Zdravý ranní rituál zahajuje den správně: hned od začátku ho pozitivně naladí. Drobné návyky "na první dobrou", přestože se mohou zdát bezvýznamné, často určují, jak bude následovat zbytek dne, zejména pokud jde o stravování a hubnutí. Zde je seznam pěti ranních návyků, které vám možná brání v hubnutí, a co můžete udělat místo nich.

Blokování slunce
Roztahujete po ranním probuzení závěsy? Může se to zdát nesouvisející, ale vystavení slunečnímu světlu hned po ránu může pomoci stimulovat hubnutí. Studie publikovaná Národní lékařskou knihovnou USA vysvětluje, jak by vystavení světlu v určitou denní dobu, zejména ráno, mohlo ovlivnit tělesný tuk i hormony regulující chuť k jídlu. Sluneční světlo také pomáhá splnit denní potřebu vitaminu D, o kterém bylo zjištěno, že pomáhá při hubnutí. Začněte den správně a první doušky kávy si dejte venku na verandě; ranní slunce vám pročistí hlavu a možná vám pomůže dosáhnout vašich cílů v oblasti hubnutí.

Sáhněte po kávě dříve než po vodě
Vypít sklenici vody hned po probuzení má řadu překvapivých zdravotních výhod. Bylo zjištěno, že zrychluje metabolismus a později ráno vám pomůže strávit snídani. Také odplavuje z těla nepříjemné toxiny, které by mohly ohrožovat vaše zdraví. Zkuste si každý večer nachystat sklenici vody, abyste ji měli po ruce, až se probudíte.

Výměna všímavosti za extra ZZZ
Ne, praxe všímavosti a meditace není jen pro jogíny; ve skutečnosti bylo zjištěno, že nastartuje hubnutí a podporuje zdravé stravovací návyky. Mindfulness spočívá v soustředění se na teď a v nadměrném uvědomování si toho, jak myslíte a cítíte. Jedna studie publikovaná Národní lékařskou knihovnou USA zkoumá souvislost mezi všímavostí a hubnutím; její závěry uvádějí výrazný úbytek hmotnosti v 68 procentech zkoumaných studií u těch účastníků, kteří praktikovali všímavost. Pokud nevíte, kde začít, vyzkoušejte pro začátek jedno z těchto jednoduchých cvičení mindfulness: http://www.practicingmindfulness.com/16-simple-mindfulness-exercises/

Snídaně na přeskáčku
Když ráno spěcháte, je snadné vynechat dostatečnou snídani. Toto rčení však platí: "Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne." Vydatné a výživné jídlo plné bílkovin a pomalu stravitelných sacharidů vám pomůže cítit se sytí a plní energie po zbytek dopoledne. Také vám zabrání sáhnout po sladké tyčince před polední pauzou. Vyzkoušejte misku ovesných vloček nebo zdravý koktejl na cestu; přímo se to promítne do zbytku dne.

Přemýšlejte o tom, že nemáte čas na cvičení
Může být těžké zařadit do svého rána cvičení, zejména pokud máte brzký pracovní den. Možná by však stálo za to nastavit si budík o hodinu dříve a jít si rychle zaběhat nebo se projet na kole. Cvičení po ránu je ideální způsob, jak naladit den pozitivním směrem: Zlepšuje metabolismus, zlepšuje náladu a navozuje zdravou náladu po zbytek dne. Navíc budete mít větší chuť se po vypocení zdravě nasnídat. Jen se předtím ujistěte, že jste tělu dodali správnou výživu:

Zdroje:

https://www.powerofpositivity.com/lose-weight-morning-habits-make-it-harder/
https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-morning-habits#section6
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3973603/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25490697

16 jednoduchých cviků na všímavost


https://www.self.com/story/the-best-breakfasts-to-eat-before-an-early-workout

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: