1. Vytvořte si denní seznam úkolů

Ačkoli to zpočátku možná tak nevypadá, vytvoření seznamu toho, co musíte udělat, vám pomůže zefektivnit den. Pokud máte hodně práce, může vám takový seznam pomoct připomenout, čemu byste kdy měli věnovat svůj čas a na co se musíte soustředit.

2. Procvičujte meditaci

Mnoho lidí meditaci nechápou. Jak to probíhá? Jen sedím a vyprazdňuji svou mysl ?? Jak to udělám?! Meditace je ve skutečnosti velmi osobní, takže u každého vypadá jinak. Je o jen o tom věnovat čas sám sobě. Můžete provádět řízenou meditaci. Na YouTube existuje spousta videí na s relaxačními meditacemi vedenými speciálně pro stres. Je prostě hezké mít během dne chvilku, kdy se spojíte se svým tělem, myslí a uvolníte se.

3. Zařaďte pohyb

Ačkoli vás cvičení úplně stresu nezbaví, rozhodně to neznamená, že vám trošku nepomůže. Ať už se jedná o krátkou procházku, nebo cvičení např. v podobě kickboxu. Dělat nějakou aktivitu pomáhá snižovat stres. V ikonických slovech Elle Woodsové: „ Cvičení vám dává endorfiny. Endorfiny vám dělají radost. Šťastní lidé prostě nezastřelí svého manžela. “

4. Promluvte si s někým

Ať je to přítel. Ať už je to člen rodiny. Ať už je to poradce. Na tom, že se člověk potřebuje vypovídat, není nic špatného. Jsme lidská stvoření a občas si potřebujeme s někým promluvit a být posloucháni. Není dobré držet své emoce uvnitř.

5. Deník

Napište o svém dni. Napište, co vás stresuje. Pište o svých snech. Stačí to napsat. Ať už je to na blogu, e-mailu, pro sebe nebo v docela malém deníku - psaní je svoboda. Navíc je zajímavé se na to pak dívat zpětně a vidět, jak jste vyrostli a změnili se!

6. Najděte své spouštěče

Zamyslete se nad tím, které konkrétní věci mohou za váš stres. Než takové své spouštěče najdete, zabere to nějaký čas a nebude to možná tak snadné, jak se zdá. . Psaní deníku (již zmíněno výše) může pomoci! Mluvit s přáteli může pomoci. Buďte upřímní sami k sobě, pokud opravdu chcete změnit své návyky. Identifikace vašich spouštěčů je jen jeden další nástroj k pochopení sebe sama a toho, jak pracujete!

7. Udělejte si čas na věci, které máte rádi

Dělat věci, které vás baví je velmi důležité! Vaše koníčky, vaše vášně, ty věci, na kterým vám záleží! Těžké dny vám to velmi usnadní.

zdroje: blogilates.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: