Pro mnoho lidí je nejtěžší zvládnout nejistotu spojenou s koronavirem. Je to neustálý proud otázek, které si klademe, jako například: "Jak to zvládnu finančně?", "Dostanu COVID-19?", "Přijdu o práci?", který se podepisuje na naší duševní pohodě.

Od začátku pandemie je úzkost mezi irskou veřejností častější, než jste si možná původně mysleli. V březnu a dubnu 2020 Maynooth University a Trinity College zkoumaly 1 000 lidí (během počátečních omezení) a zjistily, že 20 % respondentů hlásilo klinicky významnou úzkost a 18 % klinicky významný posttraumatický stres. Také odborná studie provedená v Irsku v období od března do června 2020 (během omezení) na 847 osobách z řad veřejnosti zjistila významný nárůst depresí, úzkosti a stresu ve srovnání s obdobím před omezením.

Přehoupněte se do roku 2021 a stále se nacházíme uprostřed pandemie a není divu, že si úzkost stále vybírá daň na našem duševním zdraví. Mezi nejčastější faktory, které přispěly k vysoké míře úzkosti během pandemie koronaviru, patří:

  • Samota
  • Sex
  • Rodinný stav
  • Jak bezpečně se lidé cítí ve svém domově
  • Zda byla práce ovlivněna COVID-19.

Možná si to neuvědomujete, ale vaše duševní zdraví ovlivňuje i zdraví fyzické, takže je nyní důležitější než kdy jindy se na ně zaměřit - a jedním z nejlepších způsobů, jak se na to podívat, je využití hypnoterapie.

Přečtěte si, jak se hypnoterapie stává oblíbenou možností, jak se vypořádat s úzkostí související s COVID-19.

Nebezpečí úzkosti během pandemie COVID-19

Víte, že chronický stres může oslabit váš imunitní systém? Čím více jste ve stresu a úzkosti, tím slabší je váš imunitní systém, a to během pandemie není dobrá zpráva. S oslabeným imunitním systémem bude vaše tělo méně schopné bojovat proti COVID-19, pokud se s ním někdy setkáte. Proto je nyní důležitější než kdy dříve zaměřit se na svou duševní pohodu a hypnoterapie je cenným nástrojem, který vám pomůže tento problém řešit.

Co je hypnoterapie a jak mi může pomoci?"

Zjednodušeně řečeno, hypnoterapie využívá hypnózu k tomu, aby pomohla snížit zvýšený pocit strachu člověka, ať už z úzkosti nebo z fobií, jako je například závrať.

Během hypnoterapeutického sezení vám plně vyškolený hypnoterapeut pomůže uvést vás do klidného a uvolněného rozpoložení a pokusí se vám pomoci pochopit hlavní příčinu vaší úzkosti. Naše obavy často obracejí naši mysl proti nám, proto nás hypnoterapie také učí, jak tyto negativní myšlenky změnit na pozitivní.

Terapeuti vás naučí svépomocným nástrojům, jako je autohypnóza, relaxační techniky a vizualizační cvičení, abyste je mohli uplatnit, kdykoli budete čelit stresové situaci mimo terapeutické sezení.

Hypnotické a terapeutické centrum v Dublinu nabízí online sezení po celém světě a věří, že i když lze použít mnoho terapií a technik, které pomáhají lidem trpícím těmito problémy, často je samy nevyřeší.

Hypnosis and Therapy Centre místo toho používá tři techniky, které pomáhají odstranit úzkost: Všechny tyto techniky působí na hluboké úrovni vědomí. Tyto techniky snižují a odstraňují zdrcující, děsivé a traumatizující zážitky záchvatů úzkosti.

Hypnoterapie vás sice nezastaví před obavami z koronaviru, ale pomůže vám ovládnout úzkost, což je obrovský přínos pro vaše duševní zdraví v této nejisté době.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: