílem, návykem nebo činností musíte nejprve zapracovat na svém myšlení, pokud chcete dosáhnout své cílové hmotnosti (a pak si ji udržet). "To, jak přistupujeme k návyku, je pro naši schopnost trvalé nebo dlouhodobé změny velmi důležité," řekla. "Bez správného způsobu myšlení, který by se zabýval procesem, vzestupy a pády, slábnoucí motivací, negativní samomluvou a všemi dalšími mentálními překážkami, které si vytváříme, nebudeme schopni udržet potřebné změny, jejichž výsledkem je zdravá váha."

Nejprve si ujasněte, proč chcete změnit svou váhu. Je to proto, abyste se ve svém těle cítili co nejlépe, abyste prožili dlouhý a šťastný život nebo abyste měli více energie? Časté vracení se k této základní motivaci vám pomůže udržet si inspiraci a provádět změny založené na sebelásce namísto sebevědomí (více o tom níže). Pokud však vaše důvody souvisejí spíše s tím, že se necítíte dostatečně takoví, jací jste, nemáte rádi své tělo nebo proto, že vám někdo jiný řekl, že musíte, nedosáhnete toho, co chcete cítit, bez ohledu na to, na jakou velikost kalhot se dostanete.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: