Ve svém životě prožívá každý z nás spoustu stresu, vzteku a úzkostí, ať už se snažíme vyrovnat s novou prací, odchodem partnera, neurotickým šéfem nebo třeba dohadováním se s pubertálním potomkem. Večer si pak pustíme zprávy v televizi, které nás však často ženou do ještě větších úzkostí a depresí.

To je pak nejlepší zajít na drink s kamarádkami nebo se sedřít z kůže v posilovně. To však nejde praktikovat každý den, tolik času v dnešní době zkrátka nemáme. Jak se tedy rychle odstřihnout od přívalu stresových situací, se kterými se musíme každý den vyrovnávat?

Pojďme se podívat na tato jednoduchá cvičení.

1.   Prodlužte svůj výdech oproti vašemu nádechu

Možná jste už slyšeli o dýchací technice, kdy při dýchání počítáte, a to tak, aby výdech byl vždy delší než nádech. Při této technice si nejen čistíme naše dýchací cesty, ale zklidníme si srdce, mysl a snížíme tak úroveň chronického stresu.

2.   Zapojte všechny smysly

Bez ohledu na to, kde jste, rozhlédněte se kolem sebe a vnímejte všemi svými smysly. Co vidíte? Co cítíte? Slyšíte něco? Čeho se dotýkáte? Jakou máte chuť v ústech? To všechno směřuje vaši pozornost k vnímání přítomného okamžiku a zahání vaše negativní myšlenky.

3.   Stabilizujte svou hladinu cukru a napijte se vody

Nezapomínejte pravidelně jíst, nevynechávejte svačinu, dostatečně pijte vodu a snažte se na jídlo udělat čas. Nesledujte u toho televizi, počítač ani mobil, všechny ty negativní zprávy přijímáte spolu s jídlem do svého těla!

4.   Zaměřte se na jednu aktivitu

Zvládáte multitask na jedničku? Věnujete se vždy několika věcem najednou? Tak na to zapomeňte a zaměřte svou pozornost pouze na jednu aktivitu, přečtěte si knížku bez zapnutého rádia, uvařte oběd bez smskování na vašem mobilu. Více činností najednou zbytečně rozptyluje vaši už tak rozbouřenou mysl.

5.   Postupně uvolňujte svaly

Podle nedávné studie zdravotních sester v Iránu se ukázalo, že pravidelným protahováním všech našich svalů postupně uvolníme i naši mysl. Nemusíte hned utíhat na lekce nejrůznějších cvičení, pokud zařadíte prvky jogy nebo pilates při ranním nebo večerním protažení, uděláte zase další kousek pro své duševní zdraví a pohodu.

Zdroje: strongfitnessmag.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: