Někteří lidé na sex pohlížejí pouze z pohledu chtíče a zábavy, však málokdo zná pozitivní účinky sexu na naše zdraví.

Níže jsou shrnuty nejzajímavější body pozitivního vlivu sexu na zdraví.

1. Pomáhá udržovat a zlepšovat imunitní systém

Lidé, kteří mají sex, mají vyšší úroveň protilátek, které chrání vaše tělo před viry, bakteriemi a dalšími nemocemi.

Vědci z University v Pensylvánii zjistili, že vysokoškoláci, kteří měli sex jednou nebo dvakrát týdně, měli vyšší hladiny určité protilátky ve srovnání se studenty, kteří měli sex méně často.

Stále by jste neměli zapomínat na tyto základní pravidla pro Vaši dobrou imunitu.

- Zdravé stravování

- Dostatek pohybové aktivity

- Dostatek spánku

- Doplněk stravy (vitamíny, minerály, atd..)

2. Zapojení pánevního svalstva

Oslabené pánevní dno může být velmi nepříjemné. Dokáže na sebe upozornit samovolným únikem moči, sestupem či výhřezem dělohy nebo potížemi při vyprazdňování.

Při sexu a nejvíce při orgasmu se zapojuje pánevní svalstvo a tím se i zpevňuje. Zpevnění pánevního dna lze dosáhnout i pomocí jednoduchých cviků, nejznámější jsou Kegelovy cviky.

3. Snižuje krevní tlak

Vědci uvádějí, že čím je příjemnější orgasmus, tím se více zmenšuje krevní tlak. Krevní tlak se může snížit až o 13%, jako důvod se uvádí zvyšování hormonu oxytocynu, který snižuje stres.

4. Sex jako forma cvičení

Sexem nespálíte tolik kalorií, jako při běhání na pásu, ale i tak to má dobré výsledky. Při sexu spálíte přibližně pět kalorií za minutu, je to asi o čtyři kalorie více než při sledování televize.

5. Snižuje riziko infarktu

Dobrý sexuální život je dobrý pro vaše srdce. Kromě toho, že je to skvělý způsob, jak zvýšit srdeční frekvenci, sex pomáhá udržovat rovnováhu estrogenu a testosteronu.

Rovnováha mezi estrogenem a testosteronem je jedna z nejdůležitějších věcí. Hormony ovlivňují naše zdraví, náladu, kondici, kvalitu spánku a celkově náš život, jako takový.

Pomoc proti infarktu může být častější sex. Během jedné studie měli muži, kteří měli sex alespoň dvakrát týdně, poloviční pravděpodobnost úmrtí na srdeční choroby než muži, kteří měli sex jen zřídka.

6. Zlepšuje spánek

Po sexu můžete rychleji přikývnout, a to z dobrého důvodu. Po orgasmu se uvolní hormon prolaktin, který je zodpovědný za pocity relaxace a ospalosti po sexu.

Závěrem

Lze říct, že sex je zdravý po všech stránkách. To však neznamená, že proležíme celý den a zapomeneme na další pohybové aktivity, které naše tělo potřebuje.

Zdroje: techfocus.cz; Freepik,webmd.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: