Venku je pořád ještě krásně, tak co dnes zkusit opustit zajeté koleje a nejít do tělocvičny? Určitě vás teď nechci odrazovat od vašeho pravidelného tréninku v posilovně, ale pojďme se podívat na možnosti, které tu jsou. A zadarmo! Pojďte cvičit ven! Venkovní aktivity nejenže více prospívají našemu zdraví, ale přinášejí i spoustu dalších zajímavých benefitů.

Dodají vám energii

Tělocvičny bývají často tmavé místnosti bez dostatečného přísunu světla a čerstvého vzduchu. Slunce podporuje produkci serotoninu, takzvaného „hormonu štěstí a radosti“, při jeho nedostatku se u nás mohou dostavit úzkosti, deprese a podráždění. Navíc nám sluneční záření pomáhá vytvářet vitamín D, který je klíčem pro naší imunitu. Venkovní aktivita bývá navíc často mnohem zábavnější, například pokud běháte nebo jezdíte na kole, máte kolem sebe neustále se měnící krajinu a nové podněty.

Je to levné

Nemusíte platit za drahá členství ani permanentky. Stačí nazout tenisky a vyrazit ven. Místo závaží pracujete s vahou vlastního těla, stehna posílíte během do schodů, břicho sklapovačkami na lavičce. Stereotypní běh na páse vyměníte za proběhnutí parkem na čerstvém vzduchu.

Je to zábava

Udělat něco nového, vybočit ze svého stereotypu je obzvlášť důležité pro naše duševní zdraví. Zkuste si třeba udělat posilovnu z dětského hřiště, zavěste se na jednu z prolézaček a udělejte pár shybů. Navíc ve městech už dnes běžně najdeme tzv. fitparky s posilovacími a protahovacími stroji, kde můžeme procvičit celé naše tělo. 

Nejste limitování časem

Vaše pravidelná cvičení pilates vám můžou nabourat jiné důležité nebo nenadálé události. Porada v práci, třídní schůzky, zácpa v dopravě vám pravidelný trénink často nedopřejí. Pohyb venku vás nijak časově nelimituje, můžete si jít zaběhat po práci, ráno před snídaní nebo až zkrátka najdete chuť a čas.

Aktivity nejsou stereotypní

Co zkusit něco nového? Oprašte své staré brusle a projeďte se v parku. Že máte děti a nestíháte? Nevadí, vezměte kočárek a užijte si strollering. Začněte rychlejší chůzí nebo rovnou během, odvážnější mohou nasadit i brusle a tlačte svůj kočárek před sebou. Spolu s vaší ratolestí tak zažijete spoustu zábavy.

Zůstáváte v sociálním kontaktu

Chcete být fit a zacvičit si v posilovně, ale nestíháte kvůli tomu zajít na drink s kamarádkou? A co to spojit dohromady? Nordic walking nabízí dokonalé řešení, opřete se v tempu do hůlek a s kamarádkou proberte všechny vaše novinky a nejspíš si ani nevšimnete, kolik kilometrů jste přitom ušli! Vyšší výzvou může být orientační běh, založený na schopnosti orientace v terénu s mapou a buzolou. Zkrátka možností je celá řada!

Zdroje: Unsplash, womensworking.com

 

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: